Teraz jest 28 mar 2024 11:59:30




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Najlepsi Waszym zdaniem autorzy horrorów! 
Autor Wiadomość
Post 
Tak, do pierwszej części Twierdzy często wracałem, jest naprawdę wciągająca. Dla mnie szczególnie ciekawy był również wątek tych długo żyjących łowców wampirów, trochę z klimatu pierwszego 'Highlandera'. I motyw krzyży na murze które w rzeczywistości nie są krzyżami i nie mają niczego wspólnego z religią.

Na marginesie polecam również mniej horrorową ale za to nawiązująca do twórczości Lovecrafta książkę Wilsona Colina (apropos imienia chyba ;-)), 'Pasożyty umysłu'.


14 mar 2008 13:18:56
Post 
King za "miasteczko Salem" bardzo wciagająca
tak naprawde to tylko jego książki lubie


15 mar 2008 13:29:34
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post 
*F. Paul Wilson - Twierdza
*Anne Rice - Kroniki....
*Scenariusz Mody na Sukces..... To jest dopiero horror.... :D


16 mar 2008 9:22:47
Zobacz profil
Post 
Książki Grahama Mastertona czytam tylko w biały dzień. Wieczorem bym się bała. Skąd on bierze takie pomysły? W każdym razie potrafi je ubrać w słowa. I to jak!


16 mar 2008 13:03:11
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 8:34:17
Posty: 41
Lokalizacja: kozienice/krakĂłw
Post 
Stephen King - za opowiadanie Bunt, Człowiek który kochał kwiaty i Diament, i za książki - Cmętarz zwierząt, Bastion i Lśnienie, za mistrzowskie przeniesienie

Colin Wilson - za Pasożyty umysłu (świetna ksiażka o pasożytach umysłu? przeczytajcie się i oceńcie sami, zobaczycie jak was to wciągnie to co było udziałem archeologa który wyjechał do Turcji)

Graham Mastertoon - za liczną ilość dobrych nastrojowych horrorów. m.in. "głód"

H.P Lovecraft "zew cthulhu" (i za początek systemu RPG)

_________________
Obrazek


16 mar 2008 14:53:38
Zobacz profil WWW
Post 
ja na pierwszym miejscu postawię Anne Rice - za to, że jej wampiry to nie tylko przesiąknięte złem demony, które czekają tylko na to by "sobie possać bydło", tylko mają w sobie tę wewnętrzną walkę Człowieka z Bestią....
2 Stephen King - nawet nie warto się rozwodzić dlaczego
3 Bram Stocker - "Dracula" - nic dodać nic ująć, klasyka!


17 mar 2008 10:03:19
Post 
moimi ulubionymi autorami sa
graham masterton za cykl jego powiesci "wojownicy nocy" to super pomysl a seria Rook uwielbiam
Paul wilson za swoje horrory Twierdza, Odrodzenie ,Swiat Mroku
Stephen King Klasyk , uwielbiam jego ksiazki i filmy zrealizowane na podstawie jego ksiazek


20 mar 2008 13:28:30
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2008 16:07:42
Posty: 23
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
1. Stephen King - szczególnie za "Smętarz dla zwierzaków", "Wielki marsz", "Chudszy", "Lśnienie" i "Miasteczko Salem" wg mnie jego najlepsze powieści, ale też za "Rok wilkołaka", bo dzięki temu wiem jak powinna wyglądać dobra książka napisana przez pana Kinga :P
2. H. P. Lovecraft- za całą mitologie Cthulhu, nie zraziła mnie do tego pisarza nawet plotka gdzieś zasłyszana, że miał w domu ołtarzyk "swojego" bożka.
3. Edgar Allan Poe - szczególnie za "Maskę Czerwonego Moru" i "Zagładę domu Usherów" plus wszystkie inne opowiadania, które nie zawsze można zaliczyć do horrorów.


20 mar 2008 18:08:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2007 15:57:00
Posty: 36
Post 
Lovecraft ogólnie za wszystko co związane z Cthulhu.
Stephen King za Zieloną Milę, Lśnienie, Smętarz dla Zwierząt, Bastion, To.

To właściwie wszystko co czytam z horrorów, no może jeszcze Opowieści niesamowite Edgara Poe.

_________________
"Widziałem odległe krańce Wieloświata i wróciłem do Sigil, by o nich opowiedzieć. Stąpałem po ciałach martwych bogów i nawijałem promienie księżyca w Astralu stojąc naprzeciw tysiąca krzyczących rycerzy githyanki. Przekroczyłem granice egzystencji i patrzyłem, jak moja esencja drży przede mną. Cóż mogę dla Ciebie uczynić?"


21 mar 2008 15:20:59
Zobacz profil
Post 
Coż jak widac nie będe oryginalny jak dorzucę:
1.Steven King - oczywiście za "Skazani na Shawshank" "Zielona Mila", "Lśnienie"
2. Dean Koontz za "Drzwi do grudnia"
3.Graham Masterton za serię "Manitou"


27 mar 2008 2:11:45
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2008 23:45:50
Posty: 28
Post 
Dla mnie najlepszy jest Steven King , drugi Graham Masterton na trzecim miejscu Wilson z niestarzejącymi się Łowcami Wampirów na czele


28 mar 2008 23:58:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post 
1. King za Misteczko Salem, To i Lśnienie oraz wybitny Bastion
2. F. Paul Wilson za Twierdza
3. George R.R. Martin głownie za opowiadanie Piaseczniki ale i za Ostatni rejs "Fevre Dream"


30 mar 2008 20:56:39
Zobacz profil
Post 
1. Steven King - "Lśnienie" , "Komórka" - za nastrój
2. Graham Masterton - seria "Manitou"


31 mar 2008 21:47:03
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Graham Masterton - Manitou- ciekawie przedstawiona walka szamana z potężnymi
duchami przodków. Jego książki nie są trudne i czytam je z przyjemnością.
Stephen King - Mroczna Wieża - katastroficzna wizja świata dająca wiele do myślenia...
Dean Koontz - Złe Miejsce - szokująca powieść przedstawiająca pościg zła za swoją
ofiarą, z zamiarem zlikwidowania go.
Polecam.


04 kwi 2008 20:03:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 16:21:04
Posty: 37
Post 
1. C. Wilson, Pasożyty umysłu" - znam co prawda tylko jedną książkę tego autora ale w swoim czasie zrobiła na mnie kolosalne wrażenie za klimat i oryginalność jakiej nie ma niestety ani u Mastertona ani Kinga.

2. D. R. Koontz za fantastyczne "Szepty", "Mroczne Dreszcze" i kompletnie zakręconą " Północ", choć autor ten ma moim zdaniem tendencje do częstego wpadania w schematy przy tworzeniu bohaterów ( mężczyźni buntownicy po przejściach, samotne kobiety po przejściach, dzieci po przejściach i psy po przejściach)

3. S. King za perfekcję warsztatową oraz za powięść " To" : Boże jak ja nienawidzę klaunów

:x


23 kwi 2008 22:34:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron