Teraz jest 17 kwi 2024 1:17:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
David Morrel 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2008 16:43:28
Posty: 22
Post 
"Testament" ("Strach w garści pyłu") bardzo skutecznie odstraszył mnie od Morrella. Poszczególni bohaterowie ginęli jeden za drugim bez większego sensu, a główny bohater Reuben Bourne (nazwisko chyba przez przekorę) denerwował swą bezradnością i naiwnością. Sama fabuła również mnie nie pochłonęła. Minie sporo czasu zanim znowu sięgnę po Morrella.


27 cze 2008 19:50:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 16:54:44
Posty: 25
Post 
Na książki Morrella trzeba uważać, w ostatnich miesiącach wydawnictwo Albatros wpadło na cudowny pomysł wydawania starych książek pod zmienionymi tytułami.
I tak pojawiły się:
Akt desperacji, wydany wcześniej pod tytułem Desperackie kroki
Kompleks winy, wydany wcześniej jako Ostre cięcie

podobnie Strach w garści pyłu i Testament to dwa wydania tej samej powieści

Moimi ulubionymi książkami Morrella są:
Trylogia Bractwo oraz powieść Przymierze ognia - doskonałe książki z gatunku global conspiracy
powieść Totem i zbiór opowiadań Czarny wieczór - horrory
Infiltratorzy oraz Łowca - dwie najnowsze książki Morrella rozpoczynają cykl powieści o Franku Bellengerze, byłym detektywie.


26 paź 2008 16:13:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2008 12:29:02
Posty: 40
Post 
bocian napisał(a):
Autor ten jest mi znany głównie za sprawą trylogii "Bractwo Róży", "Bractwo Kamienia", "Bractwo Nocy i Mgły". Książki te mogą się podobać dzięki ciekawej fabule no i wartkiej akcji. Przeróżne zadania, w wykonaniu głównych bohaterów trzymają w napięciu i powodują, że książki się wręcz pochłania.
Dotarła też do mnie książka "Pierwsza krew", nie czytałem jej jednak, oglądałem natomiast filmy z tej serii i uważam, że są całkiem niezłe, choć, zwłaszcza początkowo były może nieco przereklamowane.



Morrell chyba większości czytelników kojarzy się głównie z trylogią "Bractwo". Być może niesłusznie, ale ja uważam je za najlepsze pozycje Autora. Niestety, nie czytałem pierwszej krwi, ale po obejrzeniu "Rambo" straciłem na to ochotę. Jest to kolejny argument za tym, żeby najpierw czytać, później oglądać ekranizacje. Ale jakoś do tej pory nie potrafiłem się przemóc. Nie leży mi bohater, który w pojedynkę pokonuje całe armie. Chociaż pewnie w książce wygląda to bardziej prawdopodobnie. Czytałem też "Totem"- jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś wspominał. Wiem, wiem- to nie sensacja, ale chyba można bo dość ciekawa wizja pandemii zmutowanego wirusa (zainteresowanych odsyłam do książki). Tak na zakończenie- trochę dziwi mnie fakt tworzenia przez Was swego rodzaju rankingu Autorów. Przecież każdy z Nich ma lepsze i gorsze książki. A i to jest względne, bo każdemu z nas może podobać się co innego. Uważam, że najlepiej dzielić się swoimi opiniami o książkach, a nie o Autorach.

_________________
...ja cóż- włóczęga, niespokojny duch...


13 sty 2009 11:47:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron