Teraz jest 28 mar 2024 20:50:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
STAR GATE, STAR GATE ATLANTIS 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post STAR GATE, STAR GATE ATLANTIS
AMERYKAńSKI SERIAL SCIENCE FICTION. STAR GATE - 10 SEZONOW, ATLANTIS - CIąGLE DOGRYWANY

uWIELBIAM TEN SERIAL, OBEJżALAM KAżDY ODCINEK. oPOWIADA O TYM JAK W AMERYCE ODKRYTO GWIEZDNE WROTA - DZIEKI KTORYM MOZNA PRZECHODZIC NA INNE PLANETY, MOZNA PODROZOWAC DO INNYCH GALAKTYK. GłóWNI BOHATEROWIE TO FILMOWA GRUPKA SG-1. (JACK O`NEILL, SAM CARTER, DANIEL JACKSON, TEAL`C). FILM WCIAGA OD PIERWSZEGO ODCINKA, MAMY MOZLIWOSC POZNAWANIA MIESZKANCOW INNYCH PLANET, NOWYCH RAS ITD. MOZNA BY DUZO PISAC.

OGLADALIśCIE? CO MYSLICIE O STAR GATE?

EDIT by Chesuli: Myślimy, że bez względu na to co myślimy, to nie trzeba na nas KRZYCZEĆ !!!! To raz!
Dwa: Pierwsze wrota odkryto w Egipcie, a drugie na Syberii. Obydwa te miejsca nie leżą w Ameryce, zarówno Północnej, jak Południowej.
Trzy: Pisać można faktycznie dużo, czego przykładem jest vortal: Orion-Tokra.

Z "krzyk" i nieprawdziwe dane: + 1 ostrzeżenia.

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


16 mar 2008 17:04:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2007 19:20:18
Posty: 30
Post 
Po pierwsze raczej tego serialu nie oglądałeś od pierwszych odcinków nie mówiąc już o 1 filmie kinowym. Ten opis bardziej pasuje mi do któreś z gazet z programami tv zresztą były też głupsze opisy. A więc po pierwsze wrota te odkryto w egipcie w gizie w roku zdaje się 1928, drugie przypadkowo na syberii po drugie wrota te w cyklu sg1 umożliwiały podróżowanie na inne planety ale tylko i wyłącznie w obrębie naszej galaktyki dopiero podejmując decyzje o stworzeniu nowej serii Atlantis umożliwiono dzięki jednemu adresowi dotarcie do pegasa niestety wymagało to tak olbrzymiej energii że była to podróż przez wrota tylko w jedną stronę (zpm w mieście atlantis były wyczerpane). Dopiero utworzenie specjalnej sieci wraz z stacją midway umożliwiło przechodzenie pomiędzy galaktykami za pomocą wrót zresztą na krótko bo w 4 sezonie stacja została zniszczona.


20 mar 2008 21:58:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post OK
Zgadza się, to głupi opis i nie wiem dlaczego tak beznadziejnie go napisałam. Być może zmęczenie, nie wiem. Oglądałam pilotowy odcinek, oglądałam Stargate od samego początku. I nie ma dla mnie przebaczenia, wiem:) O wrotach to tak się właśnie zapędziłam mając na myśli SG i SG Atlantis. Postaram się jakoś zrehabilitować.

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


20 mar 2008 22:43:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 15:02:36
Posty: 34
Post 
Dzisiaj obejrzałem Stargate The Ark of Truth 2008 i... sredni film. Spodziewałem się epickiego zakończenia serialu, pełnego efektów specjalnych, nawiązań do SG1, z dobrą fabułą ,oczywiście, że znajdziemy Arkę, w ruinach które mają milion lat - W ciągu miliona lat tam z Arki nic nie powinno zostać, a tym bardziej podziemnych ruin... toż to zaprzecza wszelkim zasadom fizyki, geologii i logice!, świetnie pomyślanego scenariusza, z odrobiną humoru. Jestem lekko zawiedziony.Dla niewtajemniczonych Stargate The Ark of Truth 2008 jest kontynuacją a zarazem zakończeniem serialu Stargate SG1,


20 mar 2008 23:38:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2007 19:20:18
Posty: 30
Post 
The Ark of truth jest kontynuacją serialu sg1 ale nie jego zakończeniem w filmie tym autorzy zamierzali rozwiąza sprawę oripo to żeby nie tworzy nowego sezonu. Zostanie zrealizowany jeszcze jeden film o tytule Stargate SG-1: Continuum będzi tam o zabawie z czasem a także o możliwości podbicia ziemi przez Goa’uld’ów. Zresztą 2 film zapowiadany od dawna. ponadto prowadzone są już prace nad 3 serialem o tytule Stargate: Universe nie będzie to kontynuacja sg1 ani powiązany z atlantis. Będzie on wykorzystywał jedynie świat, mitologie niektórych bohaterów z sg1. Serial ma się podobno pojawic po ostatnim kinowym filmie


21 mar 2008 21:48:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
arkadiusz1: "toż to zaprzecza wszelkim zasadom fizyki, geologii i logice!" - przeciez to jest idealna opinia o calosci SG1 i Atlantis :) Jedyna dobra produkcja byl pierwszy film, ciekawy i sensowny w realiach SF. Pierwsze odcinki Atlantisa daly mi nadzieje ze bedzie lepiej niz w SG1, ale szybko zostalem naprostowany.


22 mar 2008 1:04:29
Zobacz profil
Post 
Cóż.. film Emericha z Kurtem Russelem i Jamesem Spaderem byl ciekawy- niezły pomysł na scenriusz, dobra obsada aktorska, wspaniałe scenerie i ciekawe jak na owe czasy efekty spcecjalne. Ogladało się to z przyjemnoscią - zwłascza fani przygód Indiany Jonesa - wszka pomsył był ten sam- mieszanka arecheologii i przygody. Niestety w moim odczucie SG- serial to juz tylko odcinanie kuponów o dpowodzenia filmu - brakuje mi ciekawych pomysłow na scenariusz..i ciekawego pomysłu na serial.. Ot..popłuczyny


22 mar 2008 11:07:22
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post Antarktyda
Cytuj:
Pierwsze wrota odkryto w Egipcie, a drugie na Syberii.

Nie wydaje Ci się, że Syberia jest w Rosji? A drugie wrota odkryto na Antarktydzie :)

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


22 mar 2008 11:21:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Up. A tak w ogóle to wszystko w porządku?. Znaczy mam rozumieć, że pisząc
Chesuli napisał(a):
Pierwsze wrota odkryto w Egipcie, a drugie na Syberii. Obydwa te miejsca nie leżą w Ameryce, zarówno Północnej, jak Południowej

popełniłem błąd, bo skoro Syberia jest w Rosji, to należy rozumieć, że nie jest prawdą teza, iż Syberia nie leży ani w Ameryce Północnej ani w Ameryce Południowej?
Idąc dalej Twoim tokiem myślenia okazałoby się, że twierdzenie jakoby na Ziemi były wrota jest wątpliwe, bo przecież Ziemia "leży" w Układzie Słonecznym, albo idąc dalej: w galaktyce Drogi Mlecznej. :lol:

Niestety, na Antarktydzie to odkryto coś innego :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


22 mar 2008 23:35:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post Mniejsza o gre słów - fakty: Gwiezdne Wrota nr 2
Prawda jest taka, że Gwiezdne Wrota numer dwa odkryto na Antarktydzie. Gdy Jack O'Neill wraz z Carter powracając z misji "wylądowali" w oblodzonej jaskini a nie w bazie SGC. Eksperci odkryli wstrząs sejsmiczny towarzyszący otwieraniom Gwiezdnych Wrót, właśnie na biegunie i w ten sposób znaleźli ich oraz drugie Wrota. Druga sytuacja, gdy toczyła się bitwa nad biegunem i drużyna SG1 powróciła Transportowcem Goauldów z modułem Zeropunktowym aby uruchomić broń Pradawnych, Teal'c zapytał gdzie ma się kierować. Wtedy odpowiedź brzmiała "Tam gdzie odkryto drugie Wrota". Natomiast na Syberii mogło być - podkreślam mogło być odkryte DHD - Urządzenie wybierające. Nie wiemy tego napewno, gdyż DHD z Gizy trafiło do Niemiec, a następnie zostało przejęte przez armię czerwoną po drugiej wojnie światowej. Jeśli nadal się upierasz, to poprę te fakty konkretami z serialu. Pozdrawiam.

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


24 mar 2008 21:41:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 maja 2008 9:10:55
Posty: 35
Post 
Zdecydowanie jestem fanka tego serialu i chyba nie tylko ja. Powstało 10 sezonów na bazie tej ogromnej popularności i chyba mało który serial może się poszczycić tak wielką liczbą odcinków. Najbardziej mi żal, że wyłączono w 10 serii Jacka O'Neill'a z drużyny. Nadawał on niepowtarzalny klimat całej historii. Jego ignorancja do spraw fizyki i ogólno pojętych praw rządzących nauką, którą reprezentowała Carter zawsze mnie rozśmieszała. Na tle obecnych seriali ten wyróżnia się znacznie, jako jeden z najlepszych.


07 maja 2008 10:08:22
Zobacz profil
Post 
Właśnie oglądam czwartą serię Stargate Atlantis i muszę przyznać, że serial fajny, warty obejrzenia choć jeszcze nie tak dobry jak Star trek Deep space nine. Niektóre odcinki są zrobione po mistrzowsku, za to inne po prostu nie trzymają poziomu. Najbardziej zawiodłem się oglądając epizod w którym ginie Carson, scenariusz absurdalny, ocierający się wręcz o głupotę. Gdyby brać pod uwagę ten odcinek to starożytni byliby jakimiś zbrodniarzami wojennymi, kto w ogóle wpadł na pomysł wybuchających guzów?? Niestety takie niedoróbki wychodzą przy większości wieloodcinkowych produkcji np Star trek Voyager w którym Kapitan Janeway i Tom Paris zmieniają się w jaszczurki i zostawiają swoje potomstwo na jakiejś planecie. Mimo wszystko bardzo lubię ten serial i polecam każdemu.


05 gru 2008 12:17:26
Post 
Może nie zaważyłeś ale scenariusze do odcinków piszą różne osoby, nie jest ich dwóch czy trzech tylko kilkudziesięciu. A w serialu musi być zachowany tylko główny wątek resztę może stworzyć według swojej wizji. Tylko główne i przełomowe odcinki zostają oddane najlepszym fachowcom do napisania i to przy nich pracują najlepsze ekipy i eksperci.


20 sty 2009 0:50:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron