Teraz jest 23 kwi 2024 15:22:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Lilian Hearn - "Opowieści rodu Otori" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2008 10:13:48
Posty: 41
Post 
Jakoś nie bardzo podobają mi się książki o Japonii pisane przez niejapońskich autorów. Oddawanie japońskiego klimatu jakoś im nie wychodzi, mimo że się starają. Z "Opowieści rodu Otori" podobał mi się tylko pierwszy tom, reszta jest trochę mdła, zwłaszcza elementy "romansowe". :)


06 kwi 2008 15:16:47
Zobacz profil
Post 
Skonczylam wlasnie czytac "Krzyk Czapli".... musze niestety przyznac, ze w mojej opinii ksiazka ta, majaca byc zakonczeniem serii, nie dorasta do piet swoim poprzedniczkom. W ostatnich rozdzialach akcja pedzi na leb, na szyje, jakby pania Hearn bardzo gonily terminy wydawnicze.... Nie znalazlam w tej powiesci specyficznego klimatu i tej szczypty magii ktore urzekly mnie w poprzednich tomach. Szkoda, zapowiadalo sie ciekawie.


13 maja 2008 21:07:36
Użytkownik

Dołączył(a): 27 kwi 2008 17:48:12
Posty: 22
Post 
Całą trylogię przeczytałem dość dawno , około rok temu i jednak dla mnie druga część jest najlepsza, jest tam szybka akcja,przepowiednia i nieoczekiwane zwroty akcji oraz opis szkolenia plemienia, co dodało t4roche smaczku ale trzecia cześć to rzeczywiście porażka bo wszystko jest pod dyktando przepowiedni i ona tam dominuje dla mnie...


14 maja 2008 16:40:13
Zobacz profil
Post 
Witam. Cieszę się, że jest tylu miłośników literatury utrzymanej w orientalnym klimacie. Przeczytałem dopiero pierwszy tom serii''Po słowiczej podłodze'', ale już mam następne tomy i z zaciekawieniem zabieram się do czytania. Polecam też książki innych autorów: Shusaku Endo-''Samuraj'',Cleavell-''Shogun''(to powieści Historyczne, obyczajowe. Parę let temu czytałem książkę Marka Oldena- ''Dai-Sho'': to dobra sensacja.


16 maja 2008 21:04:22
Użytkownik

Dołączył(a): 27 kwi 2008 17:48:12
Posty: 22
Post 
A co myślicie o 47 roninach ? Wiem że wykraczam trochę za temat ale też jest to literautre orientalna, która pozwala nam poczuć i poznać ich poczucie zemsty i odwetu ? Jeśli ktoś chcę się zainteresować kulturą orientalną to opowieści rodu otori i 47 roninów oraz Shogun z pewnością przybliża im tą tematykę .

Odnośnie tematu, znacie jakieś inne książki Lian Hearn albo może wiecie co robi po napisaniu tej trylogii ?


18 maja 2008 17:25:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2008 12:48:35
Posty: 73
Lokalizacja: Bielawa
Post 
tez dołaczam się do grona tych, którzy już przeczytali powieści Pani Hearn. Nie wiem o czym będzie Krzyk Czapli, ale miło by bylo powrócić do Hagi i przeżyć wraz z Takeo i Kaede (lub ich córkami) kolejne przygody. Powieść w zasadzie ma otwarta furtke. Syn Takeo wychowywany jest przez Plemię, a dokładnie rodzinę Kikuta, tymczasem inne rodziny Plemienia przeszły "na strone" Otori. i pozostaje jeszcze kwestia Ukrytych...
jeśli macie dostęp do kolejnych części opisywanej w tym temacie historii, dajcie znać, skd możnaby je zdobyć

_________________
/Nie ciesz się zanadto z tego, że dużo przeczytałeś i jeżeli nawet dużo zrozumiałeś, to cieszyć się powinieneś z tego, co byłeś zdolny zachować w pamięci./


30 cze 2008 15:24:05
Zobacz profil
Post Seria "Opowiesci z rodu Otori"
Ta seria zalicza (jak narazie) trzy książki: "Po słowiczej podłodze", "Na posłaniu z trawy", "W blasku księżyca".
Seria opowiada o Takeo chłopcu urodzonym w ściganym i tępionym rodzie Ukrytych.
W tym czasie feudalny władca ścigający ukrytych odnajduje wioskę w której mieszka główny bohater.
Akurat w czasie jego przybycia nasz Takeo był w górach szukając grzybów.
Gdy wrócił zastał całą wioskę w płomieniach a chwilę później spotkał samego Iidę (feudalnego władcę)
i zaczął przed nim uciekać a po drodze spotkał szanowanego członka klanu Otori który obezwładnił ludzi wysłanych
przez Iidę a potem z nim uciekł.
Tyle fabuły chyba wam wystarczy. :P
Powiem tylko jeszcze ze główny bohater odkryje że w jego żyłach płynie krew nie tylko Ukrytych, jak wcześniej myślał,
a także rodu Otori i Plemienia (a konkretnie rodziny Kikuta). Plemię jest elitarną jednostką potrafiącą sie stać niewidzialną
lub stworzyć swój duplikat (a Kikuta również usypiać wzrokiem).
Jest to dla mnie niesamowita seria i polecam ją każdemu kto interesuje się fantastyką :) a jeśli ktoś zna tą serie to macie miejsce
gdzie można o niej porozmawiać.


18 lip 2008 21:40:02
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2008 12:48:35
Posty: 73
Lokalizacja: Bielawa
Post 
Powieść, a może by rzec trylogia Pani Hearn bez wątpienia pozostaje jednym z najbardziej intrygujących tytułów traktujacych o średniowiecznej japonii. Wprawdzie w niewielkiej części opiera się o faktyczne wydarzenia, z reguly stanowiące tło do tego typu opowiadań, jednakże potrafi mocno zanteresować i przykleić czytelnika do książki na wiele godzin.
Niestety kolejne tomy nie dorównują ierwszemu, jednak dla fascynata tej temtyki nie ma to aż tak wielkiego znczenia. Z pewnościa warto przeczytać, choćby ze względu na niepowtarzalny klimat.

_________________
/Nie ciesz się zanadto z tego, że dużo przeczytałeś i jeżeli nawet dużo zrozumiałeś, to cieszyć się powinieneś z tego, co byłeś zdolny zachować w pamięci./


22 lip 2008 7:12:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2008 14:49:27
Posty: 25
Post 
w tej chwili w Polsce dostepne sa juz 4 tomy sagi a szykuje sie jeszcze jeden, Siec Niebios, przy czym bedzie to cos w rodzaju prequela do poprzednich 4, ma opowiadac o mlodosci Shigeru i wydarzeniach ktore doprowadzily do sytuacji w Po slowiczej podlodze.
(z ksiazek o tematyce orientalnej polecam dylogie Dona Silvermana Upadek Shoguna i Czarny Smok - osadzona w czasach pierwszych kontaktow Japonczykow z reszta Swiata konczacych wieki izolacji. sporo przygody i sensacji na tle walk wewnetrznych i spiskow zarowno Japonczykow jak i spragnionych nowego sporego rynku Europejczykow i Amerykanow)


07 paź 2008 17:02:07
Zobacz profil
Post 
z przyjemnościa przeczytałam 2 tom - po słowiczej podłodze, ale później już nie mogłam się zmusić do przebrnięcia przez posostałae. Ale mam w biblioteczce wszystkie części, więc kiedyś na pewno przyjdzie i na nie kolej.


16 paź 2008 10:39:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: