Teraz jest 25 kwi 2024 17:11:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wątek 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Dziękuję za przykład z Reynolds.
Pokazuje on doskonale, że wtyczka jest niewinna.
Wysyłane zapytanie jest jak najbardziej poprawne: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki? ... 0Rozgrywka
Po prostu nie dostajemy żadnych wyników „książkowych”.

W takich przypadkach niewiele mogę pomóc, bo wyniki muszę sklecać innymi sposobami i nie zawsze są one idealne. Ale na szczęście na tym przykładzie będę mogła eksperymentować, aby były lepsze.

Zgodność ISBN pomaga o tyle, że wewnętrzny, dosyć zakręcony mechanizm w Calibre do priorytetowania dopasowanych wyników może z tego numeru korzystać.

Co do opcji odwracania kolejności to wtyczka już od 2017 roku potrafi sobie „odwrócić” te dane, o ile wcześniej nie natrafi na coś zgodnego.
Przeanalizuję ten fragment jeszcze raz. Mam wrażenie, że opcja z calibre służy do zamiany imienia z nazwiskiem, gdy metadane są odczytywane z nazw plików, więc pewnie prościej będzie dodać opcję we wtyczce – tylko dla osób, które mają zapis autora w formie „Nazwisko Imię”. Nie obiecuję, że zrobię to od ręki, bo testy trochę zajmują, ale wkrótce coś sklecę.

Wolę też od razu zaznaczyć, że w przypadku Reynolds nic to nie zmieni, bo zapytanie: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki? ... 0Rozgrywka również nie zwraca nic ciekawego.

Mimo wszystko – nieustająco jestem zainteresowana wszelkimi zestawami „autor + tytuł”, które są niepoprawnie wyszukiwane.


05 maja 2021 18:06:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Ktoś w serwisie LC mocno popsuł wyszukiwarkę. Dziś nawet „Wojna” Jacka Ostrowskiego nie jest poprawnie wyszukiwana, choć jeszcze wczoraj pięknie działało…

Siadłam i zrobiłam.

W wersji 2.1.5 dodałam opcję w konfiguracji dla osób, które – jak @furtian – preferują w polu autorów zapis „Nazwisko Imię”.
Przetestowałam tę możliwość tylko na kilkunastu książkach, proszę więc o informację zwrotną, czy wszystko działa.

Obecna „modernizacja” wyszukiwarki w serwisie LC dotknęła mnie osobiście – musiałam zadziałać szybko.
Powstała więc wersja 2.1.6, w której zmodyfikowałam kilka głównych funkcji, co sprawiło, że nawet podczas wyszukiwania samych tytułów, jeśli tylko na pierwszej stronie z wynikami znajduje się nasza książka to właśnie ona powinna być wskazana jako prawidłowe (i jedyne) dopasowanie.
Muszę przyznać, że o czymś takim myślałam od kilku lat, ale jakoś nigdy nie miałam motywacji, aby zmieniać parametry głównych funkcji.
Dzisiaj podjęłam się tego zadania i… u mnie działa. Ale są miliony książek, dlatego tu również proszę o zgłoszenia z konkretnymi przykładami jeśli coś przy okazji popsułam.

Uwaga: Pomimo opisanych wyżej poprawek, wciąż możliwe są rzadkie sytuacje, gdy poszukiwany tytuł pojawia się dopiero na drugiej stronie wyników wyszukiwania, a ponieważ nie chcę analizować aż 20 pierwszych wyników, w takich przypadkach możemy nie otrzymać zadowalającego dopasowania.

EDIT: Już widzę, że konieczne będą dalsze zmiany, ale jest już późno i muszę się przespać.


06 maja 2021 0:44:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2013 12:23:15
Posty: 13
eCzytnik: i62hd
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
wielki szacunek, dziękuję od siebie i tych z nazwiskami z przodu,
będę testował, serdecznie pozdrawiam
:)

.... świetnie, zamiana kolejności we wtyczce działa,
podziękowania
furtian

do analizy:
Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk - Ewelina Karpacz-Oboładze & Angelika Kuźniak daje zwrot john connoly - czarny anioł


07 maja 2021 12:12:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Wpis informacyjny [13 maja 2021]:
Pracuję nad nową wersją, która w jeszcze lepszy sposób będzie kilkukrotnie analizowała tytuły.
Niestety, podczas prac nad tym rozwiązaniem, natrafiłam na kilka problemów, z którymi nie mogę sobie jeszcze poradzić. W żadnej innej istniejącej wtyczce nie ma tak zakręconych sytuacji, jak my mamy w LC. Jeszcze z tym walczę, bo natrafiłam na sytuacje, w których może uda mi się coś zoptymalizować.
Nie jestem też zadowolona ze sposobu, w jaki Calibre zarządza wynikami. Niby można sobie napisać własną funkcję, która będzie priorytetowała wyniki, ale nie ma żadnego przykładu oprócz tego wewnętrznego (stosowanego w samym Calibre). To dla mnie za mało. Ale nie jest tak źle. Przy odpowiednim podejściu i stosowania się do zasad, które postaram się w przyszłości dokładniej opisać – wtyczka powinna rodzić sobie z rozpoznaniem większości tytułów. Oczywiście zawsze mogą się znaleźć takie, których tytuły będą w serwisie zapisane w całkiem inny sposób niż w polu „Tytuł” w metadanych, a wtedy jedynym rozwiązaniem będzie ręczne wstawienie identyfikatora LC lub poprawienie tytułu i ponowne uruchomienie pobierania metadanych.


19 maja 2021 23:13:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Wpis informacyjny [19 maja 2021]:
Wciąż pracuję nad nową wersją, uporałam się z większością problemów, a pozostałe występują w rzadkich sytuacjach, więc zostawię je na bliżej nieokreśloną przyszłość, kiedy ogarnie mnie zapał twórczy.

Przed opublikowaniem nowej wersji mam jeszcze pytanie do @furtiana:
Jeśli korzystasz z opcji odwracającej imię z nazwiskiem (czyli najpierw nazwisko) to po pobraniu danych przez wtyczkę i tak autorzy wstawiani są w formie „Imię Nazwisko”.
Zgodnie z tym wypełniane jest automatycznie (przez Calibre, nie przez wtyczkę!) pole sortowania autorów i przyjmuje postać „Nazwisko, Imię”.
Przy włączonej opcji "W polu autorów stosuję zapis Nazwisko Imię" wtyczka mogłaby także zapisywać autorów w takiej konwencji. Powiedzmy, że masz w bazie „Kowalski Jan”, wtyczka może pobrać dane z LC i znowu zapisać je jako „Kowalski Jan”, ale niestety Calibre automatycznie zmieni wtedy pole sortowania na „Jan, Kowalski”.
I tu pojawia się pytanie właściwe: Czy wtyczka ma działać tak jak teraz wersja 2.1.6 (czyli po włączeniu opcji w konfiguracji dawać możliwość poprawnego wyszukiwania danych), czy też dodatkowo ma zapisywać taką formę do metadanych, zgadzając się na to, by pole sortowania przyjęło wtedy postać „Imię, Nazwisko”)?
Wszystko zależy od tego, czy stosujesz tweak w Calibre „author_sort_copy_method” ustawiony na „copy”, bo wtedy chyba nie powinno być problemu i mogę dodać taką opcję, bo to w Twoim przypadku powinno ułatwić edycję metadanych bez konieczności poprawiania autorów za każdym razem po użyciu wtyczki.


20 maja 2021 22:14:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 12:01:30
Posty: 11
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
1. Czy METAmover mógłby w przypadku pola "Tytuł oryginału" przyjmować jako kolumnę własną coś innego niż kolumna, która wyświetla się w przeglądarce kategorii lub etykiet?
Jak zauważyłem, przy obecnym rozwiązaniu, dodane tytuły oryginalne będą się wyświetlały na liście po lewej stronie okna calibre. Nie wydaje mi się aby było to optymalne rozwiązanie. Uważam, że zaśmieci to listę, choć oczywiście nie jest to wielkie utrudnienie, bo po prostu nie będę tego pola w przeglądarce rozwijał.
Wydaje mi się natomiast, że lepszym rozwiązaniem byłoby użycie kolumny typu "Długi tekst, jak komentarze, nie pokazywany w przeglądarce kategorii" z opcją "Interpretuj tą kolumnę jako" ustawioną na "Krótki tekst, taki jak tytuł".
2. Czy byłaby możliwość aby METAmover mógł przenosić datę pierwszego wydania w Polsce do pola Data (timestamp), choć pewnie było ono zaplanowane na coś innego. Wtedy nie potrzebowałbym dodatkowej własnej kolumny na datę. Wydaje mi się, że obecnie pole to (timestamp) pobiera datę edycji z pliku epub, ustawianą np przez Sigil przy zapisie pliku. Przy pobieraniu metadanych jakaś data jest ustawiana w polu Opublikowano, ale nie ma tam dnia, jest tylko miesiąc i rok.

O ile oczywiście jest to technicznie wykonalne i byłby na to czas :)
Używam Calibre 4.23 64bit (chyba najnowsza jaka działa na Win7), Lubimy 2.1.6 i META 0.0.37


26 maja 2021 9:07:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@mietek81:
Ad 1. To akurat prosta zmiana i logiczna, bo rzeczywiście przeglądarka kategorii szybko zaśmieca się oryginalnymi tytułami.
Wprowadziłam ją w wersji 0.0.38; w wolnej chwili postaram się też poprawić moje zapisy dotyczące sugerowanych typów kolumn.

Ad 2. Pole „Data” określa po prostu datę dodania konkretnej książki do Calibre. Osobiście używam ją dodatkowo jako oznaczenie kiedy książkę kupiłam (po prostu zaraz po zakupie staram się ją dodać do Calibre, a jeśli zrobię to kolejnego dnia – poprawiam to pole ręcznie.
W polu „Opublikowano” wstawiana jest faktyczna data publikacji – pobrana z pliku lub z serwisu LC lub z innego źródła. Ta data jest datą publikacji tego konkretnego wydania. Wydawcy/sprzedawcy/osoby konwertujące nie zawsze podają poprawną datę, bo czasem trudno ją określić. Jeśli oficjalna premiera książki planowana jest na 15 czerwca, ale e-book można kupić już dzisiaj, to co powinno się znaleźć w tym polu? :)

Wspominasz, że nie ma tam dnia. Dzień jest (możesz to sprawdzić klikając strzałkę przy dacie i na kalendarzu zobaczysz zaznaczony konkretny dzień).
Możesz też ustawić odpowiedni tweak, aby dzień był wyświetlany: Ustawienia > Parametry > Format wyświetlania daty (lub bezpośredni id tego tweaka: gui_pubdate_display_format)

Wstawianie daty pierwszego wydania w Polsce do pola „Data” nie przekonuje mnie. Wiem, że każdy ustawia sobie metadane i własne kolumny pod swoje potrzeby, czy jednak dodatkowa kolumna nie będzie w tym przypadku rozwiązaniem prostszym? Osobiście myślę, że data dodania książki do Calibre też ma swoją „wartość”, którą traciłbyś po zmianie jej na datę pierwszego wydania w Polsce. Trudniej też zarządzać brakującymi informacjami, bo ta data być „musi”, a w pobieranych metadanych nie zawsze informacja o pierwszym wydaniu istnieje. Gdy dodajemy datę do osobnej własnej kolumny – od razu widzimy braki.


28 maja 2021 22:29:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2013 12:23:15
Posty: 13
eCzytnik: i62hd
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
Wpis informacyjny [19 maja 2021]:

Przed opublikowaniem nowej wersji mam jeszcze pytanie do @furtiana:
........
I tu pojawia się pytanie właściwe: Czy wtyczka ma działać tak jak teraz wersja 2.1.6 (czyli po włączeniu opcji w konfiguracji dawać możliwość poprawnego wyszukiwania danych), czy też dodatkowo ma zapisywać taką formę do metadanych, zgadzając się na to, by pole sortowania przyjęło wtedy postać „Imię, Nazwisko”)?
Wszystko zależy od tego, czy stosujesz tweak w Calibre „author_sort_copy_method” ustawiony na „copy”, bo wtedy chyba nie powinno być problemu i mogę dodać taką opcję, bo to w Twoim przypadku powinno ułatwić edycję metadanych bez konieczności poprawiania autorów za każdym razem po użyciu wtyczki.


U mnie działa poprawnie, tzn.:
- po odwróceniu we wtyczce kolejności (zaptaszkowane pole "W polu autorów....") otrzymuję poprawny zwrot a w calibre zapisuje się wszystko poprawnie (kolejność: nazwisko, imię, sortowanie również nazwisko, imię
- w pobieraniu metadanych (calibre) mam zaptaszkowane "Zamień 'Imię Nazwisko...
- w metadanych zapisuje się wszystko poprawnie

Poza tym w calibre można to chyba systemowo przestawić w parametrach, ja takiej potrzeby nie miałem, wszystko działa jak należy

Inny problem: nadal obserwuję częste odrzucanie wyszukiwania mnogiego (zwraca pierwszą pozycję poprawnie, pozostałych nie znajduje). Pojedyncze ponowienie pozycji skutkuje pozytywnymi odpowiedziami. Bardzo wczesne edycje wtyczki robiły to skutecznie, choć nie zawsze dawały poprawne odpowiedzi. Sądzę, że problemy wynikają ze strony serwisu LC a nie ze strony wtyczki.

jeszcze raz dziękuję za dodanie do wtyczki odwracania, działa świetnie,
pozdrawiam


29 maja 2021 17:14:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@furtian:
Dziękuję za informację. Proszę więc tylko o sprawdzenie, czy nowa wersja wtyczki (2.2.0) nie powoduje problemów przy włączonej opcji odwracania, bo na etapie wstawiania danych do pola autorów włączyłam jednak dodatkowe odwracanie. Być może to dodatkowe odwracanie nie jest potrzebne, skoro w poprzedniej wersji nie dostrzegłeś, aby coś złego działo się z autorami. Jeśli potwierdzisz problem – szybko wypuszczę poprawioną wersję bez tego dodatkowego odwracania.
Pobieranie masowe w tej wersji powinno działać zdecydowanie lepiej, ale zawsze chętnie poznam konkretne problemy (wtedy można podesłać mi dziennik błędów [log]).


29 maja 2021 19:36:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2013 12:23:15
Posty: 13
eCzytnik: i62hd
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
witam,
zatem wyjaśniam:
u mnie działa wszystko ok. jednak z istotnym zastrzeżeniem:
- nie pobieram tytułu i autora (gdyby pobrano błedne dane zmieniłyby się wpisy w tych pozycjach i trzeba poprawiać), więc nie pobieram, poprawność weryfikuję okładką,
- jako, że jak wyżej, nie pobieram tytułów i autorów wszystko działa świetnie.

Chcąc Ci udzielić dobrej odpowiedzi pobrałem ćwiczebnie także tytuł i autora, wynik:
- tytuł pobrany poprawnie (sortowanie ok),
- autor odwrócony i zapisany: "Imię, Nazwisko" (z przecinkiem) i ten sam wpis skopiowany do sortowania

więc sugestia:
dla pobierających tytuł i autora - trzeba to jednak odwrócić, żeby było w kolejności Nazwisko Imię bez przecinka.

W kwesti pobierania lub nie "tytuł, autor", gdyby była funkcjonalność:
- ostrzeżenie o niezgodności tytułu i/lub autora przed zapisaniem, to wtedy ok. można pobierać, inaczej nie ma sensu zmieniać na piechotę (przed kliknięciem "zapisz" nie wiemy, co zostało pobrane.

Nie wiem jakiego numeru wtyczki używam (nie wiem jak to sprawdzić), używam najbardziej aktualnej wg calibre. Wersję można umieścić przed tekstem: "Błędy proszę zgłaszać przez...."
Kiedyś były na pierwszej stronie wątku linki do pobrania, teraz pozostaje tylko aktualizacja przez calibre (chyba byłoby dobrze zrobić linki do trzech wersji: poprzedniej, aktualnej stable i ew. rozwojowej do testowania przez chętnych)

Proszę podpowiedzieć jak wyraportować log błędów.

Pozdrawiam
furtian


31 maja 2021 8:17:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
@furtian:
Hmmm… Skoro nie pobierasz danych autora i tytułu, czy to oznacza, że sam zawsze uzupełniasz te pola?
Zapewne bierze się to z potrzeby pełnej kontroli tych elementów, były wyglądały dokładnie z indywidualnymi preferencjami.
Ale czy zmieniałeś tweak, czy masz go wciąż w formie domyślnej?
Domyślny wygląda tak: author_sort_copy_method = 'comma'

Jeśli uzupełniasz dane autora ręcznie i tweak ma wartoć 'comma' to być może powinnam jednak pozostawić to drugie odwracanie… Albo dodać dodatkowe parametry uwzględniające parametry Calibre. Pochylę się nad tym w wolnej chwili. Na pewno łatwiej by mi było, gdyby odezwał się inny użytkownik, który stosuje zapis LN FN.

Co do dziennika, chodzi o przycisk „Pokaż dziennik”, który pojawia się po pobraniu metadanych przez wtyczkę.
Pojawia się zarówno przy pobieraniu indywidualnym, jak i masowym.
Aby nie zaśmiecać forum, dzienniki lepiej przesyłać mi przez prywatną wiadomość.


31 maja 2021 9:06:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 12:01:30
Posty: 11
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
@mietek81:
Ad 1. To akurat prosta zmiana i logiczna, bo rzeczywiście przeglądarka kategorii szybko zaśmieca się oryginalnymi tytułami.
Wprowadziłam ją w wersji 0.0.38; w wolnej chwili postaram się też poprawić moje zapisy dotyczące sugerowanych typów kolumn.

Ad 2. Pole „Data” określa po prostu datę dodania konkretnej książki do Calibre. Osobiście używam ją dodatkowo jako oznaczenie kiedy książkę kupiłam (po prostu zaraz po zakupie staram się ją dodać do Calibre, a jeśli zrobię to kolejnego dnia – poprawiam to pole ręcznie.
W polu „Opublikowano” wstawiana jest faktyczna data publikacji – pobrana z pliku lub z serwisu LC lub z innego źródła. Ta data jest datą publikacji tego konkretnego wydania. Wydawcy/sprzedawcy/osoby konwertujące nie zawsze podają poprawną datę, bo czasem trudno ją określić. Jeśli oficjalna premiera książki planowana jest na 15 czerwca, ale e-book można kupić już dzisiaj, to co powinno się znaleźć w tym polu? :)

Wspominasz, że nie ma tam dnia. Dzień jest (możesz to sprawdzić klikając strzałkę przy dacie i na kalendarzu zobaczysz zaznaczony konkretny dzień).
Możesz też ustawić odpowiedni tweak, aby dzień był wyświetlany: Ustawienia > Parametry > Format wyświetlania daty (lub bezpośredni id tego tweaka: gui_pubdate_display_format)

Wstawianie daty pierwszego wydania w Polsce do pola „Data” nie przekonuje mnie. Wiem, że każdy ustawia sobie metadane i własne kolumny pod swoje potrzeby, czy jednak dodatkowa kolumna nie będzie w tym przypadku rozwiązaniem prostszym? Osobiście myślę, że data dodania książki do Calibre też ma swoją „wartość”, którą traciłbyś po zmianie jej na datę pierwszego wydania w Polsce. Trudniej też zarządzać brakującymi informacjami, bo ta data być „musi”, a w pobieranych metadanych nie zawsze informacja o pierwszym wydaniu istnieje. Gdy dodajemy datę do osobnej własnej kolumny – od razu widzimy braki.

Ad 1. Dzięki za szybkie działanie.
Ad 2. Rozumiem Twój punkt widzenia i myślę, że mogę się z tym zgodzić, szczególnie, że dzięki Twojemu tipowi o tweaku mam to co chciałem.

Czy jest jakiś sposób na śledzenie nowych wydań METAmovera poza zaglądaniem na fora tu lub mobileread? Lubimy jest w Calibre i wiadomo, że sprawdza się samo. Kiedy pojawi się META? :)


31 maja 2021 9:36:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 maja 2021 20:51:39
Posty: 1
eCzytnik: Kindle oasis 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Witajcie.
Mam problem z pobieraniem metadanych. Do przedwczoraj wszystko chodziło jak należy.
Mianowicie, nie pobiera mi nic z polskich stron - Lubimy Czytac i biblioNETka
ewentualnie czasem wyskakują dane z amazona. Mam najnowsze aaktualizajce pluginów a Callibre 4.23

Poniżej wrzucam log z który wyskakuje w oknie:

calibre, version 4.23.0
BŁĄD: Brak pasujących wyników: <p>Nie udało się znaleźć żadnej książki pasującej do zapytania. Spróbuj podać <b>mniej szczegółowe</b> dane. Możesz na przykład podać tylko nazwisko autora i jedno słowo z tytułu.<p>Aby zobaczyć więcej informacji, naciśnij „Pokaż szczegóły”.

Running identify query with parameters:
{u'timeout': 30, u'authors': [u'Przydryga, Ewa'], u'title': u'Topieliska', u'identifiers': {u'isbn': u'9788328716858'}}
Using plugins: LubimyCzytac (2, 2, 0), biblioNETka.pl (1, 0, 1), Google (1, 0, 2), Amazon.com (1, 2, 18)
The log from individual plugins is below

****************************** biblioNETka.pl (1, 0, 1) ******************************
Found 0 results
Downloading from biblioNETka.pl took 1.74699997902
INFO: Downloading search page: http://www.biblionetka.pl/search.aspx?s ... a%2C%20Ewa
INFO: Download complete: http://www.biblionetka.pl/search.aspx?s ... a%2C%20Ewa
INFO: Parsing search page
INFO: Downloading search page: http://www.biblionetka.pl/search.aspx?s ... Topieliska
INFO: Download complete: http://www.biblionetka.pl/search.aspx?s ... Topieliska
INFO: Parsing search page
INFO: Parsing search page completed

********************************************************************************

****************************** Google (1, 0, 2) ******************************
Found 0 results
Downloading from Google took 1.21199989319
Making query: https://books.google.com/books/feeds/vo ... results=20
No results found, retrying without identifiers
Making query: https://books.google.com/books/feeds/vo ... results=20

********************************************************************************

****************************** LubimyCzytac (2, 2, 0) ******************************
Found 0 results
Downloading from LubimyCzytac took 1.242000103
--- START ---

Title: Topieliska
Authors: [u'Przydryga, Ewa']

Zapytanie: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki? ... Topieliska
Plugin LubimyCzytac failed
Traceback (most recent call last):
File "site-packages\calibre\ebooks\metadata\sources\identify.py", line 47, in run
File "calibre_plugins.lubimyczytac.__init__", line 352, in identify
File "calibre_plugins.lubimyczytac.__init__", line 549, in _parse_search_results
AttributeError: 'list' object has no attribute 'clear'

********************************************************************************

****************************** Amazon.com (1, 2, 18) ******************************
Found 0 results
Downloading from Amazon.com took 4.77099990845
User-agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/72.0.3626.121 Safari/537.36
Server: auto
Making google query: https://www.google.com/search?q=%289788 ... amazon.com
Failed to find any results on results page, with title: (9788328716858 or 978-8328716858) site:www.amazon.com - Szukaj w Google
No search engine results for terms: (9788328716858 OR 978-8328716858)
Trying the bing search engine instead
Making bing query: https://www.bing.com/search?q=%28978832 ... amazon.com
Failed to find any results on results page, with title: (9788328716858 or 978-8328716858) site:www.amazon.com - Bing
No search engine results for terms: (9788328716858 OR 978-8328716858)
No matches found with identifiers, retrying using only title and authors. Query: [u'(9788328716858', u'OR', u'978-8328716858)']
User-agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/72.0.3626.121 Safari/537.36
Server: auto
Making google query: https://www.google.com/search?q=Topieli ... amazon.com
Skipping non-book result: Result(url='https://www.amazon.com/Books-Ewa-Przydryga/s?rh=n%3A283155%2Cp_27%3AEwa+Przydryga', title=u'Ewa Przydryga: Books - Amazon.comhttps://www.amazon.com \u203a Books-E...', cached_url='https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:KydoxZltz8gJ:https://www.amazon.com/Books-Ewa-Przydryga/s%3Frh%3Dn%253A283155%252Cp_27%253AEwa%2BPrzydryga+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl')
No search engine results for terms: Topieliska Ewa Przydryga
Trying the bing search engine instead
Making bing query: https://www.bing.com/search?q=Topielisk ... amazon.com
Failed to find any results on results page, with title: Topieliska Ewa Przydryga site:www.amazon.com - Bing
No search engine results for terms: Topieliska Ewa Przydryga
No matches found with query: [u'Topieliska', u'Ewa', u'Przydryga']

********************************************************************************
The identify phase took 4.90 seconds
The longest time (4.771000) was taken by: Amazon.com
Merging results from different sources
We have 0 merged results, merging took: 0.00 seconds


31 maja 2021 20:57:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2013 12:23:15
Posty: 13
eCzytnik: i62hd
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
[quote="Becky"]@furtian:
Hmmm… Skoro nie pobierasz danych autora i tytułu, czy to oznacza, że sam zawsze uzupełniasz te pola?

dodaję książkę do calibre, z nazwy pliku wypełniają się pola tytuł oraz autor (nazwisko imię)

Zapewne bierze się to z potrzeby pełnej kontroli tych elementów, były wyglądały dokładnie z indywidualnymi preferencjami.
Ale czy zmieniałeś tweak, czy masz go wciąż w formie domyślnej?
Domyślny wygląda tak: author_sort_copy_method = 'comma'

mam: author_sort.copy_method = 'copy'

przepraszam za wcześniejszą błędną uwagę - przed akceptacją zapisu metadanych jest możliwość podglądu. obok podglądu logu

sprawdziłem: nowa wersja pluginu LC pobiera poprawnie dla tych ustawiających w calibre kolejność nazwisko, imię
oczywiście do zapytania trzeba zaptaszkować w pluginie "W polu sutorów stosuję zapis Nazwisko Imię"
zwraca poprawnie odpowiedź w kolejności Nazwisko, Imię i tak kopiuje do sortowania, jeżeli mamy: author_sort.copy_method = 'copy'

dziękuję za rozwiązanie problemu


03 cze 2021 14:55:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2018 14:14:39
Posty: 10
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky, prosiłaś o przykłady książek, które sprawiają problemy. U mnie problem jest, gdy w tytule książki występują znaki specjalne, takie jak ampersand, cudzysłów, nawias, czasem kropka (lub jej brak) gdy tytuł jest złożony.
Podaję linka do problematycznych tytułów:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/172417/ ... ia-ksiazki
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4953177/nie-dziennik
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4898567 ... amp-george

W temacie poprzedniej dyskusji o kolejności nazwiska i imienia - też preferuję kolejność Nazwisko, Imię - wtyczka LC jest bezradna w takim układzie autora, mam więc drugą wtyczkę, która zamienia kolejność imienia i nazwiska, stosuję ją hurtowo przed pobraniem metadanych, które po ściągnięciu zapisują się tak, jak lubię. Tracę czas przy takich mecyjach, ale przynajmniej wszystko się pobiera za pierwszym razem.


03 cze 2021 20:05:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: