Teraz jest 28 mar 2024 17:49:22




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Najlepsi Waszym zdaniem autorzy horrorów! 
Autor Wiadomość
Post 
To ja też się dopisze
1. Lumley za Nekroskopa (mam by oryginalny? bo znowu otrzymam ostrzeżenie) - chyba jak to ktoś powiedział "świetna seria i jedyna w swoim rodzaju okazująca wampiry z niesamowicie ciekawej strony"
2. Hamilton Laurell - Cykl Anita Blake - dość "humorystycznie" przedstawienie życia zwykłej nekromantki :D
3 tu mógłbym powtórzyć wpisy wyżej zostawię puste


11 cze 2008 20:53:57
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 19:40:51
Posty: 19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Tak jak większość:
1.Mastrton dla mnie za drapiące i bezsenni (moim zdaniem jest to przykład typowego horroru)
2.King za miasteczko Salem (naprawdę ciekawy pomysł)
3.Dean Koontz mi akurat bardzo podobał się odwieczny wróg może dlatego że to była jego pierwsza książka jaką przeczytałem
Anne Rice jest mistrzynią i jestem jem fanem, ale jej książek nie uważam za horror.


19 cze 2008 8:57:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2008 9:46:56
Posty: 34
Lokalizacja: Tak tu nie trafisz
Post 
Lumley - "Nekroskop", zwłaszcza pierwsze pięć części to mistrzostwo świata, tej książki nie można czytać przed snem... gwarantowana nieprzespana noc - nie pójdziesz spać dopóki nie dojdziesz do końca ;)
Masterton - za całokształt, należy mu się, a co!
King - za to, że mnie coraz bardziej cykl "Mroczna Wieża" wciąga ;)

_________________
I wanna be the minority
I don't need your authority
Down with the moral majority
'Cause I wanna be the minority


25 lip 2008 1:17:25
Zobacz profil WWW
Post 
1. H. P. Lovecraft - Za całokształt swej twórczości. Stworzenie swej własnej mitologii i rozbudowany język jak również piękne oraz nastrojowe opisy. Cenię go najwyżej za to, że jego książki dostarczy mi całej gamy pozytywnych wrażeń i wielu nieprzespanych w trwodze nocy.
2. Dean Koontz - U mnie ma miejsce drugie za plejadę niebanalnych i kunsztownych "czarnych charakterów". Lubię go za udane połączenie wielu stylów i za udane zakończenia jego powieści na których nie zdarzyło mi się rozczarować.
3. Stephen King - Zaszczytne trzecie miejsce za błyskotliwe i złożone dialogi. Ciekawi bohaterowie, pasjonujący i rozbudowany plastycznie język, dbałość o szczegóły oraz napisanie genialnej książki o wampirach "Miasteczko Salem", za którą to powieść cenię go najbardziej.


25 lip 2008 17:21:20
Post 
Nie żebym sie ograniczała tylko do książek tego autora, bo pare horrorów już przeczytałam, ale sądzę, że nie oburze nikogo jak stweirdze że tró miszczem jest Stephen King. Nie tylko jezeli o horrory chodzi, uwielbiam wszytskie jego książki.


30 lip 2008 14:31:08
Post 
Napewno Dean.R Koontz, chocby za "Zimny ogien" czy "Odwieczny wrog", ogolem bardzo lubie jego styl pisarski. S.King, tak, bezapelacyjnie jesst mistrzem, do tej pory pamietam atmosfere z "Langolierow", G.Masterton tez zasluguje na to miano, przez "Drapiezcy", "Smiertelne sny" czy "Podpalaczy ludzi". z polskich autorow - J.Grzędowicz za "Ksiega jesiennych demonow", miala cos w sobie;]


30 lip 2008 17:39:52
Post 
Również uważam że jednym z najlepszych twórców horrorów jest Stephen King a przede wszystkim za "Skazani na Shawshank", "Zielona Mila", "Podpalaczka" oraz wiele wiele innych książęk, oraz moje uznanie zdobyła Anne Rice za "Wampir Lestat", "Wywiad z wampirem", "Królowa Potępionych". Książki trzymające w napięciu od , których nie chce się oderwać wzroku.


11 sie 2008 13:37:48
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2008 16:57:07
Posty: 42
Post 
Według mnie najlepszym autorem horrorów jest oczywiście Stephen King. Bardzo mi się podobała ksiąźka ,,Komórka". Inne jego powieści też są rewelacyjne.
Na drugim miejscu stawiam Scotta Smith'a. Jego książka ,,Ruiny" jest poprostu niesamowita. Warto ja przeczytać. Polecam.


20 sie 2008 12:19:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2008 12:39:09
Posty: 43
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
Stephen King - za "Cmętażysko Zwieżąt", spac po nocach nie moglam... jest to jedyna ksiazka ktora tak wplynela na moja psychike, i wlasnie za to King jest dla mnie mistrzem gatunku... nigdy wczesniej zadnemu autorowi horroru nie udalo sie sprawic, ze balam sie po zmierzchu zamknac oczy... polecam, ksiazka ma rowniez zaskakujace, moze nawet bulwersujace zakonczenie... naczytalam sie tez sporo Mastertona, ktory czesto jest przeciwstawiany Kingowi i jak dla mnie to facet wymieka... a mistrz gatunku i tak moze byc tylko jeden :)

pozdrawiam :)


25 sie 2008 16:16:11
Zobacz profil
Post 
zdecydowanie i tylko Masterton :D zaczełam od jego opowiadań które zresztą dostałam w liceum za dobre wyniki w nauce ;) i tak sie zaczeło wszystkie jego horrory są dobre nie czytałam ani jednej która by mnie nie przestraszyła :D


27 sie 2008 15:07:09
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 6:16:19
Posty: 16
Post 
Masterton i King, jeszcze nie zawiodłem się na żadnej pozycji tych dwóch mistrzów, niby wszystko juz było niby oklepane, wszyscy znaja ich styl i niby niczym nie mogą zaskoczyć ale jednak kiedy po sięgasz po ich i kilka dni później przewracając ostatnią strone zdajesz sobie sprawe jak niesamowity talent maja ci autorzy.

_________________
a każdym krokiem w tajniki stworzenia
Coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia,
I większym staje się Bóg!


29 sie 2008 6:43:07
Zobacz profil
Post 
Nie będę wyróżniał poszczególnych miejsc...
Oczywiście muszę wymienić Stephena Kinga za "Miasteczko Salem" i "Cmętaż Zwieżąt", jak również za opowiadania. Anne Rice za "Wywiad z wampirem", niestety innych jej pozycji nie miałem jeszcze okazji czytać(ale się to zmieni). Graham Masterton za całokształt twórczości...


01 wrz 2008 9:38:01
Post 
King - "Smętarz dla zwierzaków" - pierwsza książka Kinga, którą przeczytałam i mam do niej "sentyment" ;)
Koontz - "Grom"
Masterton - "Czarny anioł"

pozdrawiam :)


02 wrz 2008 11:21:45
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2008 11:41:51
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Masterton za, jak to napisałem w innym wątku, dreszczyk emocji, odrobinę napięcia i zagadkę, co stanowi idealne połączenie w realiach horroru.


06 wrz 2008 20:28:22
Zobacz profil
Post 
Wybor trzech najlepszych jest trudny :)

HP Lovecraft za jego fantazje
Laurell Hamilton - za stworzenie swiata w ktorym koegzystuja ludzie, wampiry i zmiennoksztaltni
Masterton - jak ktos czytal to wie czemu :)

Trzeba dodac ze jesli chodzi o polskich horroropisarzy to Stefan Grabinski nastraszyl mnie najlepiej


07 wrz 2008 10:04:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron