Teraz jest 18 kwi 2024 16:30:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Funke Cornelia - "niemiecka Rowling" 
Autor Wiadomość
Post Funke Cornelia - "niemiecka Rowling"
hej :) "Atramentowe Serce" (Tintenherz) oraz "Atramentowa Krew" (Tintenblut) sa to dwa tomy z trylogii o Atramentowym Świecie napisane przez niemiecką autorkę Cornelię Funke.

"Atramentowe Serce"

Kasiazka opowiada o duwnastoletniej dziewczynce, Meggie, corce nizwykle utalntowanego introligatora Mortimiera, przez corke nazywanego Mo, ktora mieszka waz ze swoim ojcem w wynajętym domu. Jej matka zaginęła w tajemniczych okolicznosciach gdy Meggie miała 3 lata. Ojca i corke laczy ogromna milosc do ksiazek. Meggie wciaz otrzymuje piekne ksiazki od ojca ktory nigdy jej nie czyta...Pewnej nocy w ich domu zjawia tajmeniczy gosc ktory nazywa ojca Meggie-Czarodziejskim Jezykim-. Od tego mometu zaczynaja sie kłopoty - porwania i kradzieze, ucieczki, zdrady i podstępy... Czy Mo wyjawi Meggie jego wielka tajemnicę?

"Atramentowa Krew"

Od czasu wydarzen opisanych w Atramentowym Sercu minął juz rok. Postacie ktory wyszly ze stronic tej ksiazki na zawsze odmienily zycie Meggie. Smolipaluch choruje z tesknoty za utraconym swiatem powiesci z ktorego przybyl. Kiedy spotyka poete oszusta, obdarzonego magiczna moca, porzuca swego mlodego ucznia Farida i ucieka do Atramentowego swiata. Zrozpaczony Farin udaje sie do Meggi i przekonuja ja zeby takze i jego "wczytała" Meggie postanawia isc z nim. W Atramentowym Swiecie spotykaja pisarza i autora ksiazki- Fenoglia. Histora opisana przez Fenoglia przybrala wlasny obrut wydarzen i zmierza ku mrocznemu zakonczeniu. Czy Farid ,Meggie i Fenoglio zdolaja usunac cale zlo, przywolujac ksieca z zaswiatow i wystawiajac ojca Meggie na wielka probe??

Ovue ksiazki odniosly wielki sukces... sa to moja dwie ulubione ksiazki... naprawdę zachęcam do czytania
przeklad jest bardzo ladny... Każdy rozdział poprzedzają cytaty z roznych innych dziel taki jak np. Tolkien czy "Złoty Kompas".

zachecam do czytania... nie wiem czy sa w Bibiotece ale polecam

Mam nadzieje ze usmiescilam sie w odpowiednim dziale....jesli nie to bardzo przepraszam:)

Pozdrawiam

------------------ Dodano: Dzisiaj o 11:21:54 ------------------

chyba powinnam umisecic to w dziale Recenzje Książek
bardzo przepraszam za pomylke...czy mozna by to.."przeniesc??"
z gory dziekuje i przepraszam za klopot


21 mar 2008 12:21:54
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Nie jestem pewien, czy nadaje się to do działu Recenzje. Dlatego zostawię to tutaj.


24 mar 2008 14:18:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Nie pamiętam dokładnie, bo było to już trochę lat do tyłu, czytałem chyba "Atramentowe Serce". O ile dobrze pamiętam, była to baśniowa historia wielkiej miłości dziecka /dziewczynki/ i jej ojca do książek.
Szczegółów nie pamiętam, do tej autorki chyba już nie powrócę, jednak pozostawiła we mnie dobre wrażenie. Chyba była to dobra książka.


21 kwi 2008 16:08:16
Zobacz profil
Post 
Przeczytałam dwa pierwsze tomy. Książki mi się podobały, zwłaszcza, że są...o książkach :P, a ich grubość to dla mnie jeden z walorów dodatnich, a nie ujemnych. Nie uważam jednak, by trylogia Atramentowy Świat była jakimś wybitnym dziełem, po prostu jedna z tych książek dla młodzieży, które warto przeczytać, choćby dlatego, że nie jest to książka podobna do tych, które traktują o arcyciekawych przygodach jakiejś tam dziewczyny z Ameryki, której największym problemem jest to, że się zakochała w chłopaku swojej przyjaciółki i ma pryszcza.


21 paź 2008 19:00:14
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 17:23:23
Posty: 21
Post 
"Atramentowe serce" było bardzo dobrą i wciągającą książką, jednak 2 część nie zachwyciła mnie była przeciętna. Z powieści tej pisarki bardzo podobałam mi się książka "książę złodziei" pokazało to ew innym świetne dzieci bogaczy.


22 paź 2008 22:59:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron