Teraz jest 29 mar 2024 0:22:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
David Morrell 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2008 3:08:19
Posty: 25
Post David Morrell
Autor takich bestsellerów jak "Rambo: Pierwsza Krew" czy "Droga do Sienny". Mnie najbardziej zapadła w pamięć trylogia bractwa "Bractwo Róży", "Bractwo Kamienia", "Bractwo Nocy i Mgły" Zachęcam wszystkich którzy jeszcze nie czytali by jak najszybciej nadrobili braki. Świat podwójnych agentów, tajnych organizacji, perfekcyjnie wyszkolonych zabójców w wykonaniu Morrella jest niesamowicie prawdziwy, spójny i logiczny. Czytając te książki nie można sie od nich oderwać, wartka akcja do ostatniej strony na to nie pozwala. To oczywiście tylko moje odczucia i chciałbym poznać wasze przeczytane jego książki i opinie na ich temat.


15 sie 2008 5:55:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2008 20:38:56
Posty: 27
Post 
"Bractwo Róży", "Bractwo Kamienia", "Bractwo Nocy i Mgły" są książkami przez duże "K".Najlepiej mieć następny dzień wolny żeby po zarwanej przez czytanie nocy nie wyglądać jak półtrup.Polecam również "Piątą profesję"oraz"Przymierze ognia"


01 paź 2008 19:53:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2008 15:28:41
Posty: 28
Post 
Infiltratorzy - to to jest to. Dobry temat spójna akcja, postacie dalekie od papierowych schematów.Cykl bractwa jest bardzo dobry - czytałam go z przyjemnością. Trochę inną książka jest Totem. Mieszanka sensaci,fikcji, horroru. Naprawdę zaskakująca pozycja w pisarstwie Morella. Warto przeczytać choćby po to, by nie szufladkować pisarza.


18 paź 2008 23:52:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
Czytałam jedynie "Piątą profesję", ale byłam nią naprawdę zachwycona. Przebieg akcji wprawdzie do przewidzenia, ale sposób pisania urzekający. Morell ma naprawdę trafia z pomysłami na książki. Konkluzja jaka mi się nasunęła po przeczytaniu tej powiesci - nikt nie stoi tak wysoko, żeby nie było kogos, kto stałby wyżej od niego. :)


07 lis 2008 7:58:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post 
Wszystkie trzy tomy "Bractwa..."
Są piekielnie sugestywnie napisane,ostro, z werwą. troche gorzej z realiami działania służb specjalnych, no ale nie można mieć wszystkiego.Przeczytałem to ostatnio ponownie...i stwierdzam ze nieco traci myszką...ale nadal trzyma w napięciu.


27 gru 2008 14:15:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2009 15:21:06
Posty: 20
Post 
"Infiltratorzy", "Rambo" i trylogia "Bractwa..."
Są bardzo ciekawe, cały czas trzymają w napięciu. Są niezwykle sugestywne, a ich fabuła jest niezwykle pochłaniająca. Warto je przeczytać.


08 sty 2009 15:37:19
Zobacz profil
Post 
Witam osobiście bardzo lubie tego pisarza. Bardzo podobała mi się trylogia bractwa choć Rambo czy Ostre Cięcie były moim zdaniem równie dobre. Najlepsze w jego książkach jest spójna i logiczna fabuła a także postacie z krwi i kości.


19 lut 2009 23:50:17
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2008 13:17:39
Posty: 13
Post 
Morrel to jeden z moich ulubionych autorów.
Trudno mi wybrać jego najlepszą książkę,
napewno akt desperacji, orginalna fabuła facet przekłada swoje samobójstwo
żeby ostani raz pomuc przyjacielowi


łowca i infiltratorzy - z checia poczytał bym kolejną częśc przygód Franka Balengera

teraz czekam za zapowiadana przez wydawnictwo albatros - Szpieg na boże narodzenie


24 lut 2009 18:51:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 23:53:10
Posty: 31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Post 
Moja przygoda z Morrellem rozpoczęła się od trylogii Bractwa, a potem zacząłem poszukiwania na naszym rynku wszystkiego co napisał. Nie było tego dużo - na rynku, nie tego co wyszło spod jego pióra - bo dopiero rozpoczynał się boom wydawniczy (to były lata 90-te - początek), ale byłem zaskoczony, że Morrell jest autorem Rambo. Dlaczego zaskoczony? Ano dlatego, że Rambo jest mało dojrzałą powieścią (można się z tym nie zgodzic, ale zastanówcie się proszę nad moją wypowiedzią i pewnie przyznacie mi rację) w porównaniu z Bractwem. Potem przeczytałem wszystko co się ukazywało i tak jest do dzisiaj... Z przykrością stwierdzam, że ostatnia nowa pozycja wydana przez Albatrosa (nowa, nie wznowienia) - Łowca - rozczarowuje. Morrell napisał ją chyba zupełnie bez planu i bez przemyślenia. Niejako na siłę.

Autor ma swoją stronę internetową: www.davidmorrell.net i pojawiam się tam od czasu do czasu aby obserwowac co nowego... Może będą lepsze niż ta ostatnia.

Ale... Morrell jest mistrzem w tym co robi. Jego powieści, których nie można zapomniec to według mojego uznania: wspomniane wcześniej Bractwo, Piąta profesja, Fałszywa tożsamośc, MÓJ NUMER JEDEN: Podwójny wizerunek (ta książka jest po prostu genialna), Przymierze ognia, Rachunek krwi, Ostre cięcie (gdy czasami mam w ręku tą książkę i czytam reklamę na okładce to chciałbym dorwac tego co to napisał - "Najnowsza powieśc autora Fałszywej tożsamości" filmowana przez Michaela Douglasa". Tak???? W życiu ta powieśc nie była filmowana.)


02 mar 2009 0:28:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: