Teraz jest 20 kwi 2024 5:59:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Czytanie na głos 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post 
No to tak jak czytam tylko dla siebie, to oczywiście najlepiej jest mi czytać w myślach.
Jednak jak coś usiłowałam uczyć się na pamięć, to głośne powtarzanie mi pomagało.

Głośne czytanie trenowałam już z koleżanką, czasami na wakacjach udawało nam się zdobyć jakąś super ciekawą książkę i chciałyśmy ją czytać jednocześnie, więc na zmianę czytałyśmy na głos. To był świetny trening do tego co mam teraz na co dzień.
Od 3 lat jestem mamą i czytałam najpierw swojej córeczce a teraz od września, czytam dwójce dzieci. No i kocham to, choć czasem boli mnie gardło, ale moja córa bardzo lubi te chwile kiedy czytamy.


25 lis 2008 9:12:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2008 16:38:40
Posty: 27
Post 
Jeśli na głos to tylko dla kogoś. Dla siebie tylko w myślach. Nie wyobrażam sobie czytać na głos dla siebie - nie potrafiłbym się skupić.


25 lis 2008 14:28:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:14:37
Posty: 32
Post 
scibor1, bajki jakoś specjalnie nie sprawiają kłopotu z czytaniem na głos. Problemem jest przeczytać odpowiednio wiersz, czy specyficzny tekst. Ale jak mawiali w szkole, to najlepszym sposobem na to jest ćwiczenie przed lustrem albo właśnie przy dzieciach.

jaczecha92 napisał(a):
Nie lubię czytać na głos. Szybko mnie to nudzi, denerwuje mnie to po prostu xD Nawet jak nikogo nie ma w pobliżu. Wolę czytać 'w myślach' ;]

siwucha24 napisał(a):
(...) Dla siebie tylko w myślach. Nie wyobrażam sobie czytać na głos dla siebie(...)

ptasiek21 napisał(a):
(...)nalepiej czyta mi się w myślach przy absolutnej ciszy.

Czytanie w "myślach" faktycznie jest łatwiejsze i fajniejsze, ale właśnie za to nienawidzę szkoły. Nie ma to jak kaleczyć dzieci. Każdy kto próbuje nauczyć się szybkiego czytania, musi ciągle walczyć z tym głupim odruchem :/


26 lis 2008 0:16:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2008 21:08:56
Posty: 17
Post 
Czytanie na głos, dla siebie samego, nigdy! Mowa spowalnia tempo, wymusza liniowość czytania. Przy czytaniu na głos głupio by brzmiało powtarzanie jakiegoś fragmentu tekstu i co często najważniejsze możliwa jest do stosowania tylko w ograniczonych warunkach, które nie będą przeszkadzały innym oraz nam samym. Natomiast czytanie innym, głownie dzieciom, to całkiem inna bajka, mniej nam zależy nie na tym jak sami odbieramy tekst a bardziej na tym jak inni odbiorą go odbiorą. Sam czytałem na głos tylko dla córki. Zauważyłem przy tym jedną rzecz, czytam na głos z pewnym poślizgiem w stosunku do śledzenia tekstu wzrokiem i często zdarza mi się mimowolnie zmienić słowo, fragment teksty , zwrot a nawet cale zdanie ale w sposób nie mający jakiegoś zauważalnego wpływu na sens tekstu.


22 gru 2008 21:34:41
Zobacz profil
Post 
Czytanie na głos pozwala lepiej zrozumieć czytany tekst. (tak jest w moim przypadku), jednakże znacząco spowalnia szybkość. Głośne czytanie pozwala także łatwiej nauczyć się tekstu na pamięć.


22 gru 2008 22:56:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron