Teraz jest 25 kwi 2024 16:23:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona
Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wątek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2012 10:59:06
Posty: 72
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Poprzednie próby robiłem na wirtualnej maszynie i może to było przyczyną problemu.
Sprawdziłem na wersji portable i wtyczka działa.


25 wrz 2020 23:32:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2017 16:16:24
Posty: 14
eCzytnik: Poclketbook Touch Lux 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Sprawdziłem i najnowsza poprawka działa bez pudła! Dzięki Becky! :D


26 wrz 2020 9:46:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2017 20:42:19
Posty: 3
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Potwierdzam, po aktualizacji wtyczki wszystko ok, Becky podziękowania :D


26 wrz 2020 16:21:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Witam,
chciałam się dowiedzieć czy istnieje możliwość przeniesienia do własnej kolumny Listę innych wydań i jakie bym musiała mieć ustawienia w kolumnach własnych i METAmoverze.

W tej chwili w opisie wygląda to tak:

Inne wydania: Istnieją inne wydania
Lista innych wydań:
smak-miodu


12 paź 2020 19:08:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2017 17:36:45
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Dobry,
Ponownie wielkie dzięki za dobrą robotę z wtyczkami które niesamowicie pomagają :)

Po ostatniej aktualizacji calibre i wtyczki lc przestała mi działać wtyczka metamover, okazało sie że miałem przestarzałą wersję, zaktualizowałem ją i teraz mam taki oto problem:

Przekopiowuje mi prawidłowo wszystkie pozycje oprócz pozycji "kategoria", poza tym pozycje ilość stron, tytuł oryginału, tłumaczenie, mimo zaznaczonej opcji usuń po skopiowaniu nie jest usuwana.

Jakieś pomysły?


14 paź 2020 16:02:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
yoda napisał(a):
Przekopiowuje mi prawidłowo wszystkie pozycje oprócz pozycji "kategoria", poza tym pozycje ilość stron, tytuł oryginału, tłumaczenie, mimo zaznaczonej opcji usuń po skopiowaniu nie jest usuwana.


Hej,
też tak mam, a co ciekawe mam starą wtyczkę LCmover i w niej przekopiowuje mi tę pozycję idealnie. Tyle że przy używaniu i próbie konfiguracji LCmovera wyskakuje błąd.
Metamover wpisuje mi także złą liczbę stron np. 24500 stron a LCmover 368 stron. (liczbę ocen myli mi z liczbą stron - nie mam kolumny liczba ocen).
Może to tylko u mnie ale mam też problem z masowym pobieraniem metadanych, jeśli jakaś pozycja jest np. źle podpisana to wyskakuje błąd.

Poza tym wtyczki bardzo pomagają szczególnie takiemu zbieraczowi jak ja, który lubi mieć wszystkie wiadomości w jednym miejscu. Wielkie dzięki.


14 paź 2020 18:18:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2017 17:36:45
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
poczytniczka02 napisał(a):
yoda napisał(a):
Przekopiowuje mi prawidłowo wszystkie pozycje oprócz pozycji "kategoria", poza tym pozycje ilość stron, tytuł oryginału, tłumaczenie, mimo zaznaczonej opcji usuń po skopiowaniu nie jest usuwana.


Hej,
też tak mam, a co ciekawe mam starą wtyczkę LCmover i w niej przekopiowuje mi tę pozycję idealnie. Tyle że przy używaniu i próbie konfiguracji LCmovera wyskakuje błąd.
Metamover wpisuje mi także złą liczbę stron np. 24500 stron a LCmover 368 stron. (liczbę ocen myli mi z liczbą stron - nie mam kolumny liczba ocen).
Może to tylko u mnie ale mam też problem z masowym pobieraniem metadanych, jeśli jakaś pozycja jest np. źle podpisana to wyskakuje błąd.

Poza tym wtyczki bardzo pomagają szczególnie takiemu zbieraczowi jak ja, który lubi mieć wszystkie wiadomości w jednym miejscu. Wielkie dzięki.


U mnie nie ma problemu z ilością stron.


14 paź 2020 19:45:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
yoda napisał(a):
U mnie nie ma problemu z ilością stron.


A masz w konfiguracji wtyczki lubimyczytac zaznaczone liczba ocen, jak wyłączyłam tę funkcję to pojawiał się właściwa liczba stron, wolę się upewnić czy to mój błąd bo może coś w ustawieniach źle przepisałam.


14 paź 2020 20:01:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2017 17:36:45
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
poczytniczka02 napisał(a):
yoda napisał(a):
U mnie nie ma problemu z ilością stron.


A masz w konfiguracji wtyczki lubimyczytac zaznaczone liczba ocen, jak wyłączyłam tę funkcję to pojawiał się właściwa liczba stron, wolę się upewnić czy to mój błąd bo może coś w ustawieniach źle przepisałam.


Nie, nie używam liczby ocen.


15 paź 2020 12:03:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Nie było mnie kilka dni, sprawdzam wątek profilaktycznie, a tu cała dyskusja… :)

Sprawdzę zgłoszone problemy dokładnie, choć problem z liczbą stron wydaje mi się nieprawdopodobny – musiałabym zobaczyć konfigurację. U mnie działa to zawsze, bo akurat z tej opcji sama korzystam i z pewnością bym zauważyła, gdyby było coś nie tak.
Kategorie – zbadam.
Problem z szukaniem książek, których nie ma na LC – zbadam, choć to może trochę zająć. W każdym razie ten problem potwierdzam.


18 paź 2020 22:22:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Odpowiadam zbiorowo:

@poczytniczka02: mam wrażenie, że jesteś jedyną osobą w znanym wszechświecie, która korzysta z opcji dodawania do komentarza innych wydań :)
Dodanie funkcji obsługujących inne wydania do obu wtyczek zajęło mi ponad 40 godzin testów, zgrzytania zębami i pilnowania, czy nic nie wybuchło.
Może się wydawać, że to dla mnie jest proste, ale tak niestety nie jest.
METAmover obsługuje jedynie krótką listę tytułów bez powtórzeń, czyli tę bez linków. W takim przypadku wystarcza własna kolumna typu „Tekst, kolumna pokazywana w przeglądarce kategorii”.
Linki w pełnej liście działały źle i poprawiłam to dopiero od wersji 0.0.33.
Nie planuję dodawać funkcji obsługującej pełną listę z linkami.

@yoda: Potwierdzam błąd, który powodował, że METAmover nie usuwał informacji z komentarza po skopiowaniu ich do własnych kolumn.
Problem z liczbą ocen związany był z niepełnym sprawdzeniem zmian zaproponowanych przez cuervo1961.
Mam nadzieję, że w wersji 0.0.34 naprawiłam oba problemy.


21 paź 2020 20:24:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
@poczytniczka02: mam wrażenie, że jesteś jedyną osobą w znanym wszechświecie, która korzysta z opcji dodawania do komentarza innych wydań :)
Dodanie funkcji obsługujących inne wydania do obu wtyczek zajęło mi ponad 40 godzin testów, zgrzytania zębami i pilnowania, czy nic nie wybuchło.
Może się wydawać, że to dla mnie jest proste, ale tak niestety nie jest.
METAmover obsługuje jedynie krótką listę tytułów bez powtórzeń, czyli tę bez linków. W takim przypadku wystarcza własna kolumna typu „Tekst, kolumna pokazywana w przeglądarce kategorii”.
Linki w pełnej liście działały źle i poprawiłam to dopiero od wersji 0.0.33.
Nie planuję dodawać funkcji obsługującej pełną listę z linkami.


Wielkie, wielkie dzięki, naprawdę nie miałam pojęcia że to tyle czasu zajmuje :oops: , wystarczyłby nawet komentarz, że są inne wydania a wpisywałabym je ręcznie, zawsze to mniej pracy niż sprawdzać, każdą pozycję. Zależało mi na tym gdyż mam dużo książek a wydawcy lubią wydawać te same pozycje pod kilkoma różnymi tytułami.
Calibre używam także do zaznaczania książek, które miałam wypożyczone w bibliotekach lub które chciałabym przeczytać (pusta książka), kolumna: stan (ebook, biblioteka - która, szukam), a już wielokrotnie rozczarowałam się wybierając wcześniej przeczytane już książki.


21 paź 2020 21:06:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Problem z różnymi wydaniami doskonale rozumiem, kilka razy kupiłam tę samą książkę czy e-book, a po kilku stronach okazywało się, że „chyba już kiedyś to czytałam…”.
Teraz staram się bardziej uważać.

Wtyczka LC mogłaby działać jeszcze lepiej, ale w LC naprawdę są błędy, które uniemożliwiają lub wręcz blokują wiele potencjalnych możliwości.
Z kolei w METAmoverze przyspieszenie również jest możliwe, ale jakoś nie mam motywacji do totalnego przerobienia wtyczki, z której korzysta garstka użytkowników.

Proszę więc przetestować nowe wersje, bo może coś jeszcze przegapiłam :?


21 paź 2020 21:25:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2017 15:07:30
Posty: 24
eCzytnik: l
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Becky napisał(a):
METAmover – wtyczka dodatkowa

Zmieniłam nazwę, bo wtyczka przydaje się nie tylko przy LC, ale także w BiblioNETce.

Kod:
Zalecane formaty własnych kolumn:
Liczba stron: Liczby całkowite
Tytuł oryginału: Tekst
Tłumacze: Tekst rozdzielany przecinkami, jak etykiety, pokazywany w przeglądarce kategorii; Zawiera nazwy
Kategoria: Tekst
Seria: Kolumna tekstowa, przechowująca informacje takie jak cykle
Lista innych wydań: Tekst
Ocena LC: Liczby wymierne


Hej,
mogłabym prosić o przeredagowanie Zalecanego formatu własnych kolumn, nie wiem czemu ale cały czas mam problem z kategoriami. W kolumnach własnych mam ustawione: Kategoria, lcgenre, Tekst, kolumna pokazywana w przeglądarce kategorii, w METAmowerze #lcgenre (Kategoria), a z liczby ocen zrezygnowałam gdyż wprowadzają mi dalej błąd w stronach książki.


22 paź 2020 11:25:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl nowy wą
Hmmm…

U mnie Kategorie ładnie się kopiują właśnie do tej własnej kolumny tekstowej (Tekst, kolumna pokazywana w przeglądarce kategorii).
Specjalnie przed chwilą zrobiłam kilka testów, a przy okazji wyłapałam jeszcze jeden problem z METAmoverem, właśnie z liczbą ocen – wypuściłam wersję 0.0.35.

Postaram się dokładniej sprawdzić Twój problem jeśli prześlesz mi trochę danych przez PM, wrzucając archiwum z poniższymi plikami np. przez WeTransfer, Dropbox czy jakąś chmurę:
* plik metadata.opf z folderu z książką, gdzie kategorie się nie kopiują (oczywiście bez książki)
(Możesz przesłać więcej plików metadata.opf, będzie mi łatwiej wyłapać problem niż tylko na jednym przykładzie)
* konfigurację wtyczki LubimyCzytac (czyli plik LubimyCzytac.pl.json)
* plik z bazą danej biblioteki (on może być dosyć duży, ale zwykle nieźle się kompresuje)
• na wszelki wypadek także plik z kopią zapasową ustawień biblioteki, który siedzi w tym samym folderze, co baza: metadata_db_prefs_backup.json (w tym pliku można łatwo podejrzeć konfigurację wtyczki METAmover; ta konfiguracja zapisywana jest dla każdej biblioteki osobno).

W wolnej chwili uzupełnię też zalecane formaty własnych kolumn, te istniejące powinny być OK, ale brakuje kilku nowych.


22 paź 2020 20:43:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron