Teraz jest 19 kwi 2024 17:49:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
SW: Legacy of the Force 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2008 3:08:19
Posty: 25
Post SW: Legacy of the Force
Jest wątek o Nowej Erze Jedi, którą właśnie skończyłem czytać, ale chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat kolejnej serii czyli Legacy of the Force. Zaczyna się ona 40 lat po Bitwie o Yavin a 5 lat po Dark Nest Crisis. W skład serii wchodzą:
1 Betrayal -Aaron Allston
2 Bloodlines - Karen Traviss
3 Tempest - Troy Denning
4 Exile - Aaron Allston
5 Sacrifice - Karen Traviss
6 Inferno - Troy Denning
7 Fury - Aaron Allston
8 Revelation - Karen Traviss
9 Invincible - Troy Denning

Nie wiem ile już ukazało się w Polsce, osoby które już przeczytały prosił bym o opinie.
I jeszcze mała uwaga, jak będziecie zdradzać istotne dla fabuły szczegóły używajcie funkcji [spoiler]


18 sie 2008 4:57:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2007 13:56:04
Posty: 82
Post 
Ostatnia powieść jaka się ukazała to Exile(Wygnanie) we wrześniu pojawi się nowa część, podobno najlepsza ze wszystkich Sacrifice(Poświęcenie).

Chciałbym wiedzieć co sądzicie o tej serii. Nie czytałem jeszcze żadnej pozycji, ale z tego co słyszałem to jest to jedna wielka mieszanina wątków z [spoiler]Klasycznej Trylogii i Prequelowej[/spoiler]

Ja narazie daruje sobie czytanie tej serii, mimo że mam już Zdradę. Chcę najpierw przeczytać NEJ, gdyż wolę wiedzieć jak ktoś umarł, a nie wiedzieć że umarł z wookiepedii.


18 sie 2008 9:40:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
jak już było pisane w tym temacie
http://forum.eksiazki.org/viewtopic.php?t=2055&start=30
Legacy of the Force (Dziedzicto mocy) nie należy do NEJ tylko do ery dziedzictwa (Legacy era)
więcej po angielsku tutaj:
http://starwars.wikia.com/wiki/Legacy_era

książki przesłuchałem po angielsku, audiobooki świetnie zrobione - przede wrzystkim odgłosy np. otwierany lightsaber. Jest taka scena, w której jeden z bohaterów myśli otwierając i zamykając miecz wielokrotnie. Świetnie się tego słucha, gdy w tle słychać odłgos otwieranego i zamykanego miecza. Nie mówiąc o tym, że lektor świetnie czyta zmieniając głos w zależności od bohatera.

Co do serii - świetna. Przesłuchałem 8 i z napięciem czekałem na ostatnią (ukazała się po angielsku z miesiąc temu). Podobało mi się większe zaangażowanie nowych bohaterów, szczególnie: Jacen-a i Jaina-e Solo oraz Ben-a Skywalker-a. Bardzo podobał mi się wątek o Boba Fett.

Nigdy nie czytałem nic z NEJ i teraz chyba nie ma co wracać, bo po przesłuchaniu tych 9 wiem:
[spoiler]Chewbacca nie żyje i Anakin Solo nie żyje[/spoiler]


18 sie 2008 11:19:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2007 13:56:04
Posty: 82
Post 
Bilberry ja na twoim miejsuc mimo wszystko przeczytałbym to. Wiedziałbyś dlaczego Jacen zrobił to co zrobił w tej serii, czemu Coruscant ma [spoiler]pierścienie i jest bliżej Słońca[/spoiler] i wiele innych rzeczy. To tak jakbyś przeczytał drugą część sagi o wiedźminie, nie czytając pierwszej.


18 sie 2008 12:00:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
Nareszcie, po nierównym NEJ i fatalnym Mrocznym Gnieździe, książki na poziomie. Na razie podobnie jak Bolek nie zabieram się za serię. Przeczytałam tylko pierwszy tom. Wolę poczekać, aż wydadzą całość, żeby delektować się wszystkimi niuansami. Najbardziej napalam się na wątek Jacena i Bena. W pierwszym tomie już świetnie zarysowany. Daje nam kilka możliwośći, jednak sugeruje dalszy rozwój sytuacji. Wiecznie miesiączkująca w NEJ Jaina, w Legacy nabiera kolorytu. Do tej pory była to chyba najbardziej skopana postać. Luke wreszcie zaczyna przypominać mistrza. Jeżeli chodzi o starą gwardię to mam nadzieję, że zajmą należne sobie miejsce obserwatorów i doradców. Przestaną miotać się bez sensu po całym kosmosie, a zaczną pokazywać swoją mądrość i doświadczenie udzielając rad młodszym pokoleniom.
Bilberry dajesz mi nadzieję na dobrą lekturę :D .
NEJ może nie jest konieczne do rozumienia całości, jednak warto przeczytać ze względu na Jacena. Da to nam pełny obraz jego przemiany z niewinnego nastolatka [spoiler]w Dartha[/spoiler]. Szczególnie mam tu na myśli wpływ Vergere.


18 sie 2008 12:25:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2007 13:56:04
Posty: 82
Post 
Ja chciałbym jeszcze dodać że przygotowywana jest nowa seria Fate of the Jedi. Również będzie mieć dziewięć tomów, a głównymi postaciami pierwszego tomu będą Luke i Ben. Możemy się spodziewać wielu nawiązań do komiksowego Legacy, gdyż ta seria będzie się dziać w 50 ABY. Luke będzie już mieć 69 lat, tak więc jest całkiem możliwe że w tej nowej serii razem z resztą kopnie w kalendarz. Szczególnie Han, który będzie mieć prawie 80 lat. Osobiście denerwuje mnie to że postaci główne są takie nieśmietelne. Przykłady [spoiler]Chewbacci, Anakina i Jacena[/spoiler] chyba nic nie zmienią i Luke będzie jeszcze fikać koziołki w wieku 100 lat.


18 sie 2008 12:38:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Bolek napisał(a):
Bilberry ja na twoim miejsuc mimo wszystko przeczytałbym to. Wiedziałbyś dlaczego Jacen zrobił to co zrobił w tej serii, czemu Coruscant ma [spoiler]pierścienie i jest bliżej Słońca[/spoiler] i wiele innych rzeczy. To tak jakbyś przeczytał drugą część sagi o wiedźminie, nie czytając pierwszej.


to prawda jeżeli książka jest dobra to się ją chętnie czyta, pewne rzeczy które już znałem z Dziedzictwa czytałem o nich w trylogii Throwna
[spoiler]np. w Dziedzictwie mocy Mara Jade Skywalker jest już żoną Luka, dopiero potem słuchałem trylogii Thrawn-a i od początku wiedziałem, że Mara i Luke będą razem, ale mimo wszystko podobały mi się te książki[/spoiler]
jednak chyba najlepiej jest zacząć wszystko od początku :P


18 sie 2008 13:17:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ja nie miałem styczności z tą serią, aczkolwiek zapowiada się ciekawie. Słyszałem (może nawet od Rudi), że prezentuje lepszy poziom niż poprzednie książki. Miałem się zabrać za lekturę, ale najpierw chyba skończę NEJ. A raczej zacznę, bo czytałem na wyrywki. Szczerze mówiąc wcale nie żałuję, bo nawet dowiadując się z dalszych książek

[spoiler]że Chewie zginął[/spoiler]

nie popsułem sobie niczego. Wyjaśniło to parę niejasności, ale wcale nie zepsuło lektury i chętnie przeczytam jak do tego doszło. A poznałem kilka ciekawych szczegółów, na przykład to o czym wspomniał Bolek. I dowiedziałem się co się stało z Vergere. Tak więc Bilberry możesz spokojnie wrócić do NEJ - nic nie stracisz, a sporo zyskasz.

PS. Seria Fate of the Jedi również wchodzi w skład Legacy Era. Po prostu kolejna seria w ramach ery.

@down
Jeśli z każdej serii mającej więcej niż 3 książki mają robić osobną Erę, to ja dziękuję...


Ostatnio edytowano 18 sie 2008 14:33:07 przez Obi-One, łącznie edytowano 1 raz



18 sie 2008 13:29:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2007 13:56:04
Posty: 82
Post 
Obi-One napisał(a):
PS. Seria Fate of the Jedi również wchodzi w skład Legacy Era. Po prostu kolejna seria w ramach ery.


Nie ma oficjalnego potwierdzenia że jest częścią Legacy. Ja bym z tym poczekał, bo przecież Fate of the Jedi to nie tytuł jednej z książek, ale tytuł serii. Będzie to(tak mi się wydaje) kolejna era. Aktualnie mamy Old Republic Era, Rise of the Empire Era, Rebellion Era, New Republic Era, New Jedi Order Era i ostatnia Legacy of the Force Era, razem z komiksowym Legacy.


18 sie 2008 14:14:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Ze strony http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_St ... _Force_Era
Cytuj:
Legacy of the Force Era
This era takes place 40+ years after Star Wars Episode IV: A New Hope.
Legacy Of The Force
* Betrayal by Aaron Allston (40 ABY)
* Bloodlines by Karen Traviss (40 ABY)
* Tempest by Troy Denning (40 ABY)
* Exile by Aaron Allston (40 ABY)
* Sacrifice by Karen Traviss (40 ABY)
* Inferno by Troy Denning (40 ABY)
* Fury by Aaron Allston (40 ABY)
* Revelation by Karen Traviss (40 ABY)
* Invincible by Troy Denning (40 ABY)
Millennium Falcon
* Millennium Falcon by James Luceno (42 ABY) (Release October 21, 2008)
Fate of the Jedi
* Fate of the Jedi 1 by Aaron Allston (? ABY) (Release March 24, 2009)
Untitled Boba Fett novel
* Untitled Boba Fett novel by Karen Traviss (? ABY) (Release date pending.)


cieszy to, że kontynuację będą pisać Aaron Allston i Karen Traviss znani z dziewięciologii Dziedzictwo mocy
szczególnie podobało mi się wątki o Boba Fett w częśćiach pisanych przez Karen Traviss


18 sie 2008 15:03:37
Zobacz profil WWW
Post 
Wątek Mandaloriański naprawdę dużo dał tej serii. No i ten watek Boba Fetta faceta z przeszłością który desperacko chce coś po sobie zostawić i ta jego wnuczka.
Z tymże z tego co wiem to seria pod koniec zamienia się w kolejną wersję wojny jedi vs sith. W sumie ok ale można by było to jakoś jeszcze rozwinąć.


05 wrz 2008 19:05:32
Post 
Jak wiadomo najbardziej interesować może wątek przejścia Jacena na CSM(oczywiście wątek z Fettem jest również fascynujący oraz umożliwia autorom w przyszłości rozwój EU) Powstanie Darth Caedusa(ciekawy był konkurs na imię dla Jacena po przejściu na CSM) No, ale niestety postać, która mogłaby być eksploatowana dalej zakończył się na pokładzie Anakina Solo


07 wrz 2008 12:30:55
Użytkownik

Dołączył(a): 13 cze 2008 11:18:44
Posty: 17
Post 
Trochę zajęło nadrobienie zaległości z gwiezdnych wojen. Zabierając się za serię dziedzictwo mocy byłem pełen nadziei że wreszcie seria powróci do świetności z okresu Thrawn-a. Jakie rozczarowanie mnie ogarnęło po dwóch pierwszych tomach, czytając dziedzictwo mam wrażenie że już to było, historia zatacza krąg, znów utalentowany jedi wkracza na drogę ciemnej strony mocy, ostoja demokracji jaką jest galaktyczny sojusz rozpada się, i zbrojny konflikt znów ma ogarnąć znaną galaktykę. Przyznaję że są i ciekawe wątki np. Boba Fetta, czy odkrywanie historii sithów. Przyznaję że serię czyta się w miarę przyjemnie, po NEJ wydaje się powrotem w dobrym kierunku. Osobiście wciąż spoglądam w stronę nieznanych rejonów by któryś z autorów uchylił nowy skrawek ich historii.


26 paź 2008 16:21:14
Zobacz profil
Post 
Po przeczytaniu NEJ byłem trochę przerażony "żniwem śmierci" wśród bohaterów, oraz tempem całej wojny. Przyznam że serię Dziedzictwo Mocy czyta mi się bardzo przyjemnie, zwłaszcza po prawie nieustających scenach batalistycznych w NEJ. W LotF najbardziej zainteresowały mnie machinacje polityczne Jacena w drodze po władzę nad Galaktycznym Sojuszem, jego przejście na ciemną stronę odczytuje bardziej jako wątek poboczny, tło wydarzeń, przyczyny jego poczynań. Ostatnio po przeczytaniu "Poświęcenia" zachwyciło mnie przedstawienie (oraz podświadome porównanie) 2 systemów sprawowania władzy: Mandolorian (z wielkim Mand'alorem na czele: Bobą Fettem), w którym o wszystkim decyduje 1 osoba biorąc pod uwagę zdanie całej społeczności i jej dobro (skuteczne rządy autorytarne); oraz oczywiście Galaktycznego Sojuszu, gdzie demokracja (podobno najlepszy system władzy) powoduje narastający chaos z powodu różnicy zdań największych autorytetów, oraz ich dążenia do zdobycia najwyższej władzy dla własnej satysfakcji.


04 lis 2008 23:15:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: