Teraz jest 29 mar 2024 13:00:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Nieśmiertelne motywy z książek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post "Potop"-"przesłuchanie" Kmicica
Ten opis znają i pamiętają na pewno wszyscy (poniekąd książka jest lekturą szkolną).
-Ejże, sławny pan Kmicic, a Kuklinowski ma go w ręku i Kuklinowski mu boczków przypiecze!
-Rakarz!!
-A tak! Boczków przypiecze.
Tu pojawiał sie wymowny opis skwierczącej na pochodnianym ogniu skóry Kmicicowej.
-Nie za dużo od razu, mamy czas.
Opis jęków kmicicowych
-No jak tam ci, robaczku? Nie? no to jeszcze troszeczkę!
Potem w dalszej kolejności znowu wymowny opis zwęglonych do żywego ciała boków Kmicicowych.


Ostatnio edytowano 16 kwi 2008 10:37:29 przez buczo11, łącznie edytowano 2 razy



04 kwi 2008 11:49:30
Zobacz profil
Post 
Puchatek zawsze miewal zlote mysli:

To bzykanie cos oznacza. Takie bzyczace bzykanie nie bzyka bez powodu. Jezeli słysze bzykanie, to znaczy, ze ktos bzyka, a jedyny powod bzykania, jaki znam, to ten, ze sie jest pszczola.

albo

– Powiedz, Puchatku – rzekł wreszcie Prosiaczek – co ty mówisz, jak się budzisz z samego rana?
– Mówię: „Co też dziś będzie na śniadanie?” – odpowiedział Puchatek. – A co ty mówisz, Prosiaczku?
– Ja mówię: „Ciekaw jestem, co się dzisiaj wydarzy ciekawego”.
Puchatek skinął łebkiem w zamyśleniu.
– To na jedno wychodzi – powiedział.


06 kwi 2008 21:17:26
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post 
Ja powrócę do Trylogii, mianowicie-"Pan Wołodyjowski" i opis wbijania Azji na pal:
Kraczesz!Zobaczysz jak wilcy będą nad twoim ścierwem krakali!
Generalnie cała scena opisana w powieści jest mistrzowska, szkoda, że w filmie (według mnie) nie udało sie oddać tego dramatyzmu sytuacji,choć nie było najgorzej, jak na tamte czasy.
Na trwałe zapadły mi w pamięci opisy obrony Jasnej Góry z "Potopu", słynny wypad Kmicica by unieszkodliwić kolubrynę szwedzką i cytat Naści piesku kiełbasy.


07 kwi 2008 12:43:38
Zobacz profil
Post 
Art napisał(a):
[...]I przybieżeli natenczas ku niemu oficerowie a rycerze konia podając świeżego, wołając,
by uchodził,by ratował życie. Ale nieustraszone biło serce w piersi nilfgaardzkiego marszałka.
"Nie godzi się", zawołał, odpychając wyciągnięte ku niemu wodze. "Nie godzi się bym miał
jak tchórz umykać z pola, na którym pod moją komendą tylu dobrych mężów padło za cesarza".
I dodał mężny Menno Coehoorn ...

-Nie ma którędy spierdalać-dodał spokojnie i trzeźwo Menno Coehoorn, rozglądając się po polu.
[...]

[...]Zaiste jak mawiał król Dezmond, zaglądawszy po skończonej potrzebie do nocnika:"Rozum
nie jest w stanie tego ogarnąć". [...]


[...]-Bardzo to ładnie powiedziane, wiedźminie-przyznał-ale jak rzekła młodziutka Cerro
do króla Vridanka na ich pierwszej schadzce:
"Nie brzydka rzecz, ale czy ma jakieś zastosowanie praktyczne?"[...]

A.Sapkowski: Saga o Wiedźminie

te texty mogę cytować, jak mnie ktoś obudzi, w środku nocy- szczególnie pierwszy zapadł mi w pamięć, no i jeszcze wypowiedzi Jaskra: "że wojna jest jak burdel ogarnięty pożarem", i że "miłość jest jak gruszka-gruszka jest słodka i ma kształt-spróbuj zdefiniować kształt gruszki" :D



te cytaty są genialne. Też je pamiętam.
Dodam jeszcze dwa kultowe:

"tego rozum nie ogarnie - jak mawiał mądry król Dezmod, zaglądając do nocnika po skończonej potrzebie"
- tekst Cesarza o tolerancji w obliczeniach potencjalnego miejsca znajdowania się Ciri "im twoja (tolerancja) będzie mniejsza, tym moja będzie większa"


07 kwi 2008 13:34:53
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 4:42:43
Posty: 36
Post 
A mnie utkwil cytat z Swiat jest pelen chetnych suk Piekary:

" A jesli dziewczyna ma duzy biust? Coz taka zxabawa nigdy nie staje sie nuzaca. Stary dowcip mowi ze dziewieciu na dziesieciu facetow woli laski z wielkimi cyckami a ten dziesiaty woli tych dziewieciu... "

Wedlug mnie genialne


17 kwi 2008 12:22:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron