Teraz jest 28 mar 2024 14:30:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Terry Pratchett - życie i twórczość ;-) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:02:18
Posty: 49
Post 
Kellhus napisał(a):
W sumie jest jakaś przewrotność losu w tym, że facet, który pisze tak wesołą fantastykę kończy tak smutno.


Nic z tych rzeczy! Terry jest w doskonalym humorze i w calkiem dobrej formie. Jeszcze bardzo daleko do smutnego konca. Kiedys w koncu on nastapi (jak dla kazdego z nas), ale ne razie cieszmy sie tym so mamy i co nas jeszcze czeka.
Wkrotce bedziemy mieli nowa ksiazke Swiata Dysku. A bedzie to "The Unseen Academics" (jak juz wspominalem w tym watku, bedzie to cos o footballu). Co prawda, Terry powiedzial, ze musial troche zwolnic i jest dopiero w polowie, ale ksiazka powinna pojawic sie w tym roku.


09 mar 2009 11:49:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
A jak wam sie "Łups!" podoba? Kolejna dobra ksiązka o strazy, choc zal troche ze juz tak rzadko Rincewind jest wykorzystywany w kolejnych powiesciach. Troche mi brakuje tych postaci od których sie zaczeło wszystko , widac mocna ewolucje tematyki, poruszanej przez Terrego. Vimes jest fajny ale troche go za duzo ostatnio.


04 cze 2009 10:18:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Jeszcze nie czytałem Łups. Ale jest tak jak napisał przedmówca że seria ewoluuje z każdym tomem.Wystarczy sięgnąć po Kolor magii i ostatnie tomy. Wielka różnica.A oglądał ktoś filmy na podstawie książek? Są dwa Wiedźmikołaj i Kolor magii.


18 cze 2009 1:59:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Jest jeszcze o wiedzmach film animowany, i "muzyka duszy" .Nawet niezle, ale nie da sie przeniesc czegos czego podstawą jest narracja i opis swiata ;)


18 cze 2009 6:31:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
To fakt. Nie da się. Zresztą książki lepsze od filmów. A tu recenzja "Łups":
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/co_s ... 00364.html


18 cze 2009 16:44:21
Zobacz profil
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
antybaby napisał(a):
A oglądał ktoś filmy na podstawie książek? Są dwa Wiedźmikołaj i Kolor magii.


Ja oglądałam "Wiedźmikołaja" i mam mieszane uczucia. Film jest bardzo długi, bo wiernie odtwarza książkę (jest to właściwie zaletą, ale momentami zaczyna się po prostu człowiekowi nudzić). Z drugiej strony jest klimatyczny, ma ładne zdjęcia i ogląda się go całkiem przyjemnie. Tyle, że to już po prostu nieźle zrobiony film, a nie cudowny Pratchett. ;)

Problem w tym, że książki Pratchetta po prostu nie nadają się do ekranizacji, bo istotna jest w nich nie tylko sama fabuła, lecz także sposób napisania, ten klimat, narracja, słynne przypisy itd. (sami przecież wiecie co ;) )


08 lip 2009 19:09:21
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:00:06
Posty: 77
Lokalizacja: z majatku;)
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Dlugo omijalem ten temat, bo... no bo T. Pratchet zle mi sie kojarzyl (z fanatykami religijnymi gloszacymi slowo boze i namawiajacymi mnie do spalenia polowy mojej biblioteczki z "Tarotem" Piersa Anthonego na czele, a jak sie okazalo sami oprocz piatki dzieci mieli na polce komplet Swiata Dysku...:/). Unikalem wiec jak moglem, choc slyszalem wiele achow i ochow na temat specyficznego i wyrafinowanego humoru zawartego w jego ksiazkach. No i ostatnio kolezanka namowila mnie do lektury "Zbrojnych". Ksiazka dobra, ze specyficznym humorem, ale szalu nie ma. Wzialem na probe kilka wczesniejszych tomow, no i szczerze mowiac czytam, no bo czytam dla zabicia czasu. Doceniam wlasnie ow humor, bo tresci w tym nie ma, jakby autor wsypal do worka specyficzne odzywki i wyciagal na chybil trafil i uzupelnial "miesem slownym" zeby cos bylo. I nadal jak czytam to co chwile przed oczami mam ta rodzinke boziowych mnozacych sie i wtykajacych nosy w cudze biblioteczki. Normalnie uraz chyba jakis czy co...

_________________
wszystko dzieje sie po cos


26 wrz 2009 12:17:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Uraz. Ptzeczytaj "Dobry Omen" Pratchetta i Gaimana, a Ci przejdzie.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


26 wrz 2009 20:56:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Zbrojni to juz poźniejszy etap twórczości , spróbuj coś z początku "Kolor Magi" czy "Mort", różnią sie znacząco..
A jak sie nie spodoba, trudno, musisz tylko tolerowac jakoś tę otaczającą cię bande dziwaków ;)


05 paź 2009 7:44:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 16:57:27
Posty: 26
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Jestem fanem Pratchetta i mam pytanko kiedy wyjdzie po Polsku "Raj podatkowy". Apropo jego choroby to cały czas nauka idzie do przodu i mam nadzieję że jeszcze długo będę się cieszył jego książkami.


27 paź 2009 20:00:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Pytanie do wydawcy ;)


27 paź 2009 22:05:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2010 9:46:22
Posty: 1
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Właśnie ukazała się kolejna książka Pratchetta, czyli ''W północ się odzieję'' - http://fantasybook.idl.pl/modules.php?n ... k&bid=4273
Mam nadzieję, że będzie ich jeszcze wiele. :)


18 maja 2011 21:19:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011 16:18:06
Posty: 36
Lokalizacja: Wiedeń/Tychy
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Czytam cykl o śmierci. Świetnie się bawiłem, czytając Morta. Na początku było bardzo zabawnie, cały czas się śmiałem :)


Cytuj:
Dlugo omijalem ten temat, bo... no bo T. Pratchet zle mi sie kojarzyl z fanatykami religijnymi gloszacymi slowo boze


To dziwne, bo ja odnoszę całkiem inne wrażenie ;)


22 sie 2011 12:20:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2016 10:12:49
Posty: 18
eCzytnik: PB Inkpad 3 Pro, zapasowy Touch HD2
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Terry cierpiał na chorobę Alzheimera, więc jest to bardzo prawdopodobne że "stracił formę". Zaniki pamięci, splątanie, zubożenie słownictwa... Możliwe że ktoś po nim mocno poprawiał, możliwe też że nie był w stanie w ogóle książki dokończyć i ktoś dopisał resztę.


03 wrz 2016 9:13:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Terry Pratchett - życie i twórczość ;-)
Jest nierówna, znając trochę tajników (których nie ukrywał) to pisał kawałkami i to tak że tu trochę a potem gdzieś indziej trochę a potem cofnąć a potem mocno wybiegnąć w przyszłość, czy tam przepisać wcześniejsze kawałki.
Potem te kawałki składał w całość i dopieszczał.

Na pewno, brakuje tego dopieszczania, bo nie zdążył.

W posłowiu też jest trochę opisane o tym.


04 wrz 2016 3:13:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: