Teraz jest 28 mar 2024 15:40:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
DRAGONLANCE VS WARHAMMER 
Autor Wiadomość
Post 
ja mówiłem o RPGACH nie wiem czy wiesz ale istnieje system rpg oparty na serii Wiedzmina. Nie mówiłem tu o prozie zresztą jak zauważyłem dyskusja zaczęła zbaczać w kierunku systemów Role Playing Game (i nie mówię tu o komputerowych tylko o książkowych.) więc zabrałem głos. I czytaj ze zrozumieniem tam jest słowo GIER a nie książek.


04 kwi 2008 11:39:06
Post 
Przygody zabójcy trolli są nienajgorsze mówiąc szczerze- ciekawie napisane i myślę, że wiele osób które nigdy nie zetknął się z grą Warhammer nie skojarzyła by że opowiadania zostały napisane na jej podstawie. W ogóle porównywanie światów mija się z jakimkolwiek sensem (w moim odczuciu oczywiście).

Gotrek to jest superbohater, rozwala całe zastępy wrogów, nekromantów, potwory, sługi chaosu itd, a wraz z nim tak samo ten pisarczyk, który mu towarzyszy, obaj są jak maszynki do zabijania ale co ciekawe- przed każdą walką Gotrek twierdzi, że to jego ostatnia i dlatego jest to ciekawe- rzeczywiste podejście bohatera do świata, zdawanie sobie sprawy z tego że kolejna walka może być jego ostatnią.


06 cze 2008 10:06:53
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
Zacznijmy -
Driztt nie ma tu nic wspolnego, on nie jest z DL.

DL to swiat - jakby to powiedziec - pusty. Robiony pod setting. Co to za ŚWIAT, gdzie mamy trzy wiochy na krzyz. WFRP jest opracowany ladnie, mamy podstawy, swiat, populacje, wszystko opisane.
Co do heroic/dark - owszem, ale to juz zalezy jak sie prowadzi, mozna na oba sposoby w obu systemach.
Ksiazki - wfrp wydaja mi sie lepszej jakosci, chociaz wysokie loty to to i tak nie sa. Konrada czytalo sie sympatyczniej niz Gotreka, bo tu kolejne tomy juz wpadly w taka manie dd - smoka ubil to dawac demona, nic go nie ruszy.
Ksiegi DL- pierwszy tom kronik to po prostu zapis rozegranej przygody - i to rzuca sie w oczy, Kolejne dwa sa napisane lepszym, bardziej literackim stylem. Podobnie jak wojna blizniakow. Natomiast popluczyny od 4 tomu kronik plus smoki gwiazdy, slonca, chaosu etc, to juz straszny syf. Jedyne co im dobrze wychodzi to psucie w sumie calkiem czasem ciekawego swiata.

Czesto, jesli chce sie wciaz lubic swiaty rpg, nalezy odpuscic czytanie osadzonych w nich ksiazek po kilku pierwszych seriach. Pozniej firmy sankcjonuja wszystkie debilne pomysly totalnie nie pasujace do swiata zeby zbic troche wiecej pieniazkow.


08 cze 2008 15:33:13
Zobacz profil
Post 
Jeżeli chodzi o gry, to ja jestem zdecydowanym młodkowcem. A to czy się pada od jednej strzały czy nie, to zależy w gruncie rzeczy od MG, albo od kostek ( ja gram z MG. Jeden nie używa kostek w ogóle a drugi na każdą głupotę każe rzucać :) )
Jeśli chodzi o książki nie do końca podobają mi sie warhammerowe, natomiast D&D czytam z przyjemnością. Ale dlaczego tak jest, nie mam pojęcia

Edit by Obi: Ost za offtopic i spam.


16 cze 2008 13:04:04
Post 
Nie wypowiem się na temat Warhammera, bo nie czytałem żadnej książki osadzonej w tym świecie, ale z chęcią wypowiem się na temat DL

Największy plus to postacie

Tasslehoff - Genialny humor zawarty w tej postaci... (o! To twoje? Znalazłem to na podłodze...)
Tanis - Świetny przywódca
Caramon - Głupkowaty (przez co śmieszny) wojownik
Raistlin - Genialna postać... Zagadkowa, mroczna, potężna i zdradliwa ;P
Fizban - on + Tasslehoff - Zabójczy duet ;) "jak to leciało..aha...Ognista kula!"
i wiele wiele innych

Fajnie przedstawieni bogowie...

Cała ta saga to klasyczna walka Dobra ze złem ale w świetnym wydaniu - to jest moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać, ale uważam DL jako jeden z najlepszych cyklów (gusta są różne) ;P


17 lip 2008 3:05:38
Post 
Nie widzę za bardzo podobieństw. Świat WH jest dużo mroczniejszy, pełen zagrożeń, skomplikowanych intryg i walki o byt. Natomiast moje mniemanie o cyklu Dragonlance jest raczej niskie. Mam tu na myśli tomy smoki jesiennego zmierzchu, smoki zimowej nocy itd gdzie w zasadzie z góry wszystko wiadomo, dobro zatriumfuje i wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie. Świat DL mimo, iż sam w sobie może być ciekawy (mnie osobiście zraziły wspomniane wcześniej tomy o smokach) jest jednak zbyt prosty i nie wytrzymuje porównania ze światem WH... Może tak trochę ne rehabilitacje cyklu DL powiem, że Saga Bliźniaków to kawałek dobrej literatury (z wyjątkiem zakończenia:P) i naprawdę warto się za niego wziąć. Generalnie jednak preferuje świat WH i to też poleciłbym innym :)


14 gru 2008 19:56:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron