Teraz jest 28 mar 2024 15:17:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Najgorsi Waszym zdaniem autorzy horrorów! 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2008 23:51:49
Posty: 17
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Post 
Każdy pisarz po kolei tu wymieniony miał jakieś wpadki i sukcesy w karierze. Harry A. Knight (św. pamięci swoją drogą), Shaun Hutson, G.N. Smith, Herbert i kilku innych to typowo "paperbackowi" pisarze, popularni w Wielkiej Brytanii, Australii i USA i to tam są znani i lubiani. to taka literatiura dla trochę mniej bystrych horrorowiczów ale jak mam być szczery sam czasem po nich sięgam. mają charakterystyczny styl i wąskie ramy tematyczne, więc czasem kiedy mam ochotę na trochę zmutowanych zwierząt i seksu na "najgłębszym" poziomie czytam tych kochanych prawie-pisarzy i podziwiam za upartość i chęć "tworzenia".

ranking:

1. Knight
2. Shaun Hutson
3. Herbert

ps. zawsze ci sami...

_________________
Be it sun to your moon
"Be it moon to your sun"
Together we promised to come
With a turn of the screw
And a slip of the tongue
We eclipsed one another undone


19 paź 2008 19:17:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 16:54:44
Posty: 25
Post 
Jak dla mnie najsłabszymi autorami, których książki były wydawane w Polsce, są:
Guy N Smith
Graham Masterton
Shaun Hutson
Żaden z tych trzech autorów nie napisał ani jednej wyróżniającej się książki

Harry A Knight podoba mi się za względu na specyficzny klimat horrorów klasy B (coś jak "Martwica mózgu"), natomiast o Jamesie Herbercie sam Stephen King napisał w "Danse Macabre" że jest jednym z najlepszych brytyjskich autorów horrorów.


25 paź 2008 17:36:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2008 23:51:49
Posty: 17
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Post 
Elherejo... oczywiście masz prawo do własnego zdania ale... (dobra, postaram się pisać niezbyt napastliwym tonem, uczę się jak być asertywnym :P). jeżeli graham masterton nie napisał żadnej wyróżniającej się książki to ja jestem Chińczyk :P
a taki na przykład "głód" ? wspaniały moim zdaniem thriller doskonale opisujący możliwy cały czas scenariusz wielkiego głodu na jakimś terenie! GM opisał coś co mnie osobiście przeraża, sytuację, która dokładnie pokaże jakimi istotami są ludzie. nie tak dawno, bo na poczatku XX wieku już taka sytuacja miała miejsce, na Ukrainie. GM pokazał nam, jak zachowują się ludzie w ostatecznej desperacji. to chyba jednak dowód na to, że potrafi napisać wyróżniającą się książkę. mógłbym wymienić jeszcze kilka innych, ale zostawię sobie argumenty na później :)

_________________
Be it sun to your moon
"Be it moon to your sun"
Together we promised to come
With a turn of the screw
And a slip of the tongue
We eclipsed one another undone


26 paź 2008 1:16:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 16:54:44
Posty: 25
Post 
ravenarkaos, skoro uważasz Głód za wybitne dzieło to przeczytaj może "Bastion" Kinga i "1948" Herberta, może wtedy się przekonasz jak przeciętną książką jest Głód,
pozatym jak sam napisałeś jest to raczej thriller niż horror
Grahama Mastertona znam z kilkunastu książek które przeczytałem ponad dziesięć lat temu, żadna z nich jakoś nie przekonała mnie do talentu GM, a wręcz przeciwnie - niektóre z jego "Dzieł" skutecznie mnie odstraszyły jak np. książka o sekcie, której członkowie zjadali własne kończyny i organy.
Kończąc temat Mastertona, jest on popularny w Polsce głównie dzięki zręcznemu marketingowi oraz pochodzącej Polski żony, jego książki są oprócz Polski wydawane W Wielkiej Brytanii, Francji i kilku krajach Europy Wschodniej, w USA GM nawet nie zaistniał na rynku, a Niemcy po wydaniu zaledwie jego czterech książek dali sobie spokój.


26 paź 2008 11:55:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2008 23:51:49
Posty: 17
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Post 
Nie uważam 'GŁODU" za wybitna książkę, ale za wyróżniający się tytuł. po prostu styl narracji i ogólny styl książek GMa mi bardzo "pasi" od czasów pacholęcych. ale faktem jest, że jest wielu lepszych od niego. ale jeszcze więcej jest gorszych pisarzy, dlatego GM nie zasługuje w mojej opinii na miejsce na liście najgorszych :)

_________________
Be it sun to your moon
"Be it moon to your sun"
Together we promised to come
With a turn of the screw
And a slip of the tongue
We eclipsed one another undone


26 paź 2008 16:18:26
Zobacz profil
Post 
Naraże się pewnie dużej ilośći użytkowników ale uważam że opowiadania Lovecrafta nie są straszne i przez to uważam go za słabego pisarza horrorów. No chyba że czytałem te nie-straszne a w jego dorobku są naprawde hardcorowe tytuły.


04 lis 2008 21:46:33
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2009 17:50:51
Posty: 2
Post Re: Najgorsi Waszym zdaniem autorzy horrorów!
Zdecydowianie Herbert...Jeżeli on pisze horrory - to ja jestem Lucy Maud Montgomery normalnie.... Nudaaaaa aż powiewa z jego książek. Pamiętam jak czytałam coś z serii David Ash i zdecydowanie nie polecam - przewidywalnie, nudno, monotonnie i usypiająco. Nic horrowatego w tych książkach nie było.


16 sie 2009 17:59:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2009 11:23:54
Posty: 26
eCzytnik: PRS 505
Post Re: Najgorsi Waszym zdaniem autorzy horrorów!
Guy N Smith! Zdecydowanie. Jedyna książka, którą udało mi się tego autora przeczytać, to był "Alfabet szatana" i miałem wtedy jakieś 15 lat. Poza tym mało mnie poruszają powieści o glizdach gigantach.


28 gru 2009 19:07:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron