Teraz jest 19 cze 2021 18:20:27

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wątek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@mietek81: Pomyślę o oficjalnym zgłoszeniu METAmovera i wtedy będą powiadomienia. Nie jest to pewne, bo METAmover jest bardzo niszową wtyczką, choć oczywiście dla mnie bardzo przydatną.

@furtian: Muszę to zbadać dokładniej, tylko chcę to zrobić na wersji portable, bo tweak author_sort.copy_method wpływa na wszystkie biblioteki, a nie chciałabym sobie popsuć własnych danych.

@Senro: Problem jest mi znany i z nawiasami nie powinno być problemu (przynajmniej w wersji 2.2.2). Cudzysłów i ampersand sprawdzę, choć wiem, że już kiedyś z tym walczyłam (bo mam tego Barnesa w swojej bibliotece). Być może konieczne będą jakieś wyjątkowe warunki, dlatego chętnie przygarnę więcej przykładów, bo wyszukiwarka LC zachowuje się różne (czasami dany znak ignoruje, a innym razem uważa go za znaczący i bez niego nie dostajemy żadnych wyników).
Co do autorów w postaci Nazwisko, Imię – czy na pewno korzystasz z najnowszej wersji wtyczki i włączyłaś opcję „W polu autorów stosuję zapis Nazwisko Imię”?

04 cze 2021 1:18:18
Użytkownik

Mam najnowszą aktualizację, ale jeszcze nie testowałam tej opcji, jeśli tylko dodam nowe książki do biblioteki, to sprawdzę.
Z kolejnością imion_nazwisk jest tak, że najbardziej upierdliwe jest to, że księgarnie stosują różny zapis w nazwie plików (najgorzej z ebookpointa, bo zamiast spacji w nazwie plików mają dywiz, czego wtyczka nie ogarnia zupełnie i trzeba to ręcznie zmieniać): raz jest imie nazwisko tytuł, innym razem nazwisko imie tytul lub tytul i pozostałe kombinacje - bez opcji masowej zmiany kolejności tytułu i autora oraz pomocy wtyczki Imie nazwisko musiałabym to robić ręcznie, no niestety samo przygotowanie pozycji do pobrania metadanych jest mega upierdliwe. Bałagan w bazie LC zrobiony przez różnych ludzi dodających książki nie pomaga, jedni robią to porządnie, inni wpisują bzdury.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy - czy problem z cudzysłowem nie wynika też z tego, że niektórzy wstawią w tytuł polski typograficzny a inni amerykański - dwa apostrofy?

04 cze 2021 10:04:43
Użytkownik

eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
@Senro: Nie rozumiem problemu związanego z plikami ebookpointa. Kupiłam tam mnóstwo książek i prawie nigdy nie ma z nimi problemu. Nazwa pliku jest przecież najmniej ważna, bo przecież Calibre pobiera metadane z pliku OPF. U mnie oczywiście problem mógł nie wystąpić, bo – choć sama napisałam wtyczkę Imię nazwisko – korzystam z domyślnego ustawienia. Mimo wszystko nie rozumiem, w czym miałby przeszkadzać dywiz w nazwie pliku?
Osobiście dodawanie książek do Calibre przebiega u mnie błyskawicznie. Dodaję plik, pobieram metadane, a potem METAmoverem uzupełniam własną kolumnę z liczbą stron. Nawet przy większych zakupach nie zajmuje to dłużej niż kilka minut. Żadnego poprawiania, cudowania itd. Wyjątkiem jest sutuacja, gdy w LC nie ma podanej liczby stron, wtedy sama ją sobie uzupełniam.
Może Twój sposób dodawania kolejnych książek do bazy Calibre ma jakiś feler?

Cudzysłów typograficzny i podwójny apostrof (lub podwójny przecinek) nie ma kluczowego znaczenia, choć częściowo oczywiście ma. Niechlujne wprowadzanie książek do LC rzeczywiście dodatkowo komplikuje sprawę. Wtyczka niektóre znaki usuwa podczas czyszczenia tytułu, a akurat cudzysłów jest znakiem częściowo znaczącym w wyszukiwarce LC. To trochę zakręcona sprawa, ale mam pomysł, jak z tym powalczyć.

04 cze 2021 12:22:40
Użytkownik

Ja mam pobieranie meta z nazwy. Epuby wydawnicze obecnie faktycznie mają dobre opfy, ale kiedyś, tzn tak z 10 lat temu były tam przerózne cuda-wianki i działało mi to z LC niespecjalnie i tak zostawiłam - pobieranie meta z nazwy pliku. Mam także bibliotekę z różnych formatów plików, dużo naukowych i technicznych, nie w epub i nawet nie mobi czy azw. Musiałabym mieć dwie instancje calibre na książki kupione i tę starą bazę. może faktycznie czas na zmianę, przyznam że zapomniałam o tej funkcji.

04 cze 2021 12:54:46
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16