Teraz jest 19 kwi 2024 12:49:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Nowa ksiązka J.K. Rowling 
Autor Wiadomość
Post 
Polska edycja na pewno będzie, bo to w końcu Media Rodzina dostała prawa do wydania, a to rodzime wydawnictwo. :)

A okładka taka, jaka jest na stronie MR bardziej mi się podoba, niż ociekająca srebrem, stylizowana na mroczną pierwsza wersja.


01 wrz 2008 19:34:09
Post 
Już się nie mogę doczekać ;P. Mam tylko nadzieję, że Rowling nie poszła w pisaniu tej książki na łatwiznę, ani tym bardziej na komercję i dalej będzie mnie pozytywnie zaskakiwać tak jak to było w przypadku Harrego Pottera.


17 wrz 2008 19:08:02
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2008 19:00:30
Posty: 17
Post 
Moim zdaniem ona napisała tą książkę tylko dla dzieci sfer wyższych.Bo dlaczego tylko w 7 egzemplarzach.Nie chce aby jej wielbiciele czyli normalni ludzie i dzieci do których w końcu jest skierowana książka miały możliwość ją przeczytać!Rozumiem że na aukcje może być w super okładce aby zarobić więcej kasy ale ta 7 mówi sama za siebie.Chce aby ludzie o nią walczyli!Trochę mnie rozczarowała czyżby sława i kasa uderzyły jej do głowy?


25 wrz 2008 21:22:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 17:23:23
Posty: 21
Post 
Ja myśle ze prędzej czy później ta ksiażka i tak znajdzie się w internecie, no właściwie szkoda że tylko 7 egzemplarzy ( czyżby magiczna liczba 7) bo widomo że kupią to najbogatsi i zapewne i tak tego nie przeczytają tylko postawią jako oznake bogactwa


21 paź 2008 17:50:24
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Obie panie otrzymują po ostrzeżeniu - o ilości egzemplarzy już pisał Obi w swoim poście. Wyraźnie wychodzi brak znajomości tematu - wypadało przed napisaniem swoich przemyśleń trochę poczytać.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 paź 2008 18:00:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2008 21:10:56
Posty: 24
Post 
Kurcże, nie wyobrażam sobie czytać ksiażki J.K. Rowling, która nie byłaby o Harrym Potterze ;). Ale oczywiście jako wierna fanka przygód małego czarodzieja po kolejną pozycję jego autorki na pewno siegnę :]


21 paź 2008 19:52:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
No to znamy już oficjalną datę premiery książki dla szerokiego grona odbiorców:
http://czytelnia.onet.pl/0,34836,0,1,nowosci.html napisał(a):
Joanne Kathleen Rowling
Baśnie Barda Beedle'a

wydawca: Harbor Point
miejsce wydania: Poznań
data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7278-343-1
kategoria: dla dzieci
przełożył: Andrzej Polkowski
oprawa: twarda
cena: 19.90 zł.


Książka ukaże się 6 grudnia

Zbiór pięciu opowieści.

Każda z nich ma własny magiczny charakter i wywołuje wzruszenie, śmiech i dreszcz lęku przed śmiercią. Komentarze profesora Albusa Dumbledore'a ucieszą zarówno mugoli, jak i czarodziejów. Profesor zastanawia się w nich nad morałem każdej baśni i ujawnia sporo nowych informacji o życiu w Hogwarcie. Ilustrując tę książkę, J.K. Rowling zrobiła wspaniały prezent wszystkim miłośnikom opowieści o Harrym Potterze.


http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/bajki-czarodziei_18133.html napisał(a):
Bajki czarodziei
J.K. Rowling na Mikołaja

6 grudnia odbędzie się premiera książki J.K. Rowling „Baśnie barda Beedle'a”. Dochód z jej sprzedaży pisarka przeznaczy na rzecz fundacji Children`s High Level Group, pomagającej dzieciom z domów dziecka w Europie Wschodniej.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 lis 2008 16:54:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2008 15:56:55
Posty: 33
Lokalizacja: TuchĂłw
Post 
Może wyłuskam jakieś zaskórniaki jeszcze na te książeczkę, ale choćby tylko z powodu opowieści o trzech braciach jaka została wspomniana w HP7. Jeśli zaś jeszcze opis Hogwartu... w takim razie pozycja dla mnie obowiązkowa. Uwielbiam budować przestrzenie o których czytam w wyobraźni. No i wydanie 6 grudnia.... Gdyby zdążyć skoczyć do sklepu idealny prezent dla dziewczyny - maniaczki HP ^^. Ale z drugiej strony też mimo wszystko wydaje mi się nieco dziwne że najpierw książka leci za 4mln dolarów (mimo że ładniej wydana), a następnie można ją kupić za (w porównaniu z tą ceną) grosze. Ale to też jest sprawa dla wybitnych maniaków :)

_________________
"Idzie to dziewczę do głowy jak wino, ale się nim nie upiję bo cudze" ;(


17 lis 2008 0:38:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2008 16:38:40
Posty: 27
Post 
saga Harrego Pottera przypomina mi nieco cykl filmów Rocky - autorzy jednego i drugiego "dzieła" nie bardzo wiedzą, kiedy stop powiedzieć. Pani Rowling mnoży "byty" o Harrym Potterze jedynie dla pieniędzy...
Nie wiem czy ta kolejna książka wniesie coś do życia czytelników. Wątpię w to. Sam przeczytałem książki o młodym czarodzieju i jego przyjaciołach aby zrozumieć jego fenomen. I dlatego sądzę, że gdyby Baśnie Barda Beedle'a nie zostały napisane, tragedii by nie było...


26 lis 2008 14:15:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
siwucha24 napisał(a):
saga Harrego Pottera przypomina mi nieco cykl filmów Rocky - autorzy jednego i drugiego "dzieła" nie bardzo wiedzą, kiedy stop powiedzieć.

Taaaak. Dlatego po 7 tomach HP się kończy. Rzeczywiście, nie wiadomo, kiedy Rowling powie stop... Bo przecież musiałaby powiedzieć znowu start, żeby ten kolejny stop miał sens.

siwucha24 napisał(a):
Pani Rowling mnoży "byty" o Harrym Potterze jedynie dla pieniędzy...

Znaczy sugerujesz, że ona kontroluje te fundacje i kasa wpłynie jakimś tajemnym sposobem na jej prywatne konto na Kajmanach? Podzielisz się z nami większą ilością informacji na temat tego globalnego spisku? Czy też po prostu napisałeś posta zupełnie bez sensu, bez zaznajomienia się z czymkolwiek, by dobić do 25?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 lis 2008 15:07:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2008 16:38:40
Posty: 27
Post 
nie no - rozumiem, że Pani Rowling napisała książki charytatywnie, nie biorąc ani centa za swoje "dzieło"... A to, że jej majątek jest szacowany na grubo ponad 250 mln. funtów i przekracza majątek rodziny królewskiej to taki drobny, niezauważalny szczegół...
Nie czarujmy się - nikt na tym świecie nie robi nic za darmo. Także autorka Harrego Pottera. Przeznacza pieniądze z dzieł na szczytne cele - super. Tylko powstaje pytanie, czy naprawdę bezinteresownie. Problem w tym, że my, małe robaczki o takich szczegółach prawno-PRowskich zapewne nigdy się nie dowiemy...
A co do nabijania - jest na internecie kilka (przyznam, że niezbyt wiele) stron z różnymi ebookami. Znalazłem sobie taką, w której nie ma ograniczeń. A na tym forum staram się wypowiadać merytorycznie, bo lubię książki i lubię na ich temat dyskutować. Nie dla postów.


28 lis 2008 10:59:37
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
siwucha24 napisał(a):
nie no - rozumiem, że Pani Rowling napisała książki charytatywnie, nie biorąc ani centa za swoje "dzieło"... A to, że jej majątek jest szacowany na grubo ponad 250 mln. funtów i przekracza majątek rodziny królewskiej to taki drobny, niezauważalny szczegół...

Te 250M funtów to za "Baśnie" dostała, tak? Bo jeżeli nie - to co ma piernik do wiatraka. Tutaj nie ma dyskusji o tym, czy pani Rowling dorobiła się na serii HP czy nie - a jedynie o nowej książce, z której dochód idzie na fundacje.

siwucha24 napisał(a):
Nie czarujmy się - nikt na tym świecie nie robi nic za darmo. Także autorka Harrego Pottera. Przeznacza pieniądze z dzieł na szczytne cele - super. Tylko powstaje pytanie, czy naprawdę bezinteresownie. Problem w tym, że my, małe robaczki o takich szczegółach prawno-PRowskich zapewne nigdy się nie dowiemy...

Akurat jednak są osoby, które robią coś dla kogoś całkowicie za free. Że Ty nie robisz - to nie oznacza, iż takowych nie ma. Nie oznacza to oczywiście, że akurat Rowling jest taką osobą, że nie będzie czerpać zysków (zapewne niematerialnych, a przynajmniej nie bezpośrednio) z faktu, iż przeznacza cały zysk z "Baśni" na fundacje - ale to i tak nie zmienia faktu, że na tej akurat książce nie ma zamiaru się dorobić, co usilnie sugerujesz.

siwucha24 napisał(a):
A co do nabijania - jest na internecie kilka (przyznam, że niezbyt wiele) stron z różnymi ebookami. Znalazłem sobie taką, w której nie ma ograniczeń. A na tym forum staram się wypowiadać merytorycznie, bo lubię książki i lubię na ich temat dyskutować. Nie dla postów.

Najwidoczniej dyskutować zupełnie mijając się z tematem. Czyli wszyscy rozmawiają o X, a Ty zaczynasz o Y i uważasz, że włączasz się do dyskusji.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 lis 2008 12:58:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2008 16:38:40
Posty: 27
Post 
siwucha24 napisał(a):
Nie wiem czy ta kolejna książka wniesie coś do życia czytelników. Wątpię w to. Sam przeczytałem książki o młodym czarodzieju i jego przyjaciołach aby zrozumieć jego fenomen. I dlatego sądzę, że gdyby Baśnie Barda Beedle'a nie zostały napisane, tragedii by nie było...


Rozumiem, że to nie jest opinia i włączanie się do dyskusji o "Baśniach...". Cóż - jak dotąd nie wierzyłem, że w Polsce jest problem z czytaniem ze zrozumieniem. Teraz wierzę...


29 lis 2008 11:47:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2008 3:50:50
Posty: 27
Post 
Wplywy ze sprzedazy nowej ksiazki zasila organizacje wystepujaca w obronie praw dzieci.Mysl, ze to bardzo zacny cel, tym bardziej ze to wlasnie dzieciom zawdziecza swiatowa popularnosc, no i majatek.Autorka ozdobila nowa ksiazke ilustracjami wlasnego pomyslu,tym samym zrobila czytelnikom wspanialy prezent.Kazdy sznujacy sie fan przeczytac musi.Tym barzdiej ,ze dzieki temu wesprzec moze piekna idee autorki.Zgadzam sie z poprzednikiem gdyz ja rowniez nie jestem zwolennicza takiej lektury.Myslam ,ze moze nieodpowiedni wiek,ale rowniez dzieci moje nie znalazly w tej lekturze nic ciekawego.


20 gru 2008 5:12:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron