Teraz jest 25 kwi 2024 0:49:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
"Lustro" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post "Lustro"
jasny promień światła
ciepły uśmiech
łagodny podmuch wiatru

srebrzysty szelest ciszy
i leniwe
mruczenie
szczęścia

tyle barw i odcieni
zamkniętych
w małym
pudełku
serca

to tylko moja dusza
przegląda się
w Twoich oczach…


09 mar 2008 5:39:23
Zobacz profil WWW
Post 
Wiersz nibyy w prostych slowach pokazuje jak lustro pomaga wdrazyc sie do swojej podswiadomopsci i serca... MMm... duzo przymiotnikow i latwo sobie wszystko wyobrazic;]


23 kwi 2008 19:47:20
Post 
troche krotki, ale prosto przekazany do uszu czytelnika. troche dziwny jest zwrot "leniwe mruczenie szczescia". nie jest zbyt wyjasnione z kad te szczescie pochodzi i czego dotyczy, ale reszta wiersza jest w porzadku


27 maja 2008 0:46:45
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post 
Ha, widzę że poszła zupełnie inna interpretacja :)
Ciekawe, ja tego wiersza w ten sposób jeszcze nigdy nie odczytałam ;) Dla mnie to było spojrzenie w oczy bardzo ważnej osoby, to te oczy były lustrem, w które patrząc człowiek zdaje sobie sprawę ze swoich uczuć i równocześnie z uczuć tej drugiej osoby - w końcu oczy to 'zwierciadło duszy' :)
A jako spojrzenie w lustrze we własne oczy?... No, ciekawe, jak to potrafi człowieka zaskoczyć kiedy inni widzą w wierszu to, czego autor nie zauważył ;)
Dzięki :)

_________________
Cytuj:
Cóż za rozkosz błądzić przez pokoje
z Panią Muzyką we dwoje!

K. I. Gałczyński, "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha"


27 maja 2008 5:05:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 mar 2008 23:10:07
Posty: 111
Lokalizacja: Piwniczna
Post 
A ja spróbuję jeszcze inaczej :DSpoglądając w oczy kochanej osoby oglądamy duszę nas dwoje, wszak miłość sprawia, że w dwuch ciałach żyje jedna dusza:P Piękny wiersz według mnie.

_________________
audiatur et altera pars


27 maja 2008 14:36:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2008 19:06:45
Posty: 39
Post 
No ok. Interpretacje już nam autorka zamieściła więc nie ma co się nad nią zastanawiać, tym bardziej, że widze tutaj jeszcze dwie inne. Ja bardziej chcę do tej strony technicznej się doczepić. Wiersz króciutki, ale ma bardzo ładną budowe, początek i koniec trzywersowy, pozostałe dwie zwrotki mają po cztery. Wizualnie to zachęca do jego przeczytania. Ale im dłużej się zastanawiam po co autorka zastosowała przerzutnie, tym coraz bardziej nie wiem. Przerzutnie stosuje się w określonym celu, nie po to aby zwrotka miała tyle samo wersów co poprzednia i żeby to ładnie wyglądało a po to, aby nadać słowom i całemu zdaniu inny sens, inny kontekst. Uważam to za bezcelowy zabieg, może brak pomysłu na inne wersy. To mi się bardzo nie podoba. Szczerze czytając ten wiersz mam wrażenie, że została z niego wycięta przynajmniej jedna zwrotka, tak szybko się on kończy. Jedyne co mi się podoba w wierszu to może nieświadome użycie takiego zabiegu stylistycznego jak personifikacja. Niemniej jednak wiersz jakiś tam przekaz ma. Dobrze, że nic nie jest powiedziane wprost, tylko trzeba się nad tym głębiej zastanowić, żeby ujrzeć właśnie to "zwierciadło duszy".


28 maja 2008 11:43:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:05:37
Posty: 44
Post 
Strasznie do mnie trafia Twoja poezja. Jest taka bezpretensjonalna i uczciwa. Nie silisz się na górnolotność. Wyczarowujesz piękno z opisu rzeczy zwyczajnych i codziennych. Piękne, piękne, piękne...

_________________
Carpe Omnis


04 gru 2008 23:50:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2008 20:31:40
Posty: 20
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne
Post 
Bardzo ładny wiersz. Napisany prostymi słowami, trafia prosto w serce. Daje do myślenia i zastanowienia się nad własnym sensem życia.


11 gru 2008 16:37:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post 
Oj, dawno mnie tu nie było i widzę że sporo opuściłam....
Izomeria! Dzięki Ci za te słowa! Może mi nie uwierzysz, ale dopiero jak przeczytałam Twój komentarz zdałam sobie sprawę z "symetrycznej" budowy tego wiersza! Przerzutnie nie były dla mnie narzędziem do uzyskania odpowiedniej ilości wersów - szczerze mówiąc nie dbam o to jak to będzie wizualnie wyglądać... Tak naprawdę nie potrafię wyjaśnić dlaczego zastosowałam taki podział a nie inny - kwestia chwili chyba... Napisałam tak jakbym to mówiła, a że nie lubię interpunkcji to przerzutnie często mi ją w jakiś tam sposób zastępują... Ale po tym co napisałaś mogę spojrzeć na ten wiersz z zupełnie innej perspektywy i, muszę przyznać, taka perspektywa krytyka daje dużo do myślenia ;)
Mia, Ewistor - dzięki również! Cieszę się, że te moje wypociny mogą coś dać także innym... :)

_________________
Cytuj:
Cóż za rozkosz błądzić przez pokoje
z Panią Muzyką we dwoje!

K. I. Gałczyński, "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha"


14 gru 2008 23:45:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: