Teraz jest 28 mar 2024 16:11:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Norman Davies - "Europa, między wschodem a zachodem&quo 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post Norman Davies - "Europa, między wschodem a zachodem&quo
Jeżeli ktoś czytał to niech się wypowie czy warto wydać trochę pieniędzy na ten tytuł

_________________
http://toolsweb.pl/


16 lis 2007 13:19:17
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Nie czytałem ale nie kupuj... Sam się domyśl dlaczego ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 lis 2007 20:47:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Książka rzeczywiście spora i trochę droga. Ale warto przeczytac. Davies napisał książkę, którą się dobrze czyta. Bardzo mi się podobały jego "pigułki" - krótkie artykuły na jakiś temat (np. historia domów publicznych, czy historia piosenki Lili Marleen). Polecam!!!

_________________
:-P


19 gru 2007 18:55:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 22:08:44
Posty: 67
Lokalizacja: KÂłomnice - ÂŚlÂąsk
Post 
Nawet fajne jeśli ktoś lubi historię, lub ona go choć trochę ciekawi, w innym wypadku dałbym sobie spokój. Mnie bardzo się spodobała

_________________
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

[...]Błogosławiona śmierć, gdy się posiada,
czego się pragnie nad wszystko goręcej,
nim twarz przesytu pojawi się blada,
nim się zażąda i znowu, i więcej...[...]


20 gru 2007 17:31:34
Zobacz profil
Post 
przeczytałem tę książkę. książka mi się spodobała. a z resztą pan Norman Davies pisze ciekawie o historii w sposób zrozumiały że jako młody człowiek nie zraziłem się do historii. polecał bym pozostałe książki tego autora są warte przeczytania


06 mar 2008 17:39:52
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post na tak
Gorąco polecam Davies`a. Studiuje co prawda historie, wiec ta książka ma prawo mi się podobać, ale wiem od swoich znajomych, którym poleciłam tą ksiązkę, a którzy nie mają raczej nic wspolnego z tą nauką, że książka ta bardzo im się podobała. Jest napisana płynnym jezykiem, łatwo można zrozumieć fakty. davies daje możliwość naprawdę szerokiego poznania historii, nie tylko dat, nazwisk. przedstawia hstorię w ciekawy sposób, przekazuje dużo ciekowostek, o których nauczyciele nie wspominają zazwyczaj na swoich lekcjach.

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


17 mar 2008 10:50:03
Zobacz profil
Post 
Ja dostałam ten tytuł do przeczytania jako obowiązkową do egzaminu na studiach i początkowo dośc niechętnie się do niej odniosłam, ale zakupiłam grzecznie, bo nie lubię nie swoich książek czytać (taka fobia ot :) ) i naprawdę szczerze sie wciągnęłam. Davies ma dryg do podawania bardzo długich tekstów w dość przyswajalny sposób, nie trzeba zbyt często zatrzymywać toku czytania by się wrócić i coś doczytać, płynnie, stosunkowo lekko się to czyta - jeśli ktoś musi, to niech się nie waha, naprawdę warto tę książke przeczytać, nawet kilka razy. No i i najlepsze jest w niej tak naprawdę to, że jest w niej sporo informacji szczegółowych, ciekawostek wręcz, które (przynajmniej w moim przypadku) sa podstawą przyswajania wiedzy. Kiedy znajdę "haczyk" mogę sobie dookoła niego zbudować resztę kontekstu i potem w razie potrzeby odtworzyć w pamięci :) jeśli ktoś podobnie funkcjonuje, to tym bardziej książka jest warta uwagi.


29 mar 2008 1:35:48
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 14:58:12
Posty: 7
Lokalizacja: Republika Czeska (Èeský TϚín)
Post 
Czytanie trwało mi z przerwami pół roku i szczerze powiedziawszy, nic już z tego nie pamiętam (druga sprawa że czytałam przed kilku laty). Chyba była by z niej świetna lektura do poduszki, można ciągle w kółko i człowiek nigdy się nie znudzi. Próbowałam do niej wrócić kiedy szukałam materiału do referatów i różnych informacji, lech do tego się w cale nie nadaje, trudno w niej cokolwiek odnaleźć.


29 wrz 2008 21:31:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron