Teraz jest 16 kwi 2024 8:20:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Lilian Hearn - "Opowieści rodu Otori" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:46:29
Posty: 26
Post Lilian Hearn - "Opowieści rodu Otori"
Hej! Chciałabym wiedzieć co sądzicie o "Opowieściach Rodu Otori" Lilian Hearn. Przeczytałam już 3 pierwsze tomy: "Po słowiczej podłodze", "Na posłaniu z trawy"i "W blasku księżyca". Nie czytalam jeszcze najnowszej części "Krzyk czapli" i jestem ciekawa czy jest tak samo dobra jak pozostałe tomy. :D


05 mar 2008 15:10:39
Zobacz profil
Post 
Hej! Przeczytalam "wszystkie" trzy tomy, pojecia nie mialam ze Hearn napisala kolejne. Mile mnie zaskoczylas :) Tak wiec zaraz zabieram sie do przekopywania internetu, jesli uda mi sie znalezc "Krzyk Czapli" dam Ci znac jak tylko skoncze czytac.
P:S: Autorka ma na imie Lian ;)


Ostatnio edytowano 05 mar 2008 16:14:06 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



05 mar 2008 16:03:08
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:46:29
Posty: 26
Post 
Podobno ma być jeszcze jeden tom. Ale nie wiem czy na pewno.


05 mar 2008 16:05:18
Zobacz profil
Post 
Mam nadzieje, bo jak dla mnie, seria nalezy do wciagajacych :) nie znalazlam nic na necie, trzeba bedzie zlozyc zamowienie w ksiegarni i pczekac nastepne 2 tygodnie na paczke :(


05 mar 2008 16:20:00
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:46:29
Posty: 26
Post 
Ja książkę widziałam w Empiku.


05 mar 2008 16:26:04
Zobacz profil
Post 
Ze strony autorki:
"The final book in the series, the prequel, Heaven’s Net is Wide, will be published in 2007, eight years since I started writing, fourteen years since I started researching."
Tak wiec czeka nas przynajmniej jeszcze jeden tom, niestety tym razem ostatni.


05 mar 2008 16:29:47
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2008 13:50:10
Posty: 72
Lokalizacja: Irlandia
Post 
Dzieki za dobre wiadomosci - nie wiedzialam ze ukazal sie czwarty tom. Moze wiecie czy Empik ma ksiegarnie wysylkowa realizujaca zamowienia z zagranicy? Mieszkam w Irlandii, i tylko tak moge kupowac polskie ksiazki (to znaczy - ciekawe polskie ksiazki), a tej czesci sagi nie ma w "merlinie"....

_________________
_______________________________________________________
“One of the great things about books is sometimes there are some fantastic pictures"
George W. Bush


05 mar 2008 16:41:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2008 23:16:24
Posty: 28
Lokalizacja: Łódź
Post 
loleska nie powinnaś mieć problemów z zamówieniem na www.empik.com.
Ja osobiście jeszcze nie czytałam "Krzyku czapli", ponieważ czekam na wydanie kieszonkowe (ładniejsza oprawa i niższa cena :) ). Swoją drogą mam nadzieję, że to będzie tak samo dobra (daj boże żeby lepsze) niż poprzednie tomy.

_________________
"Aktorzy są od grania, a dupa od srania" - Wacław Holubek


05 mar 2008 16:46:21
Zobacz profil
Post 
Mam ten sam problem, mieszkam w Austrii. Empik realizuje zamowienia na terenie europy jak i poza nia, za przesylke pocztowa w europie licza sobie 80zl. Platnosc karta lub przelewem.


05 mar 2008 16:57:29
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
Przeczytałem czwarty tom "Krzyk czapli" i szczerze mówiąc jestem zawiedziony, ten tom jest stanowczo słabszy od poprzednich, akcja wlecze się powoli by na końcu przeskoczyć bez jakiegoś wyjaśnienia. Moim zdaniem książka pisana na siłę by zakończyć wątki z poprzedniej trylogi, wydawnictwo zapowiada już piąty tom więc historia rodu Otori dalej będzie się toczyć.

_________________
"...są trzy rzeczy, na które chce się patrzeć nieprzerwanie: ogień, morze i cudza praca."

Władimir Sorokin - Dzień oprycznika


05 mar 2008 17:17:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2007 13:59:13
Posty: 33
Post 
Pierwszy tom przeczytałam jednym tchem. Przy drugim poczułam ogromne rozczarowanie. Akcja znacznie zwolniła, miejscami było nudo. Pomyślałam, że to syndrom drugiego tomu. Kupiłam trzeci, był lepszy, ale nie lepszy niż pierwszy.
Tom czwarty wyszedł już w zeszłym roku, ale ciągle się waham czy kupić.


13 mar 2008 9:06:10
Zobacz profil
Post 
Czy mogłabym prosić o przybliżenie mi treści i charakteru tych książek?


14 mar 2008 20:35:40
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2008 22:31:02
Posty: 29
Post 
Akcja dzieje sie w swiecie fantasy wykreowanym na wzór średniowiecznej Japoni. Opowiada o walce o władze miedzy rodem Otori, a aktualnym szogumen:). Główny bohater Takeo zostal adoptowany przez glowe klanu Otori, sam nie wiedzial z jakiego powodu, po jakimś czasie ujawniają sie jego moce jako wojownika ninja (z braku lepszego okreslenia). Atutem serii jest osadzenie jej w realiach Japonii dzieki temu walki klanów o wladzę, skrytobójstwa, romans miedzy głównymi bohaterami to wszystko nabiera nowego znaczenia, nie jest to szablonowa powieść fantasy.


15 mar 2008 16:23:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Przeczytałem "wszystkie" 3 jak narazie, świetny klimat oraz wartka akcja zapewniają, że książka wpływa na czytelnika jak magnes na gwoździe, na każdej stronie znajduje się coś co człowieka ciągnie dalej, gdy skończy się czytać chce się więcej i więcej. Główni bohaterowie są postaciami wielowątkowymi, nie ma czegoś takiego, jak dobro czy zło jednego z bohaterów.
Co do negatywnych cech książki to w 2 tomie niekiedy , ale tylko niekiedy i to minimalnie fabuła "zamula się" tj okolo 5 stron jest napisanych tak właściwie o niczym ;/

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


15 mar 2008 18:03:25
Zobacz profil
Post 
Kolejna świetna pozycja warta przeczytania. Bardzo szybko zżyłem się z bohaterami i tym co przeżywają. Przeczytałem 4 tomy piąty w drodze o ile sie nie mylę ^^ Jest to książka która zaspokoiła potrzeby zarówno moje jak i mojej drugiej połówki mimo że z reguły interesują nas zupełnie inne tytuły.


06 kwi 2008 13:51:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron