Teraz jest 29 mar 2024 12:09:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Literacki Nobel 2007 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Wiesz kto głosował wogóle w tych komisjach?? Tak samo będzie z nami. Wybierzemy to co uznamy za warte czytania, i bedziemy mieli głęboko, co kto o tym sądzi, będzie liczyło się tylko nasze zdanie ;] Trochę Ambicji @Obi ;]


10 lis 2007 23:48:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Kto powiedział że ja nie jestem ambitny? =) Czy dążenie do podporządkowania sobie wszystkich forumowiczów poprzez zastraszanie uważasz za brak ambicji? :D A wracając do tematu, to nie wiem, kto tam głosował, ale "ekspertami z dziedzin nominowanych" są zazwyczaj starzy piernikowie :D (piernicy? whatever :) )


11 lis 2007 0:09:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Muszę Cię zasmucić bo to nie jest ambitne ale...
Rada, wyciągaj ręcę po rzeczy możliwe, szybciej znajdziemy się w tej komisji niż osiągniesz ten cel ;]
I ambicja powinna być połączona z poczuciem humoru, duzym poczuciem humoru ;]


11 lis 2007 0:12:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A u mnie nie jest? Przecież ja ciągle żartuję, że to nie jest mój cel :D A na poważnie, to możesz mieć rację - cholerny koniec świata może pokrzyżować nam plany :D Jakby co, to ja nominuję Sapkowskiego :D


11 lis 2007 0:24:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Czy ja w swej wypowiedzi napisałem cokolwiek o tym, że u Ciebie to nie jest połączone??
Ja tylko jestem miły i Ci o tym przypominam ;]


11 lis 2007 0:29:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Hehe nie musiałeś się fatygować :D Dzięki temu, że jesteś miły może zasłużysz na zaszczyt pominięcia przy podporządkowywaniu i zastraszaniu :D

Ale może skończmy ten offtop bo mnie chosenone ukamienuje :D


11 lis 2007 0:33:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Takie wyróżnienie to nie wyróznienie, dla mnie to obraza. Z innymi chcesz się bawić a ze mną nie ;(
A gdzie Ty widzisz offtop? Ciągle rozmawiamy o krytyce, a w końcu krytyka literacka, jest najbardziej otwarta na komentarze ;]


11 lis 2007 0:49:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A chciałem Cię zrobić moim uczniem i prawą ręką... Zawiodłeś mnie! Za karę zrównuję Cię w prawach z Chosenone! Będziesz potępiony na wieki! :twisted:

A jak znam chosenone, to dla niej każdy napisany mój wyraz który może nie do końca być na temat jest offtopem za który można mnie ukamienować :D


11 lis 2007 1:32:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Nie Ty pierwszy mnie potępiasz, i dzięki Bogu nie Ty ostatni ;]


11 lis 2007 1:35:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2008 12:57:32
Posty: 32
Post 
chyba lepiej żeby noble były przyznawane przez czytalników niż przez jakąś komisje nawet jakichśtam (nie ubliżając tytułowi ani ludziom ;) ) profesorów literatury czy bóg wie czego. moim zdaniem wszystkie nagrody powinyy być przyznawane przez czytelników bo to dla nich autorzy książek męczą sie i przelewają swój talent i wysiłek na papier.


14 mar 2008 18:11:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Nioo, a jeszcze więcej męczą się spece o marketingu, by wmówić tymże czytelnikom, jakie to wspaniałe "dzieła" powinni oni kupić.
Czytać już nie muszą, bo każda książka od pewnego poziomu sprzedaży staje się automatycznie "dziełem marketingowym". :lol:
Idąc dalej, dla uproszczenia procedury i zmniejszenia kosztów tudzież zmniejszenia marginesu błędów, decyzję w sprawie literackiego Nobla powinni podejmować od razu spece od marketingu.

Jest tylko mały problem. Otóż znacząca część autorów ponoć nie męczy się dla czytelników, ale dla siebie - a dokładniej: męczą się dla kasy, którą chcą dla siebie od tych jakże dla nich "drogich" czytelników.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


14 mar 2008 20:37:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 mar 2008 11:21:51
Posty: 28
Lokalizacja: na razie Mazowsze
Post 
Witam,
Nagroda Nobla, jak każda nagroda czy wyróżnienie, nie jest bezinteresownym przekazaniem miliona koron i dodaniem splendoru, wszystkim kręci interes, zawsze jest coś do ugrania, zawsze jest jakiś interes do ukręcenia przy okazji. Spójrzcie ile z noblistów znajduje się w naszej bibliotece eKsiążki, ilu z nich ściągamy z wypiekami na twarzy... niewielu. Hemingway stwierdził, że Nobel jest jak kotwica u jego pisarstwa. Od kilku lat jestem zawiedziony kolejnym laureatami Nagrody Nobla. Ale to nie ja ją przyznaję, więc nie będę przepraszał. Pozdrawiam.


26 mar 2008 8:15:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2008 15:55:22
Posty: 30
Lokalizacja: OleÂśnica
Post 
Heh czytając komentarze mam mieszane uczucia... z jednej strony Nobel od czytelników, a z innej od Jury. Ja bym wrócił do początków przyznawania tej nagrody i jej prawdziwej idei. Osoba, która otrzymałaby ode mnie to właśnie wyróżnienie musiałaby swoją twórczością wnieść coś w literaturę, poprzez swoją całą karierę pisarską udowadniać, że należy jej się ta nagroda.
Ile to już było pewniaków do Nobla, a nich nie dostało? - Bardzo wiele osób, bo nagroda jest przyznawana co roku, a kandydatów rokrocznie przybywa.
Moim zdaniem każdy laureat (nie tylko w literaturze) musi swoje odczekać by być uhonorowanym. Jeżeli nie dożywa niestety nie tylko czytelnicy muszą się z tym pogodzić ale i rodzina pisarza.
Mojego typu nie zdradzę, ponieważ nie jestem obiektywną osobą i nie znam się na prawdziwej ocenie dorobku literackiego poszczególnych kandydatów.
Mam też nadzieję, że nagrodzonej osobie będzie się ta nagroda należała.

_________________
czytam, czytam, czytam, a czytam to co kocham


08 wrz 2008 17:58:04
Zobacz profil
Post 
W ogóle według mnie powinna być osobna nagroda dla autora książki, która najbardziej trafiła do ludzi młodych. W końcu bądź co bądź w większości to my czytamy książki i fajnie by było gdybyśmy mogli wybierać tę jedną, według nas najlepszą.


17 wrz 2008 19:06:22
Post 
literacka nagroda Nobla jest jako jedyna przyznawana w stolicy Szwecji- ech- byłam tam i...oczami wyobraźni już widziałam siebie za 30 lat odbierającą tą nagrodę;) żart taki. myślę że owa nagroda jest ważna- ale również zobowiązuje - po laureacie nagrody Nobla można się spodziewać samej dobrej literatury- tak tak wiem- zaraz mi powiecie że co to jest dobra literatura i że generalizuje. trudno;)

------------------ Dodano: Dzisiaj o 21:24:04 ------------------
już wiemy kto jest laureatem- i co Wy na to??? ;>


09 paź 2008 21:24:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron