Teraz jest 23 kwi 2024 15:29:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Bronte Emily - " Wichrowe Wzgórza" 
Autor Wiadomość
Post Bronte Emily - " Wichrowe Wzgórza"
Witam wszystkich serdecznie.
Mój pierwszy temat,postanowiłam poświęcić książce,która pozostawiła po sobie niezatarte wrażenia.
Autorka stworzyła dzieło,używając męskiego pseudonimu Ellis Bell,w czasach w których jak zapewne się domyślacie,kobiety niezbyt otwarcie mogły wyrażać swoje poglądy...
Mianowicie: Mamy rok 1847,Yorkshire...dosłownie czuć smak gotyku..Początkiem historii i zarazem jednym z głównych postaci,a może właśnie główną, jest małe cyganiątko.
Chłopiec przygarnięty przez pana Earnshaw w trakcie jednej z podróży do Liverpoolu.Chłopiec zaprzyjaźnia się z córką swojego wybawcy - Katy.Od tego momentu,
losy bohaterów przeplatają się wzajemnie,tworząc swoistą całość,sięgając następnych pokoleń.
Autorka wspaniale nakreśliła mroczny klimat tamtych czasów,surowe piękno wrzosowisk,demoniczność zarówno posiadłości jak i bohaterów..
Jednym słowem nic dodać,nic ująć.Nie sposób opisać tej książki wystarczająco dobrze.
Jej wielowarstwowość ,ogrom wątków doprowadza do stanu w który czytelnik nie może się od niej oderwać.
Gubi się w niej i po przeczytaniu.....
wraca do początku by chłonąc jej zawartość z takim samym zapałem jak za pierwszym razem, (a może i większym :) )
Potem zdaje sobie sprawę ile jeszcze się w niej ominęło i czyta jeszcze raz.
No cóż,na tym chyba skończę,bo zachwycać się nad Wichrowymi Wzgórzami mogę jeszcze naprawdę bardzo długo a i tak moje wzdychania nie nakreślą tego,co powieść ma w sobie.
W każdym razie bardzo gorąco polecam

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:17:58 ------------------
No i wpakowałam posta tam gdzie nie trzeba.Mam nadzieje że zostanie mi to wybaczone z racji krótkiego stażu tutaj :D
Mimo wszystko proszę o opinie na temat powieści.

Edit by Rudi: Przeniosłam do recenzji, bo tu bardziej pasuje. Jeżeli chcesz porozmawiać o autorce to zalóż osobny temat, tym razem we właściwym miejscu


25 sie 2008 22:17:58
Post 
hm! CZy ksiązka czy film faktem jest ze pozstawia ślad w pamięci!Przykre natomiast jest że człowiekktory tak kocha jak Heathcliff potrafi tez być takim potworem!Ta ksiązka ukazuje jak miłośc potrafi destrukcyjnie wpływac na człowieka i zaslepiac go do tego stopnia ze rani ludzi ktorzy tak na prawde na to nie zasłuzyli!
Eh jednak warto przeczytac by móc poczuc ten slad jaki w umysle ona zostawia!

/edit by muaddib2: +1OST za post niezgodny z regulaminem działu.


04 wrz 2008 0:41:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron