Teraz jest 29 mar 2024 14:34:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Kaczmarski Jacek - Pieśni zebrane 
Autor Wiadomość
Post 
Uuuch, trochę tak piszecie jakby były 3 dobre piosenki Kaczmarkiego... dziwi mnie to, bo ja pisałbym raczej płytami a nie piosenkiami (oczywiście zależy kto jaką ma płytę, no ale raczej wiadomo o co chodzi). Chyba, że są to tylko piosenki z tej dodanej płyty (a nie wiem jakie są bo jeszcze nie ściągnąłem), ale na pewno można by coś dodać do tej listy: "Obława", "Mury", "Nasza klasa" itp. A co do płyt to mocno polecam "Carmagnole", "Krzyk", "Dzieci Hioba" i "Bankiet". Co do tej ostatniej to jest szczególnie ciekawa, bo nie jest to typowy repertuar Kaczmarskiego, a piosenki są naprawdę genialne (choćby opracowanie piosenek starego Staszewskiego). Jeśli się nauczę wrzucać pliki do internetu to może coś sam udostępnię ;-) ale na razie polecam słuchać wszystkiego tego co macie, bo to naprawdę najlepszy polski bard.


14 mar 2008 12:41:53
Post 
Moja ulubiona płyta to "Sarmatia" - Kaczmarski rozprawił się tam z naszymi "wadami narodowymi" jak nikt inny:)

Reggae to chyba nie to, jeżeli chodzi o Kaczmarskiego. Kiedy tego słuchałem to cały wyraz artystyczny wydawał mi się spłaszczony.

Ale ktoś kiedys powiedział, że nik nie śpiewa Dylana jak Dylan.
Kaczmarskiego nikt nie zaśpiewa jak Kaczmarski.


15 mar 2008 15:43:32
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post a ty siej
Nasza klasa - uwielbiam tą piosenkę. A ostatnio słucham sobie płytki zespołu Habakuk - A TY SIEJ. Fantastyczna muzycznie (przeważnie reggae) no i piosenki J. Kaczmarskiego. Na płytce są takie utwory jak: mury, modlitwa o wschodzie słońca, wędrówka z cieniem, krzyk, źródło i inne. Gorąco polecam

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


16 mar 2008 16:53:23
Zobacz profil
Post 
coz, to ja sie wylamie. nad Mury i Nasza klase przedkladam Jalte i Piesn pewnego emigranta. Nie lubie historii a w jego piosenkach jest tak zywa i trafnie skomentowana ze mozna sie na nich uczyc!


17 mar 2008 12:49:24
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 21:16:43
Posty: 27
Post 
Cóż... Kaczmarskiego słucham najczęściej w wykonaniu znajomych.
I muszę przyznać, że niektórym wychodzi to lepiej niż w oryginale, chociaż łatwo nie jest.
I tekst i muzyka większości utworów są nie dość, że trudne to szybkie ^^
Wyjątkowo lubię Przedszkole, Obławę i Naszą klasę.


17 mar 2008 17:30:30
Zobacz profil
Post 
Haszi napisał(a):
Cóż... Kaczmarskiego słucham najczęściej w wykonaniu znajomych.
I muszę przyznać, że niektórym wychodzi to lepiej niż w oryginale


Sam lubię sobię trochę ze znajomymi pośpiewać. Tym bardziej, że napisał piosenki i poważne, wręcz patetyczne(chociaż jak sam mówił, tak zostały odebrane. częstokroć Kaczmarski był odbierany inaczej niż to sobie zamierzył), i wesołe, swawolnei rubaszne. Dla każdego cos smakowitego...
Co do drugiego to słyszałem już wielu ludzi śpiewających Kaczmarskiego i ludzi, którzy jego piosenki śpiewają ze zrozumieniem(hehe polecam ostatnią zwrotkę "Murów" i zagadkę, dlaczego została usunięta z hymnu solidarności - czyżby autor miał coś innego na mysli?:-P), a nie odklepują, jest na prawdę mało.


18 mar 2008 1:12:38
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 21:16:43
Posty: 27
Post 
Cóż, większość ludzi Mury po prostu wywrzaskuje ^^
W pozostałych piosenkach próbują nadążyć z śpiewaniem za muzyką.
W takich warunkach trudno skupić się na interpretacji :P
U Kaczmarskiego po pierwsze trzeba naprawdę dobrze znać tekst i się trochę nad nim zastanowić,
po drugie dobrze grać na gitarze i po trzecie mieć świetna dykcje.
W sumie natrafiłam na 3 "grajków" spełniających te warunki, i wszyscy delikatnie zmieniali utwory, ale wychodziło miodzio.
Cała reszta co najwyżej dawała podkład i rytm do "wywrzaskiwań"


20 mar 2008 19:30:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 15:47:29
Posty: 19
Post 
Kaczmarskiego mogę słuchać wciąż i wciąż. Nigdy się nie nudzi, jego teksty są pełne tej głębi, trzeba się nad nimi zastanowić. Głos Kaczmarskiego jest mocny, zdecydowany - pasuje do tego co nam chce przekazać w tekstach. Za profanację uważam płytę Strachy na Laczy "Autor" na której są kawałki Kaczmarskiego w zupełnie innej aranżacji - dla mnie nie dającej się słuchać.

Moimi ulubionymi kawałkami są:
1. Strącenie aniołów
2. 7 grzechów głównych
3. Przyczynk do Legendy św. Jerzego


21 mar 2008 16:12:43
Zobacz profil
Post 
Ja nie słucham Kaczmarskiego.Zapoznałam sie z Jego twórczością dzięki mojej lepszej połówce,i niestety,dla mnie jest to muzyka zupełnie z innej bajki.Ale szanuje twórczość Kaczmarskiego.Natomiast,do czego zmierzam,jedyna piosenka która utkwiła mi w pamięci jest "Nasza Klasa".Piosenka pełna nostalgii,tęsknoty i smutku.Za tym co minęło,co nie wróci.Piosenka z lekka nutka żalu,że życie ułożyło się innym tak,a nie inaczej.Źe kiedys byłaby to abstrakcja...Bardzo sentymentalny utwór. Myslę,że po części dotyczy każdego,bo każdy z nas zastanawia się co sie stało z "Nasza klasa"...


24 mar 2008 12:47:43
Post 
cóz..ja wychowałem sie na Gintrowskim i Kaczmarskim...Nie traktuje w przeciwienstwie do niektórych twórczosci "barda Solidarnosci" jako prawdy obajwionej - uwazam że czasami ś.p. Jacek Kaczmarski chciał miec na siłe inne spojrzenie na inne sprawy, a że nie do konca zgodne z prawdą..cóz..licentia poetica. Dlatego nie przepadzam za Sarmiatią...ale..do moich ulubionych opórcz klasyki- czyli Modliwtwa o wschodzie, Obława, Przedszkole, Nasza kalasa nalezą niewatpliwie Bajka o Głupim Jasiu, Dzieci Hioba, Powrót...wymieniac mozna by długo. Dlaczego lubimy twórczość Kaczmarskiego? Na pewno nie dla tego, że to był "koleś"- cokolwiek by przez to ruzumieć.. Moze dlatego, że jego teksty, pomimo że czasem sie z nimi nie zgadzamy pobudzają nas do myslenia..sa tak bardzo ironiczno polskie..


25 mar 2008 12:12:52
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:33:30
Posty: 34
Lokalizacja: teraz krakĂłw
Post ukochany numer
Co prawda nie śpiewał tego Kaczmarski, a Gintrowski, ale pochodziło to z ich wspólnego programu - więc jeśli miałbym wybrać ulubiony postawiłbym na "Walkę Jakuba z Aniołem"!!!

_________________
terry pratchett, sigur ros, nikon, góry - dla nich warto żyć:)


07 maja 2008 17:23:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2008 19:49:32
Posty: 32
Post 
Jak czytam Wasze posty, to się zwyczajnie cieszę. Zetknąłem się z kilkoma opiniami, ludzi nieco starszych ode mnie, że dziś młodzież to olewusy i patriotyzm ich mierzi. Dalej było standardowe użalenie się co to będzie z narodem i że trzeba wspierać takich "patriotów" jak Wszechpolacy i inni tego typu, bo większość młodzieży ma takie rzeczy jak piosenki Kaczmarskiego głęboko w miejscu bez słońca.

Tymczasem jak widzę, że admin, który jest parę latek ode mnie młodszy wrzuca Kaczmarskiego, a ktoś to komentuje to fajnie się czuję. To znaczy że jest normalnie i nie trzeba być superpolakiem żeby słuchać i lubić patriotyczne pieśni.

A ja jestem liberałem i lubię Kaczmarskiego :).

Fajnie móc sobie tak napisać....


26 maja 2008 1:38:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2008 12:48:18
Posty: 26
Post 
Właściwie słucham zupełnie innej muzyki (gotyk, dark electro, alternatywa) ale Kaczmarskiego uwielbiam. Dla mnie był przede wszystkim wielkim erudytą, znakomitym poetą i obserwatorem/interpretatorem rzeczywistości. Ciężko byłoby mi wybrac kilka ulubionych utworów bo J.K był bardzo płodnym artystą, ciągle poznaję jego twórczość i coraz bardziej mnie zachwyca, ostatnio uzależniłam się od utworu "A my nie chcemy", "Panna", "Potępienie rozkoszy" (znakomity, pikantny erotyk - zazwyczaj polecam go ludziom, którzy twierdzą, że Kaczmarski to "jakieś patriotyczne smęty", zawsze działa, błyskawicznie zmieniają zdanie i przekonują się do twórczości Jacka, jeśli przegapiliście ten kawałek, to przesłuchajcie koniecznie - zaskakujący :) )


18 sie 2008 19:34:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2008 22:05:17
Posty: 39
Post 
Ehhh, Kaczmarski.. Obok Grechuty i Niemena najwiekszy artysta ostatnich czasow (imho). Szkoda ze juz nie zyja, najwieksi zawsze odchodza szybko :(
Najbardziej lubie 'Oblawe' - pierwszy uslyszany utwor (sentymenty).


27 lis 2008 15:49:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post Re: Kaczmarski Jacek - Pieśni zebrane
odświeże troche ten temat:
A co sądzicie o nowych wersjach piosenek Kaczmarskiego, w koncu Strachy na Lachy i Habakuk nagrali nawet całe płyty z jego twórczością

_________________
http://toolsweb.pl/


06 sie 2009 23:28:43
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: