Teraz jest 28 mar 2024 14:43:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Kirek50 napisał(a):
Faktycznie, dopiero po Twoim wpisie zorientowałem się, że Cool Reader po zainstalowaniu stał się systemową aplikacją do czytania i do FB Readera nie można wrócić z poziomu menu. Czyżby rozwiązywało problem tylko usunięcie plików CR? Może wypowiedzą się osoby mające większe doświadczenie z CR na PocketBookach...

Co ciekawe wygląda na to że tylko epuby są przymusowo otwierane w CR, gdy wrzuciłem mobi to otworzył mi się w FBR :eee


24 lut 2018 16:38:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Kirek50 napisał(a):
Faktycznie, dopiero po Twoim wpisie zorientowałem się, że Cool Reader po zainstalowaniu stał się systemową aplikacją do czytania i do FB Readera nie można wrócić z poziomu menu. Czyżby rozwiązywało problem tylko usunięcie plików CR? Może wypowiedzą się osoby mające większe doświadczenie z CR na PocketBookach...


Można wrócić do FBReadera po zastosowaniu "sztuczki" z plikiem handlers.cfg. Trzeba go wyedytować kasując jego zawartość a następnie nadać mu atrybut "read only". Tu macie linka do wcześniejszej dyskusji na ten temat:

pocketbook-f169/pocketbook-touch-hd-t16162-90.html


24 lut 2018 22:03:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Czytnik spakowany, czekam na kuriera. Podsumowując mój ponad tygodniowy kontakt z Inkpadem 3 to nie jest to złe urządzenie. Ekran bajka, bateria jak najbardziej w porządku to tak z plusów. Na temat obudowy, rozmieszczenia przycisków też się nie ma co sugerować moimi wypocinami bo to sprawa gustu i swoich preferencji. Oprogramowanie hmmm no tutaj wylaliśmy z innymi użytkownikami swoje żale. Nie wiem czy przeznaczyłbym swoje skromne fundusze na zakup przy konkurencji Kobo Aury One czy Oasis 2017 zwłaszcza że to zbliżone cenowo urządzenia. Jeśli programiści Pocketbooka wezmą się do roboty i nie spierdzielą sprawy to mamy potencjał na naprawdę fajny czytnik. Na razie jest jak jest :) Dziękuje jeszcze raz firmie 71Media za udostępnienie czytnika do testów mnie, szaremu użytkownikowi.


26 lut 2018 10:24:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Dodam tylko, że calibre od następnej wersji (3.19) będzie poprawnie rozpoznawało Inkpada 3, autor kilka godzin temu dodał odpowiednią poprawkę.


26 lut 2018 18:54:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Wychodzi na to, że problemy z zegarem to jednak kwestia softu. Po trzech godzinach od synchronizacji spóźniał mi się dokładnie o tyle samo, niecałe 10 minut :?


26 lut 2018 23:06:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Czytnika już nie mam ale pojawiło się nowe oprogramowanie. Czy coś się zmieniło na lepsze???


28 lut 2018 13:09:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Od wczorajszej wieczornej aktualizacji nie musiałem synchronizować zegarka, a wcześniej po takim czasie na pewno łapałby opóźnienie, więc chyba to zostało poprawione. Poza tym jak włączyłem żyroskop to chociaż układ nie zmieniał się zbyt szybko i trzeba było chwilę poczekać to jednak nie łapie już zwiech, więc to jest kandydat numer 2 ;)
Poza tym odniosłem wrażenie że ogólnie reaguje odrobinę szybciej, ale to już może być moje subiektywne wrażenie :D

[edit]
No i niestety okazałem się nadmiernym optymistą, wyszło na to, że nieco ponad 1h później zegarek znowu był do tyłu dokładnie tyle samo - 593 sekundy :evil:


28 lut 2018 20:48:22
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Świeży posiadacz inkpada 3 z tej strony, zegar dzień po aktualizacji o 5 minut do tyłu. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


01 mar 2018 0:07:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Dziwna sprawa... Wygląda to tak, jakby te problemy z czasomierzem dotyczyły tylko niektórych egzemplarzy. W moim przypadku zegar od pierwszego uruchomienia czytnika chodzi idealnie...

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


02 mar 2018 18:42:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Używam CoolReadera i trzeci raz pojawiła mi się bardzo irytująca rzecz, a mianowicie po wyłączeniu czytnika, gdy wracam do rozpoczętej książki, ta startuje od pierwszej strony, a nie od tej, na której przerwałem czytanie. Reguły nie ma żadnej - raz jest OK, a następnym razem od początku. . Może ktoś coś doradzi...? Próbowałem na wszelki wypadek znaczyć zakładką, ale gdy książka startuje od początku zakładki w spisie nie ma, gdy książka otwiera się na właściwej stronie zakładka jest OK, ale oczywiście już mi niepotrzebna... Czyżby zamykanie czytnika kasowało jakieś pliki tymczasowe?

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


07 mar 2018 16:55:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Pamiętacie problem z aktualizacją softu w InkPadzie2?
Było to tak, że po aktualizacji nie rozpoznawał "przytrzymania".
W "książkach" po aktualizacji nie dało się wywołać menu książki przez wciśnięcie i przytrzymanie - po prostu się otwierała zamiast wywołać menu.

Czy w InkPadzie3 nie ma tego problemu? Czytnik mnie prosi o aktualizację a ja nie wiem, czy mu pozwolić...

Mógł by ktoś kto aktualizował sprawdzić, czy może wcisnąć, przytrzymać i prawidłowo otwiera się menu książki, żeby np. dodać ją na jakąś półkę?


09 mar 2018 19:13:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Kirek50 napisał(a):
Używam CoolReadera i trzeci raz pojawiła mi się bardzo irytująca rzecz, a mianowicie po wyłączeniu czytnika, gdy wracam do rozpoczętej książki, ta startuje od pierwszej strony, a nie od tej, na której przerwałem czytanie. Reguły nie ma żadnej - raz jest OK, a następnym razem od początku. . Może ktoś coś doradzi...? Próbowałem na wszelki wypadek znaczyć zakładką, ale gdy książka startuje od początku zakładki w spisie nie ma, gdy książka otwiera się na właściwej stronie zakładka jest OK, ale oczywiście już mi niepotrzebna... Czyżby zamykanie czytnika kasowało jakieś pliki tymczasowe?

U mnie jest tak samo. Pisałem o tym w jednym z tematów i ktoś dał mi radę żeby zamykać książkę (np. w menadżerze) jeśli jest ich otworzonych więcej niż jedna bo CR może głupieć, ale niestety to nie pomogło. Na szczęście okazało się że włączony cały czas czytnik nie zużywa aż tak dużo energii więc po prostu przestałem go wyłączać.


10 mar 2018 8:27:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Jakby był tu ktoś z Krakowa, kto ma Tolino Epos albo/i Kobo Aura One i chciał porównać z PocketBook InkPad 3 to proszę o wiadomość.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


10 mar 2018 19:16:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Wiadomo coś na temat dedykowanego etui? Bo miało być w sprzedaży w połowie marca a póki co to ani go widu ani słychu :::?


13 mar 2018 10:54:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2018 10:40:23
Posty: 8
eCzytnik: PB 623, PB 740
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Wczoraj czytio.pl mi odpisało, że według producenta ma być w pierwszej połowie kwietnia i być może będzie rabat z powodu opóźnienia.


Ostatnio edytowano 15 mar 2018 19:05:30 przez vorph, łącznie edytowano 1 raz



13 mar 2018 16:17:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: