Teraz jest 25 kwi 2024 19:27:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Wybory - czyli wracamy do polityki 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Nie wiem czy obejrzeliście sobie debatę panów Tuska i Kaczyńskiego? Wczoraj odbyła się w siedzibie onetu, a pytania zadawali najlepsi spece od wywiadów - m. in. Monika Olejnik. Cóż można więcej powiedzieć, Tusk dosłownie zmasakrował Kaczyńskiego rzucając mu w twarz i w eter pełne garście liczb, z których mogło wyniknąć tylko jedno - IV RP się nie sprawdza. Przynajmniej tak mógłby pomyśleć postronny widz, mnie na przykład ta wyliczanka z cenami jabłek nie zachwyciła bo łatwo zrozumieć, że ceny nie zależą jedynie od złej polityki Rządu ale też od zbiorów, a o tym jakby pan Tusk zapomniał wspomnieć (jak i Kaczyński - gapa). Mimo to zwycięzca debaty jest niepodważalny w mojej opinii i jest nim Tusk. Przy błyskotliwym, szybko myślącym i łapiącym za słówka liderze PO, Kaczyński wyglądał jak marny jąkała rodem z Samoobrony. Bezbronny, często wyśmiewany przez publiczność (jawnie stojącą po stronie Tuska bronił się rozpaczliwie ale tę walkę przegrał i to w kiepskim stylu. Przy jednej z kolejnych salw śmiechu widowni aż mi się zrobiło go żal...

Pytania zadawał kiepskie, łatwo było z nich wybrnąć Tuskowi, często zresztą wracały do Kaczyńskiego zabójczą kontrą. Tusk został świetnie przygotowany do tej debaty, oczami wyobraźni już widzę sztab ludzi pracujący nad prawdopodobnymi tematami, które będą serwowane w czasie debaty aby Donald mógł wypaść jak najlepiej. Widać, że się przygotował bardzo solidnie do tego starcia, chociaż nie da się ukryć, że łatwiej jest coś krytykować niż chwalić.

I jeszcze jedna uwaga: jakże to inna debata od tej z Kwaśniewskim...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


13 paź 2007 9:31:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Właśnie nie oglądałem, byłem u panny... Anyway, nie żałuję, wolę z nią spędzać czas, niż na oglądaniu tak naprawdę nic nie wnoszącej debaty (IMO at least).

Anyway, mamy nowego kandydata niezależnego. Jego plakaty już podbiły moje serce!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 paź 2007 10:07:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Mi się ten nowy kandydat nie podoba, a konkretnie jego program wyborczy (eliminacja układów scalonych) :P Debaty też nie widziałem (brak TV) i sądząc po komentarzach mam czego żałować. I we wszystkich sondach w necie widzę, że według ludzi Tusk miał ogromną przewagę. I dobrze :)


13 paź 2007 11:39:18
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Obi-One napisał(a):
Debaty też nie widziałem (brak TV) i sądząc po komentarzach mam czego żałować.


Ależ ja oglądałem w necie - na onecie masz wszystko.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


13 paź 2007 12:50:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
W poniedziałek, środę i czwartek niestety nie miałem neta, tak więc oglądanie na onecie też odpadło z konieczności nad czym z Kubą ubolewamy.


13 paź 2007 13:07:19
Zobacz profil WWW
Post 
Na żywo debaty nie oglądałem, obczytałem się jednak komentarzy na jej temat w necie i trochę żałuję, że nie oglądałem. Mam nadzieję że przedłoży się to na wynik wyborów. pozatym zaskoczyło mnie, że Tusk wyszedł obronną ręką.


14 paź 2007 13:04:30
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No i po wyborach. Jak powiedział: wczoraj skończyła się IV RP, powstaje pytanie: czy wrócimy do III, czy też zaczniemy V. Mnie bliżej do tej drugiej chyba. Do ostatniej chwili wahałem się między PO, a LiD-em i w końcu postawiłem na tych pierwszych. Te SLD-owskie mordy jednak zbytnio mi przeszkadzały. Chociaż w każdej partii takie mordy się znajdą. Co do wyników cieszą dwie rzeczy: przegrana PiS oraz wyrzucenie z Sejmu partii typowo populistycznych, czyli LPR i Samoobrony. Jestem nieco zaskoczony faktem, że tak mało partii dostało się do Sejmu, rzecz chyba niespotykana u nas od dawna. No ale poczekajmy, zaraz będą się dzielić i mnożyć jak wirusy i wtedy znów będzie ciekawie. A pamiętacie jak Jurek odchodził z PiSu? Pytanie: gdzie jest teraz Jurek ze swoją prawicą? Zaginiony w akcji. W końcu nie będzie też warchołów z Samoobrony i nawiedzonych nacjonalistów z LPR. Udało im się raz dostać do Sejmu i mam nadzieję, że to będzie koniec ich politycznej kariery.

Aha, jeszcze jedna rzecz zastanawia: bardzo dobry wynik PSLu. Partia od zawsze utożsamiana z rolnikami i ich problemami, w sytuacji masowego odejścia wyborców od Samoobrony (Lepper zaczynał przecież jako heros rolników), zdobywa nagle niemal 10% poparcia. Z całą pewnością nie są to sami rolnicy - ciekawi mnie kto jeszce na nich głosował... Narazie znam tylko jedną osobę ale może ona sama napisze dlaczego akurat na nich ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 paź 2007 12:48:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron