Teraz jest 28 mar 2024 12:29:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2010 21:56:44
Posty: 36
eCzytnik: PocketBook InkPad 3, Kindle 4, DXG
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Zenek73 napisał(a):
- słabo ze słownikiem na szczęście miałem pliki ze słownika z laptopa który przerobiłem
Cyfranek napisał(a):
Możliwe, ze ten jest dobry (sądząc z opisu), ale nie próbowałem: https://bookland.com/pol/dictionaries/124


Ja kupiłem. Zdecydowanie lepszy, od wbudowanych, nadal gorszy od wbudowanych w Kindle. (Na Kindle miałem jeszcze Bumato i PWN, więc w sumie nawet trudno porównać.)


02 kwi 2019 9:04:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2010 21:56:44
Posty: 36
eCzytnik: PocketBook InkPad 3, Kindle 4, DXG
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Cyfranek napisał(a):
Zenek73 napisał(a):
W ogóle jest jakaś strona kontaktu z twórcami żeby im zgłaszać problemy i pomysły? Wiem że jest SDK i jak ktoś potrafi mógłby coś pisać. W teorii raj dla programistów - nie to co zamknięty Amazon

Możesz napisać po polsku przez formularz na stronie wsparcia (https://www.pocketbook-int.com/pl/suppo ... k-inkpad-3). Choć to raczej kontakt do rozwiązywania problemów niż zgłaszania pomysłów, ale warto spróbować. Całkiem możliwe, że przekażą dalej.

Podobno przekazują, skutek jak na razie mizerny. Kilkakrotnie zgłaszałem im problem z wyświetlaniem grafiki i w kolejnej wersji firmware nawet dodali automatyczne (sic!) skalowanie obrazków w... FB2. Generalnie standardowa odpowiedź, jak jest jakiś problem z ePUB/PDF: używaj FB2.


02 kwi 2019 9:06:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
KecajN napisał(a):
nadal gorszy od wbudowanych w Kindle. (Na Kindle miałem jeszcze Bumato i PWN, więc w sumie nawet trudno porównać.)


PWN na PocketBooki też krążył. Jakby co jest SJP: http://cyfranek.booklikes.com/post/1415 ... pocketbook

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


02 kwi 2019 17:48:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
KecajN napisał(a):
Generalnie standardowa odpowiedź, jak jest jakiś problem z ePUB/PDF: używaj FB2.

PB wywodzi się ze strefy rosyjskojęzycznej i to wciąż dla nich najważniejszy rynek, a tam FB2 zyskał największą popularność.
Swoją droga to by tłumaczyło problemy jakie miałem z niestandardowymi epubami na IP3. Po prostu ich programiści nie skupiają się na optymalizacji softu pod kątem epubów tylko fb2 :roll:


03 kwi 2019 12:15:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2019 15:20:20
Posty: 16
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Dziś pierwszy raz zdażyło mi się że przejście do następnej strony spowodowało przeskoczenie o kilkaset stron. Czyli jednak jest to możliwe jak czytałem w recenzjach :)
Ale myślę że spokojnie da się to załatać oprogramowaniem bo wygląda to na problem tego typu.

Ale nie da się naprawić za głęboko wg mnie ukrytego włącznika - bez okładki usypianie przyciskiem to byłaby mordęga. Sprawdzałem i tylko końcem paznokcia idzie to wcisnąć... Z drugiej strony jednak człowiek przyzwyczaił się do okładek bo w Kindlu też miałem więc...

Inne zaobserwowane niedoskonałości w sofcie (najnowsza oficjalna wersja):
- przeglądarka WWW jest ubijana/chowana jeśli mam włączone obracanie no i obrócę na stronie WWW ekran... Nie próbowałem restartować i wtedy sprawdzać. Po prostu wyłączyłem już to obracanie...
- dziwnie zrobili to przełączanie światełka na przycisk opcji: trzymasz przycisk i światełko przełącza się z włączonego na wyłączone, potem z wyłączonego na włączone i tak na okrągło podczas trzymania przycisku. Powinna zdecydowanie być zmiana stanu tylko raz - jak dla mnie to zdecydowanie błąd do poprawienia.
- przy próbie sprawdzenia aktualizacji wyskakuje info że do aktualizacji musi być czytnik naładowany. No ale przecież jeszcze nic nie aktualizuję - dopiero sprawdzam czy coś jest do zaktualizowania...
Ogólnie czytnik działa bardzo fajnie i bije na głowę wszystkie Kindle. Ale są jeszcze drobne rzeczy do poprawki no i oczekiwane przeze mnie nowe funkcje związane z mniejszą czcionką słownika, powiększaniem ilustracji i pokazywaniem czasu do końca rozdziału...


13 kwi 2019 23:31:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Zenek73 napisał(a):
Dziś pierwszy raz zdażyło mi się że przejście do następnej strony spowodowało przeskoczenie o kilkaset stron. Czyli jednak jest to możliwe jak czytałem w recenzjach :)


Zobacz jeszcze, czy w definicjach przycisków nie masz może np. skoku do następnego rozdziału. Może stąd ten skok? Ustawienia osobiste/Mapowianie klawiszy/EPUB/Naprzód (przytrzymaj)/Przenieś/...

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


14 kwi 2019 10:50:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 19:11:31
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Kupiłem inkpad 3 i zauważyłem nierównomierne podświetlenie. Od góry ekranu jest jaśniej, na dole wyraźniej ciemniejszy odcień i to jest widoczne na każdym poziomie ustawienia podswietlenia


Obrazek


17 kwi 2019 9:09:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Zwrot pieniążków bo reklamacja nie ma sensu. Będzie odbijanie piłeczki a nikt nie lubi tenisa w sprawach finansowych. Odpowiedź z serwisu pewnie będzie taka że taki mamy klimat i ekran spełnia normy. Tylko zwrot kasy. Jeśli kupiony przez internet to masz mocno ułatwione zadanie. Mój egzemplarz ekran miał czysty jak łza więc nie powinno tak być.


17 kwi 2019 11:39:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2019 12:55:13
Posty: 4
eCzytnik: Inkpad 3
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Słabe zdjęcie - zrób o lepszej jakości.
Ja tez mam INKPAD 3 i jezeli chodzi o podswietlenie to w obu rogach na dole jest wyraźnie ciemniej (jakies do 2mm od brzegu ekranu), reszta ekranu OK. W Kobo bylo lepiej, ale tez nie byl to 100% czysty ekran.

Zobacz na test:
https://swiatczytnikow.pl/test-czytnika ... elerometr/
i cytat:
"Zacząć trzeba od tego, że dzięki sporej liczbie diod oświetlenie jest bardzo regularne – równie dobre jak dotąd spotkałem tylko w Touch HD, a także topowych czytnikach Kindle (Voyage i Oasis). Niewielkie cienie mogą być widoczne tylko na samym dole przy maksymalnych poziomach światła, ale chyba nawet największy purysta nie uzna tego za wadę."

Tu zdjęcie z tego testu:
Obrazek

_________________
Sony Prs-505 -> Kindle Keyboard (2 gen.) -> Kobo Aura HD -> Pocketbook Inkpad 3


17 kwi 2019 14:02:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 19:11:31
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
tomaszek71 napisał(a):
Zwrot pieniążków bo reklamacja nie ma sensu. Będzie odbijanie piłeczki a nikt nie lubi tenisa w sprawach finansowych. Odpowiedź z serwisu pewnie będzie taka że taki mamy klimat i ekran spełnia normy. Tylko zwrot kasy. Jeśli kupiony przez internet to masz mocno ułatwione zadanie. Mój egzemplarz ekran miał czysty jak łza więc nie powinno tak być.



Z ciekawości napisałem do serwisu Pocketbook, dorzuciłem zdjęcia. Oto odpowiedź:

Gradacje / nierównomierności w odcieni koloru szarego w rysunkach na wyświetlaczu jest cechą wszystkich wyświetlaczy z technologią papieru elektronicznego i nie jest uznawane za wadę.

Dla produktów E-Ink z podświetlanym wyświetlaczem właściwa jest różnica w kolorach podświetlania, która powstaje wskutek osobliwości technologicznej produkowania diod LED i nie jest uznana za wskaźnik jakości produktu lub wady.

Można zobaczyć mały nierównomierny cień na dole wyświetlacza w pewnych warunkach oświetleniowych podczas czytania z włączonym podświetleniem. Jest to normalne i właściwe dla każdego wyświetlacza z podświetleniem.

Przy włączonym podświetleniu na wyświetlaczu mogą także pojawiać się silnie oświetlone powierzchnie lub kropki, które są widoczne pod pewnym kątem.


18 kwi 2019 13:23:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 19:11:31
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
tomaszek71 napisał(a):
Zwrot pieniążków bo reklamacja nie ma sensu. Będzie odbijanie piłeczki a nikt nie lubi tenisa w sprawach finansowych. Odpowiedź z serwisu pewnie będzie taka że taki mamy klimat i ekran spełnia normy. Tylko zwrot kasy. Jeśli kupiony przez internet to masz mocno ułatwione zadanie. Mój egzemplarz ekran miał czysty jak łza więc nie powinno tak być.



Z ciekawości napisałem do serwisu Pocketbook, dorzuciłem zdjęcia. Oto odpowiedź:

Gradacje / nierównomierności w odcieni koloru szarego w rysunkach na wyświetlaczu jest cechą wszystkich wyświetlaczy z technologią papieru elektronicznego i nie jest uznawane za wadę.

Dla produktów E-Ink z podświetlanym wyświetlaczem właściwa jest różnica w kolorach podświetlania, która powstaje wskutek osobliwości technologicznej produkowania diod LED i nie jest uznana za wskaźnik jakości produktu lub wady.

Można zobaczyć mały nierównomierny cień na dole wyświetlacza w pewnych warunkach oświetleniowych podczas czytania z włączonym podświetleniem. Jest to normalne i właściwe dla każdego wyświetlacza z podświetleniem.

Przy włączonym podświetleniu na wyświetlaczu mogą także pojawiać się silnie oświetlone powierzchnie lub kropki, które są widoczne pod pewnym kątem.


18 kwi 2019 13:23:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: