Teraz jest 29 mar 2024 7:36:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Krystyn Janda - nie tylko aktorka :) 
Autor Wiadomość
Post Krystyn Janda - nie tylko aktorka :)
do dawna jestem pod wielkim wrażeniam pisania p. Krystyny Jandy. Jej dziennik, felietony i książki, a nawet wywiady z nią przeprowadzone są pełne humoru i niesamowitego uroku. "Różowe tabletki na uspokojenie" pochłonęłam jednym tchem i uśmiałam się przy nich jak nie wiem.
Macie jakieś swoje ulubione felietony? polecajcie, bo na prawdę warto po nie sięgać!


29 mar 2008 10:55:17
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Z twórczością Krystyny Jandy zetknąłem się dwukrotnie. "Gwiazdy mają czerwone pazury" i "Moja droga B." to dwie pozycje, które przeglądnąłem. Piszę przeglądnąłem, bo zrobiłem to dosłownie, kierując się ciekawością w związku z nazwiskiem autorki. Nie jest to moja ulubiona literatura. Z tego, co się zorientowałem, są to książki pełne biografii, osobistych przeżyć autorki. Opowiada o codziennym życiu kobiety - aktorki, i kobiety - żony, matki. Na pewno ciekawe rzeczy dla sympatyków tego typu literatury. Ja jednak, mając inne zainteresowania, tego typu książek nie czytam.


21 kwi 2008 20:01:55
Zobacz profil
Post 
Też przeczytałam książki Krystyny Jandy. Lubię jej sposób wyrażania się. Obecnie czytam na bieżąco jej dziennik na stronie internetowej. Najbardziej zafascynowała mnie jej wojna z urzędnikami i innymi "niechętnymi" o jej własny teatr. Polecam :)

Edit by Obi: Ost za brak argumentów.


15 cze 2008 20:54:46
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2008 12:48:18
Posty: 26
Post 
Janda to dla mnie najlepsza polska aktorka, uwielbiam jej grę, uwielbiam jak śpiewa ("Na zakręcie" to dla mnie jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych piosenek w historii muzyki). Ostatnio w antykwariacie wpadły mi w ręce "Różowe tabletki na uspokojenie" - połknęłam wszystkie wracając do domu tramwajem, znakomity styl, ciekawe przemyślenia, ciepła ironia, poczucie humoru i życiowa mądrość. Janda znakomicie potrafi sterować nastrojem wywodu - wie jak pisać by rozbawić i jak pisać by skłonić do zadumy. No i jest wspaniałą, pełną klasy silną, mądrą i piękną kobietą. Na pewno na "tabletkach" się moja czytelnicza przygoda z panią Krystyną nie skończy. A jakiś czas temu z wielką uwagą przeczytałam wywiad, którego udzielila Dużemu Formatowi po śmierci męża. Poruszający jak mało który. A bloga mam w ulubionych :)


18 sie 2008 18:16:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 16:57:22
Posty: 31
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post 
"Różowe tabletki na uspokojenie" to zna chyba każdy. Czytałam kilkakrotnie i zawsze chętnie do nich powracam i często znajduję coś nowego, jakąś inną myśl, inne przesłanie. Podoba mi sie że taka znakomita aktorka wiedzie takie zwyczajne i normalne życie. Ma takie same zmartwienia, problemy. Tak samo obiera ziemniki, chodzi na wywiadówki, obchodzi Dzień Babci. Dzięki "RTNU" bardzo ją polubiłam i teraz z miłą checią oglądam filmy z panią Jandą.
Czytam także, jak izanami, jej dziennik na jej stronie internetowej.


01 paź 2008 16:20:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron