Teraz jest 28 mar 2024 11:52:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
CG czyli gitara klasyczna 
Autor Wiadomość
Post 
Można też zrobić tak:

zaczynacie od, powiedzmy, IX pozycji tak, że 1 palec 4 struna/9 prog; 2 palec 3 struna/10 próg; 3 palec 2 struna/11 próg i 4 palec 1 struna/12 próg. Teraz zmieniacie miejscami najpierw 2 i 3 palec, potem 1 i 4, i jeszcze raz 2/3. Jedziecie w dół gryfu to samo, w miarę możliwości do I pozycji. Dwie zasady: wszystko ma być grane czysto i nie wolno się bardzo nadwyrężać. Rękę trzeba rozciągać stopniowo. Jako już to przejdziecie, to teraz wróćcie do IX pozycji, pozycji wyjściowej i odsuńcie palec wskazujący na 8 próg. Ja poprzednio, zamieniajcie miejscami 2/3, 1/4 i znowu 2/3 palec. Jedziecie do I pozycji. Następny etap to rozsunięcie 2 i 3 palca (oprócz tego że 1 palec został przesunięty w poprzedniej wersji ćwiczenia). Ostatni etap jest taki, że między poszczególnymi palcami jest 1 próg odstępu. Powodzenia ze zrobieniem tego nawet w III pozycji ;D

Mam nadzieję że wyjaśnienie jest jasne :P

P.S. Bolek, nie chodzi o to ile kto gra pewnie, ale jak ćwiczy i co mu to ćwiczenie daje, to jest fakt. Ja gram 4 lata i ciągle się uczę (potrafię zagrać ambitne kawałki), ale wiem, że byłoby lepiej jeszcze gdybym ćwiczyła więcej (jak na razie mogę wygospodarować 1,5/2 h dziennie). Nie zapominaj, że słuchanie lepszych od siebie gitarzystów (czytaj: słuchanie nagrań) i nieco teorii muzyki to też duża część gitarowego szkolenia. Powodzenia i pisz w razie jakis pytań ;D


17 kwi 2008 1:18:07
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post huanita
Ja również lubię grać na gitarze klasycznej. W drugiej klasie podstawówki zapisałam się (a raczej rodzice to zrobili) do ogniska muzycznego. Uczyłam sie grać 6 lat. Klasycznie gram rzadko, czasami jakiś taniec kubański. Miałam kilka przygód z zespołami weselnymi :) W tej chwili tak sobie brzdąkam, jak jest ładna pogoda to ze znajomymi organizujemy jakiś wieczorek przy ognisku no i oczywiście gitarka obowiązkowa:) Pozdrawiam.

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


21 kwi 2008 16:31:19
Zobacz profil
Post 
gram na elektryku , i nie lubie akordow barowych

EDIT by Chesuli: Kolejny SPAM, oraz kolejne + 1 ostrzeżenia.


08 maja 2008 13:05:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron