Teraz jest 28 mar 2024 19:08:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2019 12:33:23
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki
Hej,
Mam nadzieję że się nie powtarzam, ale nie znalazłam po wyszukiwarce odpowiedzi na mój problem.
Czytnik długo działał bez zarzutów, ale podczas wakacji pojawił się problem: po uruchomieniu często nie wczytuje ostatnio czytanej książki. Jest biała strona lub wyświetla się wszystko poza tekstem a na dole mam małą ikonkę klepsydry. Problem jest tylko na ostatnio czytanej książce, mogę z niej wyjść do menu głównego i włączyć inne książki lub aplikacje. Myślałam że problemem jest książka pobrana z chomika ale na kupionych jest to samo. Czekam 15,30 sec, minutę, 15 minut i więcej. Książka żadnym sposobem nie chce się włączyć.
Czy ktoś się spotkał z takim problemem?


08 paź 2019 12:41:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki
katasza688 napisał(a):
Mam nadzieję że się nie powtarzam, ale nie znalazłam po wyszukiwarce odpowiedzi na mój problem.
Czytnik długo działał bez zarzutów, ale podczas wakacji pojawił się problem: po uruchomieniu często nie wczytuje ostatnio czytanej książki.


Nie kojarzę, żeby ktoś zgłaszał taki problem. Wsparcie PB w takich razach zwykle sugeruje zaaplikowanie przywrócenia ustawień fabrycznych (znikają podkreślenia, notatki i zakładki). Przerabiałaś to?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


08 paź 2019 15:03:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2019 12:33:23
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki
Po przywróceniu ustawień fabrycznych mulił, ale zaskoczył.. na jeden dzień. Następnego dnia problem wrócił a otwierana była tylko jedna książka. Kupiona na empiku więc nie zakładam że plik jest uszkodzony.
Liczyłam na to że to pospolita usterka i jest jakieś proste rozwiązanie na które nie wpadłam, ale wygląda na to że muszę się z tym zgłosić do producenta.


09 paź 2019 21:53:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki
katasza688 napisał(a):
Kupiona na empiku więc nie zakładam że plik jest uszkodzony.


Bardzo optymistyczne założenie. Lepiej spróbuj z innym plikiem, z innych źródeł, zanim oddasz do naprawy.


10 paź 2019 5:19:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2019 12:33:23
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki
Cytuj:
Bardzo optymistyczne założenie. Lepiej spróbuj z innym plikiem, z innych źródeł, zanim oddasz do naprawy.


Wcześniej miałam książkę z chomika i było to samo, dlatego kupiłam bo myślałam że to kwestia nieoficjalnej wersji. Coś jest nie tak z książkami z empiku ? Z innymi faktycznie nie było problemu, ale też czytane były kilka miesięcy i kilka aktualizacji temu.


10 paź 2019 11:32:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki
katasza688 napisał(a):
Cytuj:
Bardzo optymistyczne założenie. Lepiej spróbuj z innym plikiem, z innych źródeł, zanim oddasz do naprawy.


Wcześniej miałam książkę z chomika i było to samo, dlatego kupiłam bo myślałam że to kwestia nieoficjalnej wersji. Coś jest nie tak z książkami z empiku ? Z innymi faktycznie nie było problemu, ale też czytane były kilka miesięcy i kilka aktualizacji temu.


Skąd książka to nie ma wielkiego znaczenia.
Teraz można ściągnąć książkę ze strony warezowej bardzo dobrze sformatowaną a zakupić gniota w księgarni internetowej. Jeżeli nie masz innych zakupionych książek z księgarni to ściągnij sobie kilka pozycji z Wolnych lektur ( https://wolnelektury.pl/katalog/lektury/ ) i sprawdź jak one się sprawują na czytniku.
Oczywiście ściągnij sobie w formacie epub.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


10 paź 2019 23:16:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2019 12:33:23
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki
Sprawdzając po kilku stronach wszystko działa. Muli ale czyta wszystkie książki. Poza Sapkowskim. Ja wiem że SuperNOWA jest do ebooków sceptycznie nastawiona, ale jak już postanowili wrócić do tej formy to chyba mogli się bardziej przyłożyć...


13 paź 2019 23:23:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2019 12:33:23
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki
Ta sama książka co u mnie powoduje tyle problemów bez problemu zadziałała na innym, starszym, pocketbooku. Czy to możliwe, że w jakiś sposób zrypana jest pamięć podręczna czy coś i zacina się po większej ilości przeczytanych stron ?


14 paź 2019 11:02:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Touch Lux 3 klepsydra przy uruchamianiu książki
Trochę zależy od definicji "starszy PocketBook". Jeśli ten starszy ma dwa różne programy do czytania (FB Reader i Adobe Viewer) a ten nowszy ma jeden (PB Reader) to może być kwestia błędu w tym nowszym. Sprawdź może czego używa ten starszy (albo podaj nazwę i wersję oprogramowania wewnętrznego) a czego ten nowszy. Może warto to będzie zgłosić do PocketBooka. Być może napotkałeś na plik, z którym nowe oprogramowanie sobie nie radzi i warto, żeby to naprawili.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


14 paź 2019 11:06:58
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: