Teraz jest 16 kwi 2024 8:02:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Nauka Angielskiego 
Autor Wiadomość
Post 
Wyjazd za granicę jest najlepszym pomysłem i najbardziej efektywnym


21 mar 2008 0:24:40
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
AniaBca napisał(a):
Wyjazd za granicę jest najlepszym pomysłem i najbardziej efektywnym


Ja tam wprawdzie młody i niedoświadczony jestem i za granicę praktycznie nie jeździłem, ale nie przypominam sobie, żebym się nauczył angielskiego w czasie wycieczek na Litwę i Słowację. Widać pecha miałem... Cóż może w te wakacje pojadę do Chin czy innej Korei szlifować język...


22 mar 2008 16:38:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:02:05
Posty: 31
Post 
Przerobilem wszelkie mozliwe formy nauki angielskiego: Sita, Callan, kursy multimedialne. Najlepsze efekty uzyskalem przez system Super Memo First/Next Step in English. Do tego stronka: http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/
Wrzucic konwersacje na iPoda i sluchac non stop. Efekt murowany.
Co do wyjazdu... zalezy czy jedzie sie nauczyc angielskiego czy pracowac :)


30 mar 2008 19:53:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 13:50:05
Posty: 39
Post 
Ja jestem słuchowcem i nauka angielskiego w wersji "samouk" raczej nie przyniosłaby u mnie efektu. Myślę, że wyjazd jest najlepszą formą nauki języka, ale nie każdego stać, a języka warto się nauczyć. Oglądanie filmów w oryginale do tego z napisami angielskimi jest świetną metodą poszerzania umiejętności rozumienia tekstu mówionego - pozwala na przyswojenie języka potocznego. Dobrą, acz czasochłonną metodą jest tłumaczenie książek, czy opowiadań. W internecie kursuje wiele fan ficków pod fabułę różnych książek - można połączyć przyjemne z pożytecznym. Kursy są drogie, ale jeśli kogoś stać warto ćwiczyć pod okiem doświadczonego lektora, można też pochodzić na konwersacje i powymieniać doświadczenia na różne tematy z ciekawymi ludźmi. Niestety język to praca, praca i jeszcze raz praca, sam do głowy nie wejdzie, ale w przerwie w pracy, czy na nudnym wykładzie można porobić sobie ćwiczenia gramatyczne. Najlepsze są książki z kluczem odpowiedzi na końcu, dostępne w bibliotekach językowych.


08 kwi 2008 9:53:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Randone napisał(a):
Najlepsze efekty uzyskalem przez system Super Memo First/Next Step in English.

Popieram. SuperMemo jest najlepszym programem do nauki słówek

Randone napisał(a):
Do tego stronka: http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/
Wrzucic konwersacje na iPoda i sluchac non stop. Efekt murowany.

Tak właśnie zrobiłem. Aż szkoda, że BBC Polska już nie działa - świetne kursy robili.

Randone napisał(a):
Co do wyjazdu... zalezy czy jedzie sie nauczyc angielskiego czy pracowac :)

Jeżeli się jedzie pracowac wśród Anglików to nie jest problemem nauczyc się angielskiego. Gorzej, gdy się pójdzie pracowac do jakiegoś Warehouse-u, gdzie naweg Anglicy wołają PRZERWA, zamiast BREAK.


18 kwi 2008 16:29:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 17:04:20
Posty: 23
Post 
Ja jako ze juz od paru lat mieszakm w Irlandii, mysle ze najlpeiej angielskiego nauczyc sie pomiedzy ludzmi(tylko nie w Dublinie bo po 1 polaowa to polacy, po 2 irlandczycy nie mowia czystym angielskim tylko ich irlandzko-angilskim i trudno zrozumiec jak cos do ciebie zabulgotaja)
Ogolnie uwielbiam akcent angielski wiec polecam Anglie zeby nauczy sie poprawnego angielskiego.


12 lis 2008 22:38:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
Ciekawy temat i zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz go zauważyłem. Oprócz oczywiście nauki w szkole, chodzę również na prywatne lekcje gdzie głównie mówię, oraz korzystam ze Skype. Świetna sprawa, na takich stronach jak http://www.ang.pl można znaleźć mnóstwo osób chętnych do rozmowy ( jak ktoś chce, to może do mnie zadzwonić, moje skypeID: mateuszch_ ).
A jeżeli chodzi o słówka, to moim zdaniem wkuwanie, żeby wkuć, nie ma sensu. No ale jeśli już, to za pomocą fiszek.


15 lis 2008 14:48:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Jako przyszly(i czesciowo obecny) nauczyciel tego jezyka moge rzec tylko, że nieważne na jaki angielski sie chodzi, najwazniejsze jest by samemu się uczyć w domu.

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


15 lis 2008 17:22:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post Re: Nauka Angielskiego
Języka jako takiego można się stosunkowo łatwo za granicą wyuczyć, szczególnie jeżeli się jest na to skazanym. Moje pytanie jest inne jak zmienić sobie akcent, to dopiero tragedia.


02 kwi 2009 3:17:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re:
MatCh napisał(a):
Ciekawy temat i zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz go zauważyłem. Oprócz oczywiście nauki w szkole, chodzę również na prywatne lekcje gdzie głównie mówię, oraz korzystam ze Skype. Świetna sprawa, na takich stronach jak http://www.ang.pl można znaleźć mnóstwo osób chętnych do rozmowy ( jak ktoś chce, to może do mnie zadzwonić, moje skypeID: mateuszch_ ).
A jeżeli chodzi o słówka, to moim zdaniem wkuwanie, żeby wkuć, nie ma sensu. No ale jeśli już, to za pomocą fiszek.

to dobra myśl, ja płacę za lekcje przez Skype'a
ale jak wygląda wyszukiwanie kogoś kto byłby na podobnym poziomie?

_________________
:-P


02 kwi 2009 7:54:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 kwi 2010 11:34:38
Posty: 1
Post Tłumaczenia na angielski
żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam tu:

a czy znacie może jakieś solidne biuro tłumaczeń tłumaczące literaturę na angielski?


22 kwi 2010 11:40:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron