Teraz jest 29 mar 2024 15:25:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wątek 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@mietek81: Pomyślę o oficjalnym zgłoszeniu METAmovera i wtedy będą powiadomienia. Nie jest to pewne, bo METAmover jest bardzo niszową wtyczką, choć oczywiście dla mnie bardzo przydatną.

@furtian: Muszę to zbadać dokładniej, tylko chcę to zrobić na wersji portable, bo tweak author_sort.copy_method wpływa na wszystkie biblioteki, a nie chciałabym sobie popsuć własnych danych.

@Senro: Problem jest mi znany i z nawiasami nie powinno być problemu (przynajmniej w wersji 2.2.2). Cudzysłów i ampersand sprawdzę, choć wiem, że już kiedyś z tym walczyłam (bo mam tego Barnesa w swojej bibliotece). Być może konieczne będą jakieś wyjątkowe warunki, dlatego chętnie przygarnę więcej przykładów, bo wyszukiwarka LC zachowuje się różne (czasami dany znak ignoruje, a innym razem uważa go za znaczący i bez niego nie dostajemy żadnych wyników).
Co do autorów w postaci Nazwisko, Imię – czy na pewno korzystasz z najnowszej wersji wtyczki i włączyłaś opcję „W polu autorów stosuję zapis Nazwisko Imię”?


04 cze 2021 1:18:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2018 14:14:39
Posty: 10
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Mam najnowszą aktualizację, ale jeszcze nie testowałam tej opcji, jeśli tylko dodam nowe książki do biblioteki, to sprawdzę.
Z kolejnością imion_nazwisk jest tak, że najbardziej upierdliwe jest to, że księgarnie stosują różny zapis w nazwie plików (najgorzej z ebookpointa, bo zamiast spacji w nazwie plików mają dywiz, czego wtyczka nie ogarnia zupełnie i trzeba to ręcznie zmieniać): raz jest imie nazwisko tytuł, innym razem nazwisko imie tytul lub tytul i pozostałe kombinacje - bez opcji masowej zmiany kolejności tytułu i autora oraz pomocy wtyczki Imie nazwisko musiałabym to robić ręcznie, no niestety samo przygotowanie pozycji do pobrania metadanych jest mega upierdliwe. Bałagan w bazie LC zrobiony przez różnych ludzi dodających książki nie pomaga, jedni robią to porządnie, inni wpisują bzdury.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy - czy problem z cudzysłowem nie wynika też z tego, że niektórzy wstawią w tytuł polski typograficzny a inni amerykański - dwa apostrofy?


04 cze 2021 10:04:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@Senro: Nie rozumiem problemu związanego z plikami ebookpointa. Kupiłam tam mnóstwo książek i prawie nigdy nie ma z nimi problemu. Nazwa pliku jest przecież najmniej ważna, bo przecież Calibre pobiera metadane z pliku OPF. U mnie oczywiście problem mógł nie wystąpić, bo – choć sama napisałam wtyczkę Imię nazwisko – korzystam z domyślnego ustawienia. Mimo wszystko nie rozumiem, w czym miałby przeszkadzać dywiz w nazwie pliku?
Osobiście dodawanie książek do Calibre przebiega u mnie błyskawicznie. Dodaję plik, pobieram metadane, a potem METAmoverem uzupełniam własną kolumnę z liczbą stron. Nawet przy większych zakupach nie zajmuje to dłużej niż kilka minut. Żadnego poprawiania, cudowania itd. Wyjątkiem jest sutuacja, gdy w LC nie ma podanej liczby stron, wtedy sama ją sobie uzupełniam.
Może Twój sposób dodawania kolejnych książek do bazy Calibre ma jakiś feler?

Cudzysłów typograficzny i podwójny apostrof (lub podwójny przecinek) nie ma kluczowego znaczenia, choć częściowo oczywiście ma. Niechlujne wprowadzanie książek do LC rzeczywiście dodatkowo komplikuje sprawę. Wtyczka niektóre znaki usuwa podczas czyszczenia tytułu, a akurat cudzysłów jest znakiem częściowo znaczącym w wyszukiwarce LC. To trochę zakręcona sprawa, ale mam pomysł, jak z tym powalczyć.


04 cze 2021 12:22:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2018 14:14:39
Posty: 10
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Ja mam pobieranie meta z nazwy. Epuby wydawnicze obecnie faktycznie mają dobre opfy, ale kiedyś, tzn tak z 10 lat temu były tam przerózne cuda-wianki i działało mi to z LC niespecjalnie i tak zostawiłam - pobieranie meta z nazwy pliku. Mam także bibliotekę z różnych formatów plików, dużo naukowych i technicznych, nie w epub i nawet nie mobi czy azw. Musiałabym mieć dwie instancje calibre na książki kupione i tę starą bazę. może faktycznie czas na zmianę, przyznam że zapomniałam o tej funkcji.


04 cze 2021 12:54:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
a potem METAmoverem uzupełniam własną kolumnę z liczbą stron.


À propos metamovera. Czy można by tę wtyczkę dostosować również do wypełniania innych własnych kolumn? Szczególnie interesuje mnie możliwość dodawania słów kluczowych, ale niezależnie od pobierania etykiet. Tu wolę kategorie. Ale jeśli byłaby taka możliwość, to chętnie bym z niej skorzystał.


27 cze 2021 2:10:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2020 10:47:26
Posty: 13
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Witam

Zauważyłem, że wtyczka nie pobiera informacji o ilości stron książki, choć taka informacja jest na stronie LC. Może znów przebudowali stronę.

Pozdrawiam


30 lip 2021 9:53:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Poprawione w wersji 2.2.4.


30 lip 2021 11:10:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
Poprawione w wersji 2.2.4.


Wygląda na to, że mimo poprawki nadal nie pobiera ilości stron :(


30 lip 2021 22:41:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2020 10:47:26
Posty: 13
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
U mnie pobiera, jest OK. Dzięki za szybką interwencję Becki :D


31 lip 2021 8:40:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Dziękuję @JoteS za info

JoteS napisał(a):
U mnie pobiera, jest OK.


To dziwne, u mnie nie pobiera. Ostatnia moja próba to pobór ilości stron z książki "Działa Nawarony - Alistair MacLean" pod numerem lubimyczytac:4456075.
W wykazie jest podana ilość stron 240, a wtyczka nie pobrała.

@Becky, jeśli mogę prosić pochyl się nad mim problemem, oczywiście jak będziesz miała trochę wolnego czasu. Wtyczka 2.2.2 do pewnego momentu działała ok. Teraz mam zainstalowaną Calibre 5.24 i wtyczkę 2.2.4 na systemie Windows 10 Home 21H1.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
bravosx


31 lip 2021 13:58:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2020 10:47:26
Posty: 13
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Gdyby nie pobierała to bym nie pisał. Calibre 5.24, wtyczka 2.2.4.
https://www8.zippyshare.com/v/a1dvFaC7/file.html
Sprawdź w ustawieniach wtyczki czy masz odhaczone, że ma pobierać informację o ilości stron.


01 sie 2021 7:20:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
JoteS napisał(a):
Gdyby nie pobierała to bym nie pisał. Calibre 5.24, wtyczka 2.2.4.
https://www8.zippyshare.com/v/a1dvFaC7/file.html
Sprawdź w ustawieniach wtyczki czy masz odhaczone, że ma pobierać informację o ilości stron.


OK. Dzięki @Becky już wszystko działa jak trzeba.


01 sie 2021 10:31:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky, ponawiam swoje pytanie dotyczące dołożenia do METAMOVER'a opcji pobierania informacji ze słów kluczowych.

Pozdrawiam


02 sie 2021 15:25:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 cze 2015 11:02:48
Posty: 8
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Ktoś tu kłamie | Jenny Blackhurst


Czy Wam w tytule tez pojawia sie takie cos ??? Czyli tytul, a potem autor i to nie we wszytskich tytulach. Czy mi sie cos pomieszalo w Calibre !!


10 wrz 2021 16:02:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2020 10:47:26
Posty: 13
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Tak się chyba dzieje przy książkach, które mają tytuł wykorzystany przez kilku autorów.


11 wrz 2021 7:44:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron