Teraz jest 29 mar 2024 16:08:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Nowy czytnik - eSlick 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Mori napisał(a):
Cena: nie masz racji. Wstrzymali się z wydaniem do lutego-marca, ze względu na ten update ekranu. Natomiast jeśli do stycznia (czy kiedy tam) zamówisz, zapłacisz po prostu mniej - a i tak dostaniesz nowszy sprzęt.

Cholera, faktycznie strona "PRE-ORDER" coś takiego sugeruje. Ale w takim razie po co podają na stronie specyfikację sprzętu którego wcale nie mają sprzedawać? Oznacza to że zamawiasz sprzęt którego specyfikacji do końca nie znasz?
Może po prostu ten ich update jest do tej wersji ekranu którą podali na stronie z ekranu bez vizpleksa? :P
Mori napisał(a):
Konwertowanie nie ma sensu - skoro to ma być głównie do PDFów, to po co je konwertować? Dlaczego mam chcieć czytać DOCa, jeśli mój czytnik wspiera głównie PDFy i na nich się skupia?

Chodzi o to, że gdyby ktoś miał ochotę przeczytać książkę którą ma w formacie RTF, PRC, czy innym (niż PDF i TXT) to będzie musiał konwertować na PDF, albo kupować inne urządzenie. No chyba że zmieni firmware eSlika na firmware innej marki (lub w przyszłości na openinkpota).


31 gru 2008 18:05:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
lipcio napisał(a):
Karbi napisał(a):
Parametrami widze ze to w sumie to samo, co PRS-500.

no jesli czytnik, ktorego nie ma jeszcze na rynku, a ktory ma obslugiwac tylko format PDF jest dla ciebie tym samym co PRS-500 to chyba nie masz pojecia co masz w domu...

Juz ci tlumacze, bo widze ze nie bardzo ogarniasz. Mialem na mysli takie parametry jak rozdzielczosc ekranu i liczba wyswietlanych kolorow.

lipcio napisał(a):
Karbi napisał(a):
Innymi slowy po raz kolejny widzimy to samo urzadzenie, tylko ze pod inna marka i innym nieco wygladem.
W kazdym razie rewolucji na rynku czytnikow to nie zrobilo.

a czego sie spodziewales? trojwymiarowych liter?

Daruj sobie sarkazm. Moze raczej staraj sie zrozumiec dokladnie co napisalem dobrze? Chyba ze masz z tym klopoty.

Natomiast co do rewolucji, to mi osobicie by pasowalo cos takiego, jak zwiekszenie czytelnosci poprzez wprowadzenie wiekszej bieli i czerni. Zwiekszenie rozdzielczosci. O liczbie kolorow nie pisze, bo poniewaz 600x800 do komiksow i skanow z czasopism sie nie nadaje, wiec i liczba kolorow nie ma sensu do ksiazek. Szczegolnie ze musialaby to byc zupelnie inna technologia.


01 sty 2009 10:56:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
tylko, ze wiekszy kontrast (w tym przypadku miedzy czernia liter i biela ekranu bardziej meczy oczy) - jesli dobrze pamietam poruszalismy juz ten temat w dziale o Sony
co do rozdzielczosci przyznaje racje - do czytania ksiazek ma niewielkie znaczenie ale w przypadku komiksow rzeczywiscie by bylo lepiej

_________________
Konrad


01 sty 2009 21:24:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Bo ja wiem. Osobiscie uwazam, ze obecny stan (mam PRS-505) przypomina ksiazke bardzo stara. Taka stara, pozolkla ksiazke. Aby czytac komfortowo, musze ja oswietlac mocnym swiatlem. Bardzo bym sie cieszyl, gdyby jednak biel byla bardziej bielsza a czarny czarniejszy (chociaz akurat to drugie niekoniecznie). Oczywiscie ustawianie kontrastu przez uzytkownika raczej nie wchodzi w rachube, ze wzgledu na technologie. Juz latwiej byloby zrobic kolorowy eInk niz Cz-B ale ze sterowanym kontrastem. Ale te ostatnie przypuszczenia to tylko takie sobie gdybanie. Zeby zrobic kolor musialaby byc inna technika (przykladowo szesciany zamiast kulek).


02 sty 2009 0:55:34
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Aleście się rozgadali o tym eSlicku. Ja mam takie pytanie: czy ta cena faktycznie taka atrakcyjna jest? Wychodzi mi jakieś 7 stów razem z przesyłką albo i więcej. Dopłacając dwie macie Soniacza...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 sty 2009 2:06:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
czyli wychodzi 30% taniej - czy to wystarczajaco tanio to juz ty musisz podjac decyzje - nie podlega dyskusji, ze na dzien dzisiejszy bedzie to jeden z tanszych czytnikow w technologii e-ink
innym wyjsciem jest kupno uzywanego czytnika - PRS-500 mozna kupic na eBay za ok $100
http://tinyurl.com/7k2mwt
http://tinyurl.com/9f8x6a

_________________
Konrad


Ostatnio edytowano 02 sty 2009 3:16:20 przez lipcio, łącznie edytowano 1 raz



02 sty 2009 3:13:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Oczywiscie ze jak brac, to tylko Sony. Tym bardziej, ze w porownaniu do eSlicka obsluguje imponujaca liczbe formatow. No i ma dosc dobre zaplecze techniczne. Jak juz wspominalem, jesli jakas firma za niemal lub te same cene chca pobic Sony nie oferujac lepszych parametrow, powinni przynajmniej wejsc na rynek europejski. Bo glowna wada firmy Sony jest to, ze nie rozprowadzaja swojego produktu w Europie i to inne firmy powinny wykorzystac.


02 sty 2009 3:15:43
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Karbi napisał(a):
Oczywiscie ze jak brac, to tylko Sony. Tym bardziej, ze w porownaniu do eSlicka obsluguje imponujaca liczbe formatow.

No nie... Tyle formatów, a wy ciągle konwertujecie do LRF, więc sami się niejako do jednego formatu (i to nietrywialnego w tworzeniu) ograniczacie.

@lipcio:
Tyle, że tam, o ile dobrze zauważyłem, shipping tylko do US, a większość osób tutaj jednak shipping do EU/PL interesuje. No i 500 != 505.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 sty 2009 10:06:17
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Karbi napisał(a):
Oczywiscie ze jak brac, to tylko Sony.

Oczywiście, że jak brać to NIE sony. Na dzień dzisiejszy jakbym miał kupować to faktycznie eSlick byłby do rozważenia, ale tylko ze zmianą oprogramowania na to z cybooka gen3. Albo to, albo któryś z wariantów hanlina. Przy większych funuszach Iliad.


02 sty 2009 10:25:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Mori napisał(a):
Karbi napisał(a):
Oczywiscie ze jak brac, to tylko Sony. Tym bardziej, ze w porownaniu do eSlicka obsluguje imponujaca liczbe formatow.

No nie... Tyle formatów, a wy ciągle konwertujecie do LRF, więc sami się niejako do jednego formatu (i to nietrywialnego w tworzeniu) ograniczacie.

Dlatego, ze jest to najwygodniejszy format. Z kilku powodow:

1. Pliki przygotowuje sie bardzo szybko.
2. Bardzo szybko kilkoma kliknieciami mozemy poprawic rozne bledy.
3. Pliki waza o wiele mniej niz inne.
4. Ksiazki szybciej sie kartkuja.
5. Ksiazki sami otagowujemy, dzieki czemu sa porzadnie wyswietlane na liscie.
6. Ksiazke mozna skalowac bez utraty formatowania.
7. Nie ma problemow z kodowaniem i fontami.

Jest jeszcze wiele innych zalet. Wada jest w sumie jedna - brak mozliwosci edycji. A tak poza tym, to jest bardzo prosto i wygodnie. Co do innych formatow, to fajnie ze sa, gdyz zawsze sie moga przydac. To, ze obsluguja inne nie znaczy, ze musimy miec inne. Przykladowo sa problemy z PDF-ami, po ktorejs stronie zaczynaja zwalniac, nie ma skalowania samej czcionki tylko cala strona i inne takie. Ale dobrze, ze jest mozliwosc PDF-ow, poniewaz moge sobie w tym czytac np instrukcje obslugi czy dokumenty, ktorych tabele nie nadaja sie do konwertowania. Podobnie jest z innymi plikami, dobrze ze sa, zawsze to sie przyda jesli szybko musimy wrzucic jakis nieduzy p
t3d napisał(a):
pozycje jak ksiazki wole sam formatowac, tym bardziej ze jest to latwe i mam taka mozliwosc.

t3d napisał(a):
Karbi napisał(a):
Oczywiscie ze jak brac, to tylko Sony.

Oczywiście, że jak brać to NIE sony. Na dzień dzisiejszy jakbym miał kupować to faktycznie eSlick byłby do rozważenia, ale tylko ze zmianą oprogramowania na to z cybooka gen3. Albo to, albo któryś z wariantów hanlina. Przy większych funuszach Iliad.

Jak juz pisalem. 505 jest najpopularniejszy, najlatwiej do niego o czesci zamienne (np baterie). Jest tez troche gadzetow do niego. Ma zadowalajace parametry (na pewno nie gorsze od innych w tej klasie cenowej). Istnieje juz na rynku troche czasu, jest upgrade'owalny i jest niezle wsparcie ze strony Rosjan.

Natomiast balbym sie brac jakas nowosc, ktorej nikt jeszcze nie ma, produkt jest noname'owy. Piszesz, ze jak brac to NIE Sony. Z ciekawosci zapytam, naciales sie na Soniaczu? A w ogole miales 505 w domu? Nie znalazlem ani jednego twojego postu w dziale 505, wiec zapytam, czy twoja zdanie opiera sie na teorii czy tylko praktyce. Nie mam zadnego innego niz 505, wiec nie czuje sie wladny odradzac kupno czegokolwiek (moge jedynie sobie gdybac). Natomiast jako, ze mam 505 i jestem z niego zadowolony, wiec moge z czystym sumieniem doradzic jego zakup.

O iLiadzie nie pisze, bo to rzeczywiscie inna strefa cenowa.


02 sty 2009 12:58:25
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Karbi napisał(a):
Dlatego, ze jest to najwygodniejszy format. Z kilku powodow:

1. Pliki przygotowuje sie bardzo szybko.

Bardzo szybko, a bez potrzeby przygotowywania to chyba różnica
Karbi napisał(a):
2. Bardzo szybko kilkoma kliknieciami mozemy poprawic rozne bledy.

tzn? z poziomu czytnika?
Karbi napisał(a):
3. Pliki waza o wiele mniej niz inne.

No jeśli ma się kartę SD o pojemności kilku giga to faktycznie te kilka kilo robi różnicę :D
Karbi napisał(a):
4. Ksiazki szybciej sie kartkuja.

Szybciej niż co? U mnie nie ma różnicy między rtf, txt i pdf.
Karbi napisał(a):
5. Ksiazki sami otagowujemy, dzieki czemu sa porzadnie wyswietlane na liscie.

Kosmetyka. W openinkpocie można tagować wszystkie formaty
Karbi napisał(a):
6. Ksiazke mozna skalowac bez utraty formatowania.

Tak jak w każdym innym czytniku wszystkie formaty poza PDF. Tu tylko eSlick dodaje swoje "Flow", czy jak mu tam - w zasadzie jedyną niezwykłą cechę.
Karbi napisał(a):
7. Nie ma problemow z kodowaniem i fontami.

No tak, jak już się ten czytnik sony odpowiednio poprzerabia, to faktycznie nie ma :D

Ogólnie świetna lista zalet lrf nad pdf z punktu widzenia użytkownika PRS.
Jeśli mógłbyś otworzyć inne pliki to poza wielkością pliku i możliwością otagowania nie ma żadnych zalet. A i tak nie możesz rlf modyfikować.

@Mori - faktycznie pomyliły mi się rozszerzenia - miałem na myśli lrf


Ostatnio edytowano 02 sty 2009 13:26:52 przez t3d, łącznie edytowano 1 raz



02 sty 2009 13:12:04
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
t3d: ale tu chyba mowa o LRF, nie LIT. LIT fajny format, całkiem wygodnie czyta się go na ekranie monitora, ale o wrzucaniu na eCzytniki nie słyszałem.

+ Przygotowanie LRFa wymaga najpierw poznania i skonfigurowania programu, potem posiadania nazw rozdziałów itp. zrobionych innym stylem. Z PDFem takich problemów nie ma - albo masz od razu PDFa (w 75-90% przypadków?), albo masz RTF/DOC, które otwierasz i drukujesz do PDFa - bez żadnych zabaw z konfiguracją czy coś.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 sty 2009 13:20:54
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Karbi napisał(a):
Jak juz pisalem. 505 jest najpopularniejszy, najlatwiej do niego o czesci zamienne (np baterie).

A wiesz że hanlin używa zwykłej baterii BL-4C Nokii? Wpisz sobie to w allegro i spróbuj dalej bronić twierdzenia że baterię do PRSa łatwiej kupić :D
Karbi napisał(a):
Jest tez troche gadzetow do niego.

W tym jakieś praktyczne w rozsądnej cenie?
Karbi napisał(a):
Ma zadowalajace parametry (na pewno nie gorsze od innych w tej klasie cenowej).

Ekran taki sam jak wszystkie inne czytniki, wszystkie pozostałe rzeczy nie robią mi różnicy. No chyba że zależy komuś na slocie do kart pamięci Sony których nikt kto nie musi nie uzywa,
Karbi napisał(a):
Nie mam zadnego innego niz 505, wiec nie czuje sie wladny odradzac kupno czegokolwiek (moge jedynie sobie gdybac). Natomiast jako, ze mam 505 i jestem z niego zadowolony, wiec moge z czystym sumieniem doradzic jego zakup.

A ja mam hanlina i czytając dział o 505 cieszę się że to jego wybrałem.


02 sty 2009 13:24:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Cytuj:
Bardzo szybko, a bez potrzeby przygotowywania to chyba różnica

Osobiscie moja obecna biblioteka w czytniku to okolo 300 tytulow. I powiem, ze gdybym wrzucil zwykle pliki to byloby dosc duzo bledow. Wole sobie dopiescic wszystko i nie stresowac sie, ze np naglowek w jakims liscie czy szyld na scianie jest czytany jako poczatek rozdzialu. Nie mowiac juz, ze mam predefiniowana i wygodna w czytaniu czcionke.

Cytuj:
tzn? z poziomu czytnika?

Czy eSlick posiada mozliwosc edycji z poziomu czytnika? Jesli tak, top przyznam, ze to duzy plus dla tego readera.

Cytuj:
No jeśli ma się kartę SD o pojemności kilku giga to faktycznie te kilka kilo robi różnicę

No, jakbys nie wiedzial, ze to nie kilka kilo. Pliki RTF potrafie zmniejszyc nawet o 400-500%. Troche robilem testow i porownan, zreszta bylo to napisane w dziale o 505.
A tak przy okazji, nie kilka GB a dokladniej max 2 jesli chodzi o karte SD.

Cytuj:
Szybciej niż co? U mnie nie ma różnicy między rtf, txt i pdf.

Ja nie pisalem o roznicy miedzy rtf, txt i pdf. Ja pisalem o formacie lrf. I format lrf w porownaiu do pozostalych kartkuje sie o wiele szybciej (tez robilem testy).
A tak przy okazji to ja mam na mysli rodzaje formatow i ich predkosc czytania w 505. Ty nie masz 505, wiec po co mi tu piszesz z jaka predkoscia sie czyta u ciebie? :shock:

Cytuj:
Kosmetyka. W openinkpocie można tagować wszystkie formaty

Co zmusza nas jednak do obrobki plikow w jakims programie. O ile pisales w pierwszej odpowiedzi ze jest roznica kiedy nie trzeba przygotowywac pliku i wrzucamy surowy do czytnika. A niestety tak jesty, ze dzieki temu mam ksiazki ladnie posegregowane i szybko znajduje odpowiednia pozycje wiedzac, ze ksiazki autora wystepuja w jednym miejscu a nie sa sortowane na trzy rozne sposoby.

I jeszcze jedno. Ja wszystko pisze w oparciu o eSlicka, wiec po co mi tu wyjezdzasz z iLiadem czy Hanlinem?

Zauwazylem, ze dajesz argumenty ze swojego czytnika. Proponuje przed pisanem odpowiedzi przeczytac DOKLADNIE w jakim celu podalem zalety. Zalety podalem w oparciu o zarzuty Moriego, czyli przewaga plikow LRF nad innymi w obrebie tylko i wylacznie modelu 505. Ty z kolei wyskakujesz ze swoim Hanlinem i piszesz ze cos ci sie tam szybciej kartkuje, chociaz mowa byla TYLKO o 505.


02 sty 2009 13:29:42
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Karbi napisał(a):
Cytuj:
Bardzo szybko, a bez potrzeby przygotowywania to chyba różnica

Osobiscie moja obecna biblioteka w czytniku to okolo 300 tytulow. I powiem, ze gdybym wrzucil zwykle pliki to byloby dosc duzo bledow. Wole sobie dopiescic wszystko i nie stresowac sie, ze np naglowek w jakims liscie czy szyld na scianie jest czytany jako poczatek rozdzialu. Nie mowiac juz, ze mam predefiniowana i wygodna w czytaniu czcionke.

Ach, to o takim formatowaniu myślałeś. No to przecież PDFa czy mobipocketa możesz sobie analogicznie przygotować.
A samą czcionkę to ja mogę wgrać do czytnika w formie pliku ttf i zmieniać sobie do woli jej ustawienia w wielu formatach.

Karbi napisał(a):
Cytuj:
No jeśli ma się kartę SD o pojemności kilku giga to faktycznie te kilka kilo robi różnicę

No, jakbys nie wiedzial, ze to nie kilka kilo. Pliki RTF potrafie zmniejszyc nawet o 400-500%. Troche robilem testow i porownan, zreszta bylo to napisane w dziale o 505.
A tak przy okazji, nie kilka GB a dokladniej max 2 jesli chodzi o karte SD.

To ładnie. Tylko dlaczego jak pisałem o tym, że hanlin obsługuje zip i rar uznałeś że to jest nieprzydatne? :)

Karbi napisał(a):
Cytuj:
Szybciej niż co? U mnie nie ma różnicy między rtf, txt i pdf.

Ja nie pisalem o roznicy miedzy rtf, txt i pdf. Ja pisalem o formacie lrf. I format lrf w porownaiu do pozostalych kartkuje sie o wiele szybciej (tez robilem testy).

To zrób testy na innych czytnikach. To że PRS ma słabo zrobione wsparcie innych niż LRF formatów nie znaczy że na innych czytnikach PDFy się wolno wczytują.

Karbi napisał(a):
Cytuj:
Kosmetyka. W openinkpocie można tagować wszystkie formaty

Co zmusza nas jednak do obrobki plikow w jakims programie. O ile pisales w pierwszej odpowiedzi ze jest roznica kiedy nie trzeba przygotowywac pliku i wrzucamy surowy do czytnika. A niestety tak jesty, ze dzieki temu mam ksiazki ladnie posegregowane i szybko znajduje odpowiednia pozycje wiedzac, ze ksiazki autora wystepuja w jednym miejscu a nie sa sortowane na trzy rozne sposoby.

Openinkpot to nie program na PC, tylko alternatywny Firmware do czytników. Na razie dla hanlina, ale na netroniksie i prs-505 też ma niedługo działać. Otagowujesz książki z poziomu madshelfa - przeglądarki książek w samym czytniku
Karbi napisał(a):
I jeszcze jedno. Ja wszystko pisze w oparciu o eSlicka, wiec po co mi tu wyjezdzasz z iLiadem czy Hanlinem?

Bo "wyjechałeś" z tekstem że LRF jest lepszy :)


02 sty 2009 13:45:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: