Teraz jest 19 kwi 2024 16:02:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Wybory - czyli wracamy do polityki 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post Wybory - czyli wracamy do polityki
No i stało sie bedą przedterminowe wybory a ja uswiadomiłem sobie ze bedzie trza w tym roku isc do urn głosować, los ojczyzny nie jest mi obojetny wiec czuje wewnetrzna potrzebe wziecia w tym udziału. Niestety znowu jest dylemat na kogo głosować? Czy te wybory coś zmienią ?

Osobiście sądzę iż, Nic nie zmienią, kaczory maja popracie moherowego elektoratu i ojca podgrzybka z torunia no i chocby nie wiem jak sie starac to PiS wejdzie do rzadu a czy wygra wybory PiS czy PO to nic sie nie zmieni ... dalej beda walczyc miedzy sobą bo ta wygrana zadnej z parti nie bedzie tak duza by mogla stworzyc samodzielny rzad. Najlepszym wyjsciem z tej sytuacji bylo by połączenie PO + PiS i wspolnie dali by popis i wyprowadzili by kraj na prostą.

Nie jestem za zadna z tych partii ale rowniez nie widze zadnej lepszej, bo co lepsze Sepleniący premier czy premier kurdupel ? :P Ogolnie rzecz biorąc Kaczory gdyby mieli rzad wiekszosciowy znacznie wiecej dobrego by zrobili a tak PO blokowało wszystko. Naszemu krajowi potrzeba radykalnych zmian i rzadow silnej reki, wszyscy to krytykują ale tak trzeba i te śmieszne kaczki wiedza o tym swiadomi zajeli najwyzsze stanowiska i naprawde mogli by zrobic duzo dobrego. Ale nie mieli mozliwosci bo musieli walczyc o stoleczki ... a PO jako wielki przegrany w tamtych wyborach nie odpusci zadnego potkniecia pisowie ... dlatego teraz mamy komedie a nie władze :P

A jak wy zapatrujecie sie na to co sie dzieje / bedzie dziac i jak myslicie kto wygra ? za kim jesteście ? :P

_________________
Obrazek


16 wrz 2007 13:28:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
jestem przeciwny rządom Kaczorów, przez 2 lata w sumie nic nie zrobili dobrego. Ile czasu trzeba bylo na ustawe o EURO 2012? W zasadzie to było tylko 2 lata walki o stołki. No moze zmniejszyło się bezrobocie ale to bardziej zasługa W.Brytanii i Irlandii. Aha i ta cała afera z Lepperem to według mnie przegięcie, zajeli by tymi co się na łapówkach dorobili!

Co do PO to się załamałem ich debilnym pomysłem o odwołaniu wszystkich ministrów

A kampania wyborcza jest chyba najbardziej agresywna w historii Polski. Nawet jak przed supermarket wychodze to widze: Zasady PiS: Oszczerstwa. Ech nie mam pojęcia na kogo głosować, szkoda że nie ma już PPPP :)

_________________
http://toolsweb.pl/


16 wrz 2007 13:50:56
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
O jakich radykalnych zmianach mówisz mako? Moim zdaniem Polska biedna nie jest chociaż oczywiście trzeba podciągnąć niektóre rejony kraju. Polakom źle się wcale nie żyje ale od 50 lat tak byli przyzwyczajeni do marudzenia i uczyli tego swoich dzieci, że te będą to chyba robić przez kolejne 50 lat. Oczywiście tez chciałbym zarabiać 5 tyś miesięcznie i nie starać się ale powoli wszystko jakoś idzie do przodu i w tej kwestii jestem optymistą.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 wrz 2007 13:57:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Kell ma rację - nie jest źle. Moim zdaniem wcale mało nie zrobili, a gdyby mieli większe możliwości (czytaj większość), to pewnie nie byłoby źle. Ale trochę przegięli. Na przykład wyłapywanie afer i skorumpowanych osób. Podsłuchy itp. Tutaj przedobrzyli :) Ich kampania też mi się nie podoba. Monika Olejnik ładnie sparodiowała ich spot wyborczy :)

http://pl.youtube.com/watch?v=v8OmfvzRamY

Kto nie widział, ten niech zobaczy. PO też wcale nie błyszczy i też potrafi się skompromitować. Tak więc będzie ciężko po wyborach. Ale mimo to będzie zapewne lepiej.


16 wrz 2007 14:50:07
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Jezu, nie znoszę Kamińskiego, jest bardziej święty od papieża :/

A te parodia Olejnik to fajny pomysł - pokazuje dokładnie to, co myślę o tych wszystkich partiach i politykach bez wyjątku: oni wszyscy są umoczeni w szambie od stóp do głów. I tam się babrają w nim, starając się wyrwać dla siebie jakąś kaskę niezłą, nowy domek, kosmetyczkę za 50 tyś zł czy chociaż limuzynkę. Oczywiście, nie można skreślać wszystkich, zapewne z jakiś 1% polityków robi to z uczciwych i moralnych pobudek.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 wrz 2007 16:18:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
A mnie tam od początku się PiS nie podobał. Za bardzo radykalna partia dla mnie, co by wszystko kontrolować chciała. Do tego ich pamięć jest coś krótkawa... Gdy przejęli z PO Gilowską i Religę to było, że jest super, że oni chcą coś dla Polski zrobić. Teraz Putra po przejściu Sikorskiego mówi, że tamten się niehonorowo zachował (a, w przeciwieństie do Zyty czy Zbysia, przeszedł PRZED wyborami)... Albo poseł Kurski, to już jest ewenement na skalę światową... Ktoś jeszcze pamięta, jak atakował dziadka Tuska (swoją drogą, że ludzi obchodzi, gdzie służył czyjś dziadek... Ja rozumiem, sam człowiek, ale dziadek?!)? Była straszna nagonka na niego wtedy, PiS go sprytnie ukrył i w ogóle, a teraz błyszczy, pełni ważną rolę w partii... Pan Ziobro, co jak tylko coś usłyszy to zwołuje konferencje... Hipokryta, który najpierw mówi, że Kaczmarek jest idealnym kandydatem na to czy tamto stanowisko, a potem zarzuca mu kłamstwa, wychlapanie tajemnicy (o której, tak BTW, nie powinien był nawet wiedzieć - więc kto JEMU powiedział?!) i inne niecne sprawy... Premier i prezydent, z tą ich manią zwalania wszystkiego na układ, szarą sieć, postkomunistów i liberałów... Wszyscy winni, tylko nie oni.

Głosowałem dwa lata temu na PO, teraz też zagłosuję. Martwi trochę odejście Rokity, lubiałem go. Czego mi w PO obecnie brakuje? Trochę ostrości. Nie, broń boże, nie czegoś a'la PiS, ale mimo wszystko większej wyrazistości. Dwa lata temu mogli spokojnie wygrać wybory, a zniknęli z anten TV/radia, nie było nic słychać... Żadnych komentarzy odnośnie tego, co robili inni, brak przedstawiania swojego programu/propozycji w taki sposób, by dotarły do wszystkich. Tak samo dzieje się i teraz - zamiast ładnie pokazywać błędy i afery za czasów PiSu, mamy słabą kampanię billboardową (by nie powiedzieć - żałosną).

LiD, jako osoba bardziej prawicowa, nie znoszę... Ale trzeba im przyznać, że mają kapitalny spot reklamowy w radiu... Jak ktoś chce posłuchać, proszę, link: http://www.youtube.com/watch?v=jQ8hVIEvwDI
Anyway, na Olejniczaka i spółkę głosować nie mam zamiaru.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 wrz 2007 17:37:52
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Rozumiem, że to o LiD i ich spocie to sarkazm?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 wrz 2007 18:33:12
Zobacz profil
Post 
madmax napisał(a):
Co do PO to się załamałem ich debilnym pomysłem o odwołaniu wszystkich ministrów


chodzilo o to ze do odwolania ministra potrzeba mniej glosow niz do wotum nieufnosci dla premiera ;)

mi sie kampania nie podoba - z jednej strony ostra, z drugiej żenujaca. ja jeszcze glosowac nie moge (18 w styczniu) ale nawet gdybym mogl chybabym nie poszedl - pis gospodarczo zle nie robil ale ich zachowanie, styl bycia, priorytety w polityce - no comment. po tez nie lubie, o reszcie partii nie wspominajac.


16 wrz 2007 18:57:50
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Nie, czemu? Podoba mi się wybrana przez nich forma (spot radiowy), jak i jej wykonanie (bardzo dobry moim skromnym zdaniem pomysł z "listem", jak i dźwiękiem maszyny do pisania). Treść generalnie nie zaskakuje, ale czyja zaskakuje? O, a i dalsze części "listu" nie są złe. Ok, można się przyczepić, że "napisany" jest językiem młodzieżowym, by nie powiedzieć, że blokersowo-dresowym, ale cóż, takie realia teraz... Anyway, naprawdę, ten spot mi się podoba (co nie oznacza, że idę głosować na LiD - nigdy takiego zamiaru nie mialem) - ze względu na swoje wykonanie. Co do argumentów - jasne, nie przedstawiają niczego konkretnego, ale, było nie było, mówią prawdę o tym, jak działa partia braci Kaczyńskich.

Lista "listów" LiDowych: 1, 2, 3, 4.

Co do spotu PiSu - też jest całkiem fajnie wykonany, taki z pomysłem. Ok, treść jest kompletną bzdurą ("trzeba jeszcze posmarować opozycji" - jakby Kaczyńscy nigdy wcześniej w Sejmie nie zasiadali). Dużo lepszy niż ich dawne spoty antyPOwskie.

Moim zdaniem dla PO najlepsze byłyby spoty tego typu - moim zdaniem taka linia PRu byłaby najskuteczniejsza.


Tak w ogóle - może obok samego tematu dot. wyborów prowadzić temat ze spotami? Niektóre są zrobione całkiem przyzwoicie (w końcu wydaje się na nie krocie), zabawne i w ogóle. I, jak mówiłem już, bardziej, by się pozachwycać wykonaniem niż treścią, która generalnie jest tragiczna.

EDIT: Jak już tak linkuję, to jeszcze to.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 wrz 2007 19:33:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Sytuacja po wyborach i tak nie ulegnie większym zmianom. PiS i PO otrzymają podobną liczbę głosów ale i tak za małą by samodzielnie rządzić. Rząd mniejszościowy albo znowu jakieś egzotyczne koalicję. PO z LiD'em albo innym pogrobowcem PZPRu, ale najśmieszniejsza by była koalicja "w imię dobra polski" z Samoobroną abo nawet z LPR'em "bo polska jest najważniejsza".
Moim skromnym zdaniem trzeba dać politykom wyraźnie do zrozumienia że najlepsza jest koalicja PiS'u i PO.
Może jestem optymistą ale ta koalicja chyba była by najlepsza... chyba że ktoś co wieczór modli się do Lenina "Komuno Wróć"

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


16 wrz 2007 20:23:56
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Najlepsze byłyby IMO rządy samodzielne jednej partii - w moim przekonaniu PO. Jest szansa, ale ta kampania musi w końcu zostać poprowadzona aktywnie i tak, by było o nich w mediach i wszędzie... Bo inaczej kto miał głosować na PO i tak na nich zagłosuje, kto na coś innego - zagłosuje na to... A niezdecydowani albo nie pójdą w ogóle do urn, albo skreślą kogoś z PiS czy innego warchoła, bo akurat o nim będzie głośno w ostatnich dniach czy coś :/

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 wrz 2007 22:08:23
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Ja jestem niezdecydowany. Nie chcę na PiS bo oni chcą niszczyć. Nie chcę na PO bo to ci sami ludzie, jeszcze się tym chwalą. Demokraci ratują się dla mnie absurdalnym sojuszem z byłą lewicą, przez co tracą bardzo dużo w moich oczach i nie tylko moich. O reszcie partii nie wspomnę bo ujmując to łagodnie nie owpowiada mi ich program ani poglądy (LPR, Samoobrona). Stare walczy z nowym, nowe ze starym a tu wciąż te same zakazane mordy w telewizji. Zawierają te swoje sojusze aby tylko wejść do Sejmu a dalej jakoś to będzie, byle tylko dopchać się do koryta... Porządzić Polaczkami, nahapać się kasy i zmienić partię. Za rok znów wygramy...


....w obozie przeciwnika.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 wrz 2007 22:39:52
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Kubuś walnął posta w złym temacie...

Kuba napisał(a):
Ostatnio w Internecie sporo mówi się o Unii Polityki Realnej. Jej stronę znajdziecie tutaj. Co sądzicie o tej partii?


UPR partią nową nie jest, ale koalicja wyborcza z LPRem całkowcie skreśla Korwina-Mikke i resztę.

@Kell: miałeś zamiar głosować na lewaków z Partii Demokratycznej? Toż to przecież twór byłych SLDkowców, AFAIR, był...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2007 8:14:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A ja oleję partie i zagłosuję na konkretne nazwisko człowieka o którym wiem, że coś potrafi zrobić. A czy będzie z LPR, Samoobrony czy innego PiSu to już mi wisi. IMO powinni zmienić konstytucję, żeby głosy właśnie szły na konkretnych kandydatów, a nie na partie. Bo teraz ktoś będąc 10 na liście może zgarnąć ponad połowę głosów z okręgu i się nie dostać do Sejmu. Bez sensu.


17 wrz 2007 9:40:11
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Mori: bo ja w przeciwieństwie do Ciebie wolę być nieco bardziej na lewo, niż na prawo...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


17 wrz 2007 10:55:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: