Teraz jest 29 mar 2024 9:44:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Wilson Francis Paul - "Twierdza" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post Wilson Francis Paul - "Twierdza"
"Twierdza" to wspaniały, przerażający horror, którego akcja rozgrywa się w starym zamku, gdzieś w górach Rumunii, w 1941 roku.
W zamku stacjonuje oddział Wehrmachtu. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie zaczęli stopniowo ginąć żołnierze. Każdy, kto zejdzie po zmroku do podziemi - ginie. Rozpoczyna się prawdziwy horror...
Czy wybitny historyk, profesor Cuza z córką Magdą i pewien rudzielec wyjaśnią tajemnicę?
Ech, te stare upiorne zamczyska!
Może ktoś zna inne podobne powieści?


10 kwi 2008 18:05:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post 
"Twierdza" jest niczego sobie,ale jeszcze lepsze są 2 jeśl kontynuację.Przynaję się bez bicia-nie pamiętam tytułów,choć powinienem.
To właśnie książka P.Wilsona przeraziła mnie najbardziej ze wszystkich przeczytanych.Nie wiem czemu,ale chyba nigdy nie zapomnę motywu nieumierającego,zakopanego w ziemi chłopca.
Podobnie straszny jest Rasalom,który doprowadza ludzi do niemal zezwierzęcenia wykorzystując ich najdrobiejsze wady.

_________________
"Mój tata powiedział mi, że Bóg bardziej niż resztę swego stworzenia ukochał kamienie, muchy, chwasty i biedaków i dlatego stworzył ich tak wiele".
S.King "To"


13 kwi 2008 17:03:03
Zobacz profil WWW
Post 
O tak, pamiętam ten horror. Dobry był. Zamek w którym na każdym kamieniu umocowany był krzyż, jakiś "stwór" na podobieństwo Draculi, "zasłużona" kara dla nazistów. Generalnie książka była świetna i utrzymana w niezłym klimacie. Jednak dla mnie najbardziej przerażającym horrorem była książka S. Kinga "Miasteczko Salem"!! Czytałem ją jako dzieciak, a do tej pory pamiętam jak niektóre sceny "wciskały" mi głowę pod kołdrę :)


15 kwi 2008 21:32:17
Post 
Rany ile ja sie naszukalam autora tej ksiazki..
Ptzeczytalam ja bardzo dawno i zapamietalam wlasnie przez to, ze jako jedyna sprawila, ze czytajac w dzien balam sie. Motyw z krzyzami byl swietny;D Nie wiedzialam, ze to ma kilka czesci.


30 lip 2008 17:32:35
Post 
"Twierdza" zawiodła mnie w momencie, gdy Rasalom ujawnił swój wygląd (SPOJLER - wielki, owłosiony chłop, którego opisy kojarzyły mi się z panami, co to mają wykształcony mięsień piwny, a ich praca polega na zbieraniu aluminium). A w chwili, gdy okazało się, że ściga go jakiś - uwaga na SPOJLER - przedwieczny, magiczny superbohater, miałem ochotę wyrzucić tę książkę przez okno. Odniosłem wrażenie, że autor nie potrafił zakończyć intrygi, więc w naiwny sposób wcisnął do książki magię. A magia jest, jak dla mnie, tanią wymówką do wprowadzenia zakończeń typu deus ex machina, właśnie gdy piszącemu zabraknie wyobraźni.


12 wrz 2008 10:51:56
Post 
mi sie tez podoba jest ok dosc straszne jak dla mnie

Edit by Rudi: Ost za spam.


23 wrz 2008 9:41:50
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 16:54:44
Posty: 25
Post 
"Twierdza" była swego czasu moim ulubionym horrorem, kolejne części cyklu "Odrodzony" "Odwet" "Dotknięcie" i "Świat mroku" nie były już tak dobre.
W Polsce nigdy nie wydano drugiej części cyklu pt "The Tomb".
Całość przypomina nieco filmowy cykl "Nieśmiertelny"


25 paź 2008 19:27:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lis 2008 7:49:00
Posty: 11
Post 
Taaaaak. "Twierdzę" wydał Amber w 1990 r. Łoooo, wtedy jeden z nas (z klasy) kupował amberowski horror, a potem krążył po wszystkich. Z tych innych (Mastertony, Herberty itd) pamiętam, że "momenty były" :D (hormony buzowały :P), natomiast "Twierdza" mnie autentycznie przestraszyła. Klimat bardzo sugestywny, taki aż lepki. Pamiętam scenę, gdy ktoś szedł korytarzem w zamku, a za nim gasły żarówki, ale się bałem :D. Dobry horror. Nigdy nie wróciłem do tej książki. Ciekawe, jak smakowałaby po tylu latach...


09 lis 2008 23:33:20
Zobacz profil
Post 
no twierdza naprawde trzyma w napieciu.pamietam aby nieskonczyc za szybko ustanowilem sobie limit 2 rozdzialow dziennie .po kilku latach powrocilem do lektury i powiem nic sie niezmienilo trzyma w napieciu


07 lut 2009 20:57:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron