Teraz jest 28 mar 2024 21:11:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Pirackie ebooki 
Autor Wiadomość
Post Re: Pirackie ebooki
t3d napisał(a):
że jedni "ukradli" od drugich, tylko że oba środowiska poszły na łatwiznę i wzięły teksty z PBI nie inwestując w korektę.


Jakie rzuciłam oskarżenie? Napisałam "zerżnęli" - i ty napisałeś dokładnie to samo. Nie interesuje mnie od kogo sobie pożyczyli tekst, tylko o sam fakt, że w ogóle pożyczają i podpisują, że niby dokonali konwersji - śmiech na sali, jeśli pod tę definicję przypniemy włożenie do epuba okładki.
Popatrz na Wolne Lektury, tam pliki faktycznie są po konwersji: przypisy są hiperłączami, formatowanie plików css jest unikatowe dla tej firmy, pliki są rzetelnie przygotowane, pomimo, że po sieci krążą jakieś skany z publicznych zbiorów - niech się komercyjne firmy wstydzą ze swoją gratisową ofertą.


14 paź 2013 22:32:01
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Pirackie ebooki
Jeśli tylko książka nie ma pogubionych liter polskich, to naprawa formatu zajmuje maksymalnie 20 minut w Sigilu/Calibre. Kilka banalnych wyrażeń regularnych i tekst zaczyna wyglądać całkiem przyjemnie. Tak właśnie przetworzyłem dla siebie kilkaset książek, które są nie do zdobycia w księgarniach elektronicznych. A z drugiej strony dawać 30 zł za książkę elektroniczną to lekka przesada.


29 sty 2017 15:03:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 21:34:33
Posty: 40
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
eCzytnik: Onyx Boox M92, Kindle Paperwhite
Post Re: Pirackie ebooki
Wady to niewątpliwie:
- zawracanie sobie głowy z wyszukiwaniem,
- jak znajdziesz to skład często jest tragiczny.

Jak dla mnie zbyt dużo zachodu. Prościej jest kupić a jak kupujesz to często są kody rabatowe i takie tam więc i drogo nie wychodzi. Do tego są w Polsce księgarnie, gdzie za jakieś 30 zeta wykupisz sobie abonament bez ograniczeń. Jak dużo czytasz to się opłaca wielce.
Na szczęście mamy czasy, że spokojnie i tanio można zaopatrzyć się w coś do czytania.

Wada tylko jedna o której też już wspominano. Nie zawsze to co chcesz jest w legalnym obrocie.

_________________
Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie. Netteria.NET - https://netteria.net


29 maja 2017 23:11:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 wrz 2017 12:38:42
Posty: 2
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Pirackie ebooki
Eltanin napisał(a):
Czy próbował ktoś z was czytać ebooki pochodzące z nielegalnych źródeł?


Wyłącznie kupowane e-booki. Jeśli książka jest warta przeczytania, to dajmy zarobić autorowi. Zwykle różne fora zawierają tyle wyczerpujących recenzji, że nie ma sensu sięgać po jakiś podziemny obieg by "zobaczyć czy warto kupić".

OK, trudno było by mi rzucać gromy na ludzi którzy ściągają skądś książki których kupić się po prostu nie da. Obietnice wznowienia wydawnictwo może sobie rzucać a czytelnik, może takowego nie dożyć. Nie mniej jednak, obecnie większość wydawanej literatury ma też wersje elektroniczną.

Owszem, można dyskutować nad okresem po jakim książka przechodzi do domeny publicznej. Obecnie jednak branża wydawnicza to nie są jacyś potentaci a i od poziomu demoralizacji branży filmowej dzieli ich przepaść.

Podsumowując: albo domena publiczna i np "Wolne lektury", albo księgarnie ebooków i porównywarki cen :)


16 wrz 2019 15:06:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2019 21:27:05
Posty: 55
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Pirackie ebooki
Chociaż niektóre pozycje książkowe są naprawdę łatwo dostępne w Internecie, to ich kiepska jakość zwykle zdecydowanie uniemożliwia korzystanie z nich w normalny sposób (jeżeli kogoś nie odwodzą od tego hamulce moralne). Jeżeli popularne ebooki kupimy w księgarniach w różnych promocjach już za 10-15 zł, aby następnie móc czytać je w całkiem przejrzystej formie, posługiwać się dobrze działającym spisem treści itd., to naprawdę nie wiem, nad czym tu się zastanawiać.

_________________
https://www.naczytniku.pl - blog o czytnikach e-booków i literaturze | https://www.facebook.com/naczytniku


29 wrz 2019 16:16:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Pirackie ebooki
Niektóre są łatwo dostępne? Wszystkie książki jakie przeczytałem w tym roku były drukowane, bo nie można ich dostać na czytnik, ani kupić, ani ukraść.


10 paź 2019 11:56:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Pirackie ebooki
szerokie napisał(a):
…bo nie można ich dostać na czytnik, ani kupić, ani ukraść.


Bo pewnie nie umiesz szukać… Rozumiem, że kupić nie można było, ale ukraść?!? Podrzuć jakiś tytuł. Tylko nie album fotograficzny, który w odcieniach szarości traci…


10 paź 2019 12:30:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Pirackie ebooki
jasza napisał(a):
…aby następnie móc czytać je w całkiem przejrzystej formie, posługiwać się dobrze działającym spisem treści itd.


Nie wyobrażam sobie by było inaczej i to nieważne czy e-book kupiony, czy z warezów. Bajki o niskiej jakości pirackich e-booków wyglądają śmiesznie przy np. jakości e-booków w Legimi na Kindle. Poza tym, które księgarnie obecnie sprzedają e-booki z justowaniem tekstu i dzieleniem wyrazów w formacie MOBI – jeśli tego nie ma, to e-book przed czytaniem wymaga poprawy, czyli tyle samo pracy, co przy „piratach” (choć tu mogę nie być ekspertem i być może istnieją jakieś warezy z „nieczytalnymi” e-bookami).


10 paź 2019 12:35:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pirackie ebooki
athame napisał(a):
szerokie napisał(a):
…bo nie można ich dostać na czytnik, ani kupić, ani ukraść.


Bo pewnie nie umiesz szukać… Rozumiem, że kupić nie można było, ale ukraść?!? Podrzuć jakiś tytuł. Tylko nie album fotograficzny, który w odcieniach szarości traci…


athame:
Nie wszystkie książki są "spiracone". Tyczy się to zarówno beletrystyki jak i tytułów naukowych czy też jakiś określonych pozycji specjalistycznych.
Jeżeli chcesz się spróbować to się sprawdź. Podrzucam w miarę aktualną pozycję:

Autor: Biedrzycki Tomasz
Seria: Rigil Prime
Tytuł: Rigil Prime w ogniu Tom 1

(podpowiadam: Pierwszy tom tej serii pt."Incydent na Rigil Prime" znajdziesz wszędzie, Tom drugi (to ten, który masz znaleźć), Tom 3 nosi tytuł "Rigil Prime w ogniu Tom 2" (tego też znajdziesz bez większego problemu).

Nie musisz podawać linka. Po prostu napisz, że gdzieś go znalazłeś i nie musisz podawać gdzie. W jakimkolwiek formacie nadającym się do czytania na czytniku.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


10 paź 2019 23:09:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Pirackie ebooki
kriss.kg napisał(a):
W jakimkolwiek formacie nadającym się do czytania na czytniku.


PDF zaliczasz do takich formatów?


11 paź 2019 7:00:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Pirackie ebooki
Dziś trzeba czytać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.


11 paź 2019 8:17:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2018 11:48:04
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch HD 2
Post Re: Pirackie ebooki
athame napisał(a):
Podrzuć jakiś tytuł. Tylko nie album fotograficzny, który w odcieniach szarości traci…

Wojciech Woźniczka, „Negocjuj!”.

Autor mi odpisał, że ebooka mu się nie chce wydawać, więc oficjalnie takowego nie ma. Wersji „nieoficjalnej” nie znalazłem. A książka nie jest mocno niszowa, autor stał się dość popularny po wystąpieniu w podcaście Michała Szafrańskiego.


11 paź 2019 10:05:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Pirackie ebooki
Ostatnio zapytałem na profilu promocyjnym pewnej książki historycznej o jednej z bitew września 1939 r. Otrzymałem odpowiedź:
Cytuj:
E-book ani inne wersje elektroniczne nie są przewidziane.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


11 paź 2019 17:50:55
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pirackie ebooki
szerokie napisał(a):
Dziś trzeba czytać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.

Gdzieś już to czytałem :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 paź 2019 11:25:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pirackie ebooki
athame napisał(a):
kriss.kg napisał(a):
W jakimkolwiek formacie nadającym się do czytania na czytniku.


PDF zaliczasz do takich formatów?


Jeżeli nie jest to skan.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


15 paź 2019 21:48:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron