Teraz jest 23 kwi 2024 16:50:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Cobb James 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2008 15:53:14
Posty: 12
Post Cobb James
Przede wszystkim nie za bardzo wiedziałam gdzie tego pana ująć - bo to autor military thriller rozgrywających się na morzu (ale na jego powierzchni a nie na "łódkach" podwodnych). W Polsce zostały wydane bodajże 4 jego książki ( z jednego cyklu o Amandzie Garrett), a z tego co się dokopałam w necie wydał o kilka więcej.
Ogólnie o cyklu w kilku zdaniach: rzecz dzieje się właściwie tylko na morzach (w niedalekiej przyszłości - która obecnie jest już niedawną przeszłością :) to ze względu na fakt, że książki już kilkanaście lat mają) Zawsze rzecz dotyczy eksperymentalnych jednostek taktycznych US Navy. Opisy techniczne nie są ani długawe ani zbyt skomplikowane (jestem kobietą, która nie miała nigdy z wojskiem nic wspólnego, a jednak je rozumiem). Wróg jest dość dobrze "usadowiony" w realiach - czyli np. Chiny, państewka afrykańskie, południowoamerykańskie. Fabuła jak na thriller przystało dosyć zrywna, trzymająca w pogotowiu. Niebanalnie (przynajmniej dla mnie) przedstawione wątki taktyczno - startegiczne. Postacie przedstawione może i bez "głębi" - bo to nie o to przecież chodzi w tym gatunku - ale strawnie. Język prosty, narracja bez niepotrzebnych rozwarstwień.
Polecam wszystkim tym, którzy lubią poznać coś nowego, innego ale przyjemnego i odprężającego.
Po dokładniejsze opisy poszczególnych książek oraz ich tyuły odsyłam do biblinetki - osobiście nie przepadam za używaniek klawiszy ctrl C i V:D


27 cze 2008 20:06:33
Zobacz profil
Post 
mam we własnej biblioteczce wydane w Polsce owe dzieła Cobba od "Siewców śmierci" przez "Burzowy Smok" i "Morski Myśliwiec" i muszę stwierdzić, że czyta się je lekko i przyjemnie. może nie jest to aż tak porywające jak "czerwony październik" Toma Clancy lecz naprawdę przyjemna lektura


15 lip 2008 15:55:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron