Teraz jest 29 mar 2024 17:05:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Kaczmarski Jacek - Pieśni zebrane 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post Kaczmarski Jacek - Pieśni zebrane
Nie wiedziałem do jakiego działu to wstawić, więc dałem w dziale Od Administracji :P Zapewne Mori będzie chciał przenieść do offtopicu lub gdzieś indziej, to proszę bardzo.

A wracając do tematu. Właśnie zauważyłem, że po dysku wala mi się folder o nazwie Kaczmarski Jacek - Pieśni zebrane. Nie wiedziałem co z tym zrobić (do ebooków przecież raczej nie wrzucę :P), więc spakowałem i wrzuciłem na sendspace. Może komuś się to do czegoś przyda, albo będzie wiedział co z tym zrobić (ewentualnie uporządkuje, bo nie wiem czy tam wszystko jest ok z tytułami itd). Oto link:

Kaczmarski Jacek - Pieśni zebrane


16 sie 2007 19:22:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
cholera juz nie ma tego pliku a potrzebne mi to teraz :(

_________________
http://toolsweb.pl/


16 wrz 2007 12:33:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A ja głupi myślałem, że wrzuciłem to na 4shared i usunąłem z dysku (sic!). Może uda mi się je znaleźć lub odzyskać. Ewentualnie zobacz tutaj:

http://members.chello.pl/j.uhma/kaczmarski.html

Może się przyda.


16 wrz 2007 14:57:06
Zobacz profil WWW
Post 
Kaczmarski to byl koles - jakie sa wasze ulubione utwory? Moje typy - Nasza klasa i Oblawa


03 mar 2008 0:57:20
Post 
Obława,oczywiście Mury, Katyń, Nasza klasa strasznie mnie dołuje ale ma rewelacyjny tekst na nasze czasy


05 mar 2008 17:06:03
Post 
"Kaczmarski to był koleś" - jak zwykle podniecamy się gościem wówczas kiedy już nie żyje. Co z tego, że w zasadzie mamy go w nosie, że lata nam jego twórczość. Gość umarł, jest "trendy", więc teraz trzeba koniecznie rzucać hasła klasy "to był koleś". I co to kurna w ogóle znaczy?!!


05 mar 2008 20:45:33
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
wiesz może zaczniesz krytykować, może najpierw posłuchasz (a może nawet zrozumiesz) jego piosenek??
Myśle, że większość normalnych ludzi słuchających Kaczmarskiego nie robi tego bo umarł tylko dlatego, że decenia jego teksty. Ale zapewne ty wolisz słuchać żywych artystów takich jak Doda, Mandaryna, ewentualnie Ich Troje.

A jeśli chodzi o mój ulubiny utwór to oczywiście Mury, za przesłanie które niesie. Nasza Klasa też jest kapitalna choć fakt troche dołująca. a ostatnio dorwałem jego wersje Baranka i Celiny :)

_________________
http://toolsweb.pl/


05 mar 2008 21:27:49
Zobacz profil WWW
Post 
Madmax - faktycznie nigdy nie słuchałem tych piosenek, ale to dlatego, że boję się, iż bym nie zrozumiał. Nie wszyscy są mądrzy i obdarzeni talentem. Cóż niektórym bozia dała innym nie, taki już mój los.
Rzeczywiście ja wolę dodę, mandarynę i ewentualnie ich troje, skąd Wiedziałeś? Ehh, teraz już zrozumiałem - Kaczmarski to był koleś! Przekonałeś! Ty to Jesteś!


05 mar 2008 23:02:41
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post 
Kaczmarski... Ja tak naprawdę odkrywam Go na nowo dopiero od jakichś 3-4 lat... Na nowo - bo kiedy miałam lat kilka, moja siostra ciągle grała Jego piosenki. Zresztą i rodzice zawsze byli wierni Jego twórczości. W końcu to czasy, których ja już nie pamiętam - przyszłam na świat u kresu tej ciężkiej epoki. Ale przede wszystkim dzięki mojej siostrze bardzo wiele Jego piosenek zapadło mi nawet nie w pamięć, ale w podświadomość. Teraz dopiero to odkrywam i czasem czuję się tak, jakbym przeżyła te strajki, ukrywanie się po znajomych, roznoszenie bibuły...
A jak nikt nie słyszy to w chowam się w pokoju z gitarą, zaczynam śpiewać Jego utwory i... najczęściej płaczę... Bo to dla mnie ogromny ładunek bardzo wielu emocji...
A ulubione piosenki? Trudno powiedzieć, wszystkie są mi drogie... Choć te, do których wracam najczęściej to Kasandra, Mury, Nasza klasa, Śmiech, Pompeje, Źródło, Sen Katarzyny i Bajka o Głupim Jasiu...

_________________
Cytuj:
Cóż za rozkosz błądzić przez pokoje
z Panią Muzyką we dwoje!

K. I. Gałczyński, "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha"


Ostatnio edytowano 12 mar 2008 21:03:09 przez nannerl, łącznie edytowano 1 raz



09 mar 2008 5:57:53
Zobacz profil WWW
Post 
Co powiecie na temat tej przeróbki? Utwór ten był wykonywany przez Sweet Noise na koncercie dla Jacka Kaczmarskiego w 2003 roku...

http://pl.youtube.com/watch?v=32HAy-YhxdA


10 mar 2008 1:11:20
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post 
Sawer napisał(a):
Co powiecie na temat tej przeróbki? Utwór ten był wykonywany przez Sweet Noise na koncercie dla Jacka Kaczmarskiego w 2003 roku...

http://pl.youtube.com/watch?v=32HAy-YhxdA


Do mnie to wykonanie zupełnie nie przemawia... Piosenka zaśpiewana z taką jakąś zupełnie niepotrzebną manierą... Nie ma tu w ogóle ducha Kaczmarskiego. Przewaga formy nad treścią - a jakby nie było, w muzyce Kaczmara to właśnie treść jest najważniejsza...

_________________
Cytuj:
Cóż za rozkosz błądzić przez pokoje
z Panią Muzyką we dwoje!

K. I. Gałczyński, "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha"


Ostatnio edytowano 12 mar 2008 20:56:19 przez nannerl, łącznie edytowano 1 raz



10 mar 2008 1:53:20
Zobacz profil WWW
Post 
może należy stworzyć dział poezja ziewana? a tak poza tematem to szkoda że już nie żyje

Edit by Obi: Poza tematem? Tu nic na temat nie było. OST +1


10 mar 2008 19:46:21
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:24:34
Posty: 29
Post 
Jak dla mnie najbardziej wartą uwagi piosenką którą napisał jest "Epitafium dla W. Wysockiego". W jednej piosence umieszczony opis państwa totalitarnego i jego mechanizmów jakiego próżno szukać w naukowych opracowaniach...
A poza tym - "Ostatnie dni Norwida", "Zbroja" i wiele wiele innych.
PS. A co myślicie o ostatnio głośnej płycie z Kaczmarskim w wersji Reggae?


11 mar 2008 11:00:37
Zobacz profil
Post 
Mi osobiście się nie podoba wole orginał

Edit by Chesuli: Ja rozumiem, że Twój post jest odpowiedzią na pytanie sformułowane w innej wiadomości.
Tylko co będzie, jak ja napiszę, że mnie się nie podoba Twój post! I nic więcej, kropka. Żadnych argumentów. Ciekawe jak będziesz ze mną polemizował, co?
To jest forum dyskusyjne, a zatem "gołe" opinie są traktowane "nieprzychylnie", szczególnie u osób, które są przed uzyskaniem limitu postów.
Oczekują; że w terminie do jutra rano, tj. 13 marca rozbudujesz ten post - funkcja "edit" - o jakieś sensowne uzasadnienie.
W innym wypadku post usunę, a Ty "zarobisz" ostrzeżenie.


12 mar 2008 12:38:23
Post 
Piękne piosenki ,,Nasza Klasa" ,,Obława" ,,Mury" Utwory może nawet ponadCzasowe:)


12 mar 2008 16:24:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron