Teraz jest 29 mar 2024 15:24:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Rok 2008 - Rok Zbigniewa Herberta 
Autor Wiadomość
Post 
Rzeczywiście, fantastyczne. Nikt przecież nie przeczyta lepiej utworu, niż sam jego autor.


08 cze 2008 20:15:28
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2008 12:48:35
Posty: 73
Lokalizacja: Bielawa
Post 
Same obchody nie są złym pomysłem, ale Herbert raczej nie kojarzy sie dobrze szczególnie młodym ludziom. Jego twórczość jest, jakby to ładnie ująć, "dość trudna" w odbiorze. Ale kto powiedział, że wszystko w życiu powinno być lekkie, łatwe i przyjemne?

_________________
/Nie ciesz się zanadto z tego, że dużo przeczytałeś i jeżeli nawet dużo zrozumiałeś, to cieszyć się powinieneś z tego, co byłeś zdolny zachować w pamięci./


30 cze 2008 13:39:02
Zobacz profil
Post 
kazdemu z Warszawy polecam 27 lipca bedzie cos w rodzaju spektaklu terenowego na temat Herberta, grac go bedzie Andrzej Chyra, w calym miescie porozklejane sa plakaty na ten temat. niestety nie pamietam gdzie ani o ktorej, ale wydaje mi sie ze bylo to w godzinach wieczornych. ja sie w kazdym razie wybieram:)


23 lip 2008 15:19:52
Post 
A mi tam się pomysł podoba :) Lubię twórczość Herberta i to pewnie dlatego. Tak na marginesie, polecam: "Kamyk" :)

tara1986 napisał(a):
Ale kto powiedział, że wszystko w życiu powinno być lekkie, łatwe i przyjemne?


No właśnie nikt tego nie mówił, ale wg mnie Herbert pisał naprawdę ładnie - jeśli tak mogę to ocenić. Oczywiście nie wszystkie wiersze mi się podobają, ale znalazłam kilka, które naprawdę przypadły mi do gustu :)


24 lip 2008 23:19:23
Użytkownik

Dołączył(a): 22 wrz 2008 23:17:52
Posty: 33
Lokalizacja: Wa-wa
Post 
Osobliwe, że admini forum literackiego nie widzą sensu w organizowaniu imprez literackich. Bo tak chyba należy rozumieć komentarze ad. roku herbertowskiego.

Otóż, rok danej osoby nie jest ogłaszany po to by raz czy dwa razy powiedzieć w radiu, że mamy rok XXX.YYY, i żeby potem słuchacze zreflektowali się i popędzili do księgarń po książki XXX.YYY-ka, bo "jest jego rok". Rok jest ogłaszany po to, by odbywały się imprezy kulturalno-oświatowe promujące twórczość danego artysty. A ponieważ Herbert akurat należy do naszych NAJWIĘKSZYCH (osobiście stawiam go wyżej niż Miłosza czy Szymborską, o których wspomniała Nevermind), to tym bardziej zasługuje. W ogóle, to rok Herberta powinien być co rok;)

PS: dzięki za linka Bilberry.

PS2: A co do interpretacji wierszy ZH, to autor autorem, ale genialnym interpretatorem, najlepszym z żyjących na pewno, jest Zbigniew Zapasiewicz. Zrealizował nawet programy tv oparte na serii Cogito. Niestety, nie wiem, jak do nich dotrzeć, kiedyś to tvp kultura chyba pokazywała, może jeszcze w tym roku coś pokażą?

_________________
BLOK

To jest blok
tekstu
który może być dodawany do Twoich postów
Ma limit
1000 znaków

Ale jak zbudować blok z tysiąca znaków
żeby nie runął
żeby spojrzenie wytrzymał


23 wrz 2008 1:13:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Kowalski-Malinowski napisał(a):
Osobliwe, że admini forum literackiego nie widzą sensu w organizowaniu imprez literackich. Bo tak chyba należy rozumieć komentarze ad. roku herbertowskiego.


Nie widzą sensu w nazywaniu danego roku rokie XXX YYY. To chyba różnica, nie? "Rok" != "imprezy".

Kowalski-Malinowski napisał(a):
Otóż, rok danej osoby nie jest ogłaszany po to by raz czy dwa razy powiedzieć w radiu, że mamy rok XXX.YYY, i żeby potem słuchacze zreflektowali się i popędzili do księgarń po książki XXX.YYY-ka, bo "jest jego rok". Rok jest ogłaszany po to, by odbywały się imprezy kulturalno-oświatowe promujące twórczość danego artysty. A ponieważ Herbert akurat należy do naszych NAJWIĘKSZYCH (osobiście stawiam go wyżej niż Miłosza czy Szymborską, o których wspomniała Nevermind), to tym bardziej zasługuje. W ogóle, to rok Herberta powinien być co rok;)


No to wymień całą listę imprez, jakie z tej okazji zostały zorganizowane. Najlepiej z ceną biletu i frekwencją. Wtedy będziemy mieli prawdziwy obraz efektów "roku Herberta". Bo jak na razie to się kończy tym, że rok jest tak nazywany, ale nic za tym nie idzie... Chyba, że raz-dwa do roku, przy okazji jakichś Targów Książki, coś się wspomni/będzie kącik poezji Herberta... Jeśli taki ma być efekt - to ja podziękuję.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 wrz 2008 7:47:02
Zobacz profil WWW
Post 
Pod koniec roku szkolnego mieliśmy w szkole dzie Herberta i naprawde warto było poświęcić czas na przygotowanie tego :D Teraz jestem w nowej szkole i o Herbercie również była mowa :D


02 paź 2008 16:57:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron