Teraz jest 29 mar 2024 11:28:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Garth Nix - Cykl Stare Królestwo i inne 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2008 17:39:38
Posty: 46
Lokalizacja: KrakĂłw
Post Garth Nix - Cykl Stare Królestwo i inne
Wpadł mi ostatnio w ręce cykl Stare Królestwo - Gartha Nixa. Seria opowiada historię królestwa oddzielonego od świata nowoczesności i techniki murem, gdzie dzieją się rzeczy dziwne i straszne, technika zawodzi, a światem rządzi magiczny Kodeks. Sabriel, córka rodu nekromantów, musi stawić czoła Śmierci i temu co z niej chce za wszelką cenę uciec. Przy okazji może dowiedzieć się trochę więcej o swoim pochodzeniu i spotkać niezwykłych pomocników.
Trzeba przyznać, że świat wykreowany przez Nixa mimo, że mroczny i przerażający, balansujący na granicy Życia i Śmierci, potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika. Trzeba przyznać, że jest to dosyć oryginalna mieszanka.
Zwracam się zatem do wszystkich z pytaniem - kto czytał cykl Stare Królestwo? Co o nim sądzicie? Czy czytaliście jakieś inne książki tegoż autora?


02 lut 2009 16:55:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2009 13:50:14
Posty: 1
Lokalizacja: Gnz
Post 
Ostatnio czytałem cały cykl Stare Królestwo , i muszę przyznać ,że chociażby jak dla mnie cykl jest po prostu rewelacyjny.
Jest to seria tych książek które , jak zacznie się czytać , to nie można się oderwać , autor potrafi naprawdę zainteresować , a co to innych książek Gartha Nixa to nie czytałem , może kiedyś indziej spróbuje ..


03 lut 2009 17:29:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2008 10:13:48
Posty: 41
Post 
Hm, Garth Nix do tej pory kojarzył mi się jakoś z książkami młodzieżowymi, może z powodu tego cyklu z tytułami mającymi w sobie nazwy dni tygodnia (wyleciała mi z głowy nazwa). Wydawał mi się skierowany raczej dla nastolatków. Nie żebym nie lubiła książek młodzieżowych, ale tego typu fantasy wydaje mi się zbyt schematyczna. Ale od dłuższego czasu na mojej półce kurzy się "Lirael", a z tego co widzę sporo osób poleca tę trylogię... Chciałabym więc zapytać - czy cykl "Stare królestwo" jest wystarczająco poważny? Opłaca się szukać pierwszego i trzeciego tomu?


03 lut 2009 18:00:40
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Jak dla mnie zdecydowanie młodzieżowe, do tego trochę naiwne. Zatem jeśli szukasz mroczniejszego fantasy alb coś - to jednak nie Nix.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 lut 2009 18:56:12
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
Jak dla mnie zdecydowanie młodzieżowe, do tego trochę naiwne. Zatem jeśli szukasz mroczniejszego fantasy alb coś - to jednak nie Nix.

Patrz, a jak kiedyś o tym gadaliśmy to się upierałes, że wcale młodzieżowe nie jest. A jeśli nawet jest to co z tego ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


28 lut 2009 18:15:15
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Młodzieżowe, czy nie, powiedz mi Kell, polecasz? Dużo książek dzięki Tobie dobrych poznałem, a opis trylogii dość pozytywnie mnie do tego nastawia, więc jak to jest z tym Starym Królestwem: dobre, takie se, czy w ogóle nie warte uwagi?

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


28 lut 2009 20:49:24
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Kellhus napisał(a):
Cytuj:
Jak dla mnie zdecydowanie młodzieżowe, do tego trochę naiwne. Zatem jeśli szukasz mroczniejszego fantasy alb coś - to jednak nie Nix.

Patrz, a jak kiedyś o tym gadaliśmy to się upierałes, że wcale młodzieżowe nie jest. A jeśli nawet jest to co z tego ;)

Hmmm. Nie pomnę, bym się upierał, że to nie młodzieżowe. Raczej mówiłem, że mnie osobiście młodzieżowe fantasy nie przeszkadzają i to znakomite czytadła do tramwajów. Niemniej jest dość naiwne - przynajmniej ten tom, który czytałem - co i tak jest normą w fantasy młodzieżowym, so...

Niemniej nie uznawałem tego nigdy za mroczne/poważne fantasy - a Shizuka właśnie o to pytała.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 lut 2009 21:45:58
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
muadd: odpuśc sobie, na rynku jest wiele lepszych książek, to raczej faktycznie dla młodszych czytelników albo stawiających pierwsze kroki w fantastyce. Weź się za VanderMeera ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


01 mar 2009 11:08:40
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
I o to mi chodziło... Dziękuję i przepraszam fanów Gartha Nixa za spamowanie w ich temacie ;)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


01 mar 2009 18:07:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: