Teraz jest 28 mar 2024 21:49:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Dziennik Bridget Jones 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2008 19:38:31
Posty: 23
Post Dziennik Bridget Jones
Nie znalazlam przez opcje 'szukaj' zadnego watku dotyczacego tej ekranizacji.
Jest to dla mnie jedyn jak do tej pory film, powstaly z ekranizacji ksazki, ktory jest lepszy od ksiazki.
Bardzo dobra obsada: RenĂŠe Zellweger jako Bridget Jones, Colin Firth -Mark Darcy, Hugh Grant w roli Daniela Cleavera.
Historia samotnej, sfrustrowanej trzydziestolatki, ktora w zwiazku z rozpoczynajacym sie Nowym Rokiem postanawia: rozpoczac pisanie dziennika, znalezc mezczyzne idealnego, schudnac oraz rzucic palenie.
Ksiazka, jak dla mnie, nudna. Brakuje jej pewnej zadziornosci, ktora posiada film. Mimo, iz historia jest w gruncie rzeczy banalna (trojkat milosny, szczesliwe zakonczenie) film posiada to cos, dla ktorego warto go obejrzec.


21 lis 2008 14:47:39
Zobacz profil
Post 
Zgadzam się, ekranizacja jest dużo lepsza. Książką kiepściutka, nawet bardzo. Zaczynałam kilkakrotnie i ani razu nie udało mi się jej skończyć. A film całkiem, całkiem... Jest się z czego pośmiać.


01 gru 2008 17:42:17
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2008 15:09:05
Posty: 32
Post 
Oglądałam obie częśc filmu. Książkę próbowałam przeczytać. Skończyłam chyba na czterdziestej stronie :)
film naprawdę świetny: super humor, błyskotliwe dialogi i idealnie dobrani aktorzy :)
Film jest idealny na zimowe wieczory, tak dla odprężenia, jeśli chce się obejrzeć coś, co nie wymaga myślenia :P

_________________
"Teraz - kiedy znam już rzeczywistość, ineresuje mnie tylko to, co nierealne"


04 gru 2008 16:32:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 17:15:28
Posty: 4
Post 
Nie mam nic przeciwko, aktorzy zagrali naprawdę świetnie, film jest zabawny i nie odbiega tak bardzo od oryginału. A Colin Firth jako Mark Darcy przebił moje oczekiwania, był naprawdę świetny. Z filmu też przypadła mi do gustu ścieżka dźwiękowa :)
Jednak mimo wszystko wolę książkę i z chęcią do niej wracam :)


04 gru 2008 22:56:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2008 3:49:38
Posty: 14
Post 
Ha, no i wszystko jasne ;)
Film jest typowo (przepraszam za określenie) babski ;) - dla mnie kolejna komedia romantyczna - czasem zabawna, czasem nudna. A książki czytałem i naprawdę mi się podobały, klimatem przypominały dzienniki Adriana Mole'a.
Zresztą ten temat po raz kolejny dowodzi że "de gustibus non est disputandum". Ilu krytyków - tyle opinii.


10 gru 2008 13:47:15
Zobacz profil
Post 
Film typowo luźny, zabawny, humorystyczny. Można się odprężyć. Książka akurat również mi się podobała. W przypadku pierwszej części bardziej spodobał mi się film, drugiej- książka :D


23 gru 2008 21:24:34
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2009 23:06:53
Posty: 11
Post Re: Dziennik Bridget Jones
Podobała mi się i książka i film. Chociaż byłam zawiedziona brakiem niektórych zdarzeń w książce, które wcześniej widziałam w filmie ;) Poza tym czytając książkę (dopiero po obejrzeniu filmu) cały czas wyobrażałam sobie Rene, co akurat jest plusem bo uważam, że zagrała świetnie! Lubie jej wizerunek pulchnej Bridget ;)


11 mar 2009 23:47:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Dziennik Bridget Jones
Nie wiem czy jest sens spierać się o to czy lepiej obejrzeć najpierw film czy przeczytać książkę. Nie wiem jak u was ale nawet gdy książka była pierwsza to obejrzenie filmu jakby "kasuje" moje wyobrażenia o wyglądzie świata i bohaterów. Po prostu po filmie już nie pamiętam jak wyglądali.


15 gru 2011 0:06:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Dziennik Bridget Jones
To prawda. Czasem to nawet smutne, bo nieraz aktorzy nie dorastają do pięt naszym wyobrażeniom, ale w przypadku Dziennika Bridget nie narzekam, film wspaniały -aktorka świetna ;)

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


28 gru 2011 11:43:28
Zobacz profil
Post Re: Dziennik Bridget Jones
Uwielbiam ten film, no genialny. Zellweger znakomicie zagrała i nawet specjalnie zmieniła swoją wagę na potrzeby tego filmu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, na wielki plus.


30 paź 2013 23:35:26
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2013 16:16:35
Posty: 3
Post Re: Dziennik Bridget Jones
Zgadzam się z poprzedniczką.Uwielbiam ten film zarówno pierwszą jak i drugą część i zawsze pozytywnie mnie nastraja:)


02 gru 2013 16:24:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2014 9:04:49
Posty: 98
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dziennik Bridget Jones
Ja uwielbiam zarówno książkę jak i film. Słyszałam (ale może to tylko plotki), że ukaże się trzecia część


20 sty 2014 17:30:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 maja 2014 15:35:46
Posty: 15
Post Re: Dziennik Bridget Jones
A ja zdecydowanie wolę film, niż książkę. Przeczytałam pierwszą część, bardzo się przy tym umęczyłam.


23 maja 2014 15:20:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2014 14:44:25
Posty: 9
eCzytnik: na czytniku
Post Re: Dziennik Bridget Jones
Pierwszy raz powiem, że film był lepszy od książki.


15 lip 2014 15:47:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2014 9:04:49
Posty: 98
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dziennik Bridget Jones
Chyba muszę stanąć w obronie książki: fakt, że film jest świetny (głównie dzięki aktorom, którzy niesamowicie odegrali swoją rolę) to jednak i sama książka ma swój urok i bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta.


25 sie 2014 17:49:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron