Teraz jest 29 mar 2024 0:27:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona
inkBOOK Obsidian 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: inkBOOK Obsidian
puchatek2 napisał(a):
BTW: pojawiła się nowa wersja obsidiana - wykastrowana do 4GB pamięci wewnętrznej i o 50 plnów tańsza

Były skargi, także na tym forum, że niektóre obsidiany pokazują dziwnie mało pamięci flash. Podejrzewam więc, że ta "nowa seria" to po prostu pozbywanie się reklamacyjnych zwrotów.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


29 cze 2016 21:56:32
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkBOOK Obsidian
Hmm, nie wiem czy te 4GB to taki ogrom, biorąc pod uwagę, że to Android i swoją część zabiera system i aplikacje.

U mnie w inkBooku Onyx, który ma nominalnie 8 GB mam teraz w "Ustawienia - Pamięć".
- pamięć wewn 0,98 GB i wolne 0,11 GB
- nand flash 5,55 GB, wolne 3,86 GB

Oczywiście są poinstalowane różne aplikacje, Legimi, wgrane trochę książek. Ale gdybym miał tylko 4GB - to już by było pod sufit.

Obsidiana jeszcze jutro mogę porównać.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


29 cze 2016 23:38:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2013 16:37:00
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: inkBOOK Prime, Pocketbook HD3
Post Re: inkBOOK Obsidian
Obsidian, zainstalowane dodatkowo tylko Legimi i Adobe Flash Player. Wgrana spora ilość ebooków.

Pamięć wewnętrzna 0.98 GB, wolne 826 MB
Nand Flash 5,55 GB, wolne 4,89 GB

Nie jest źle ;)


30 cze 2016 12:09:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Obsidian
Legimi nie zapisuje swoich plików na kartę więc nie można się tym miejscem jakby co posiłkować.


30 cze 2016 13:02:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2016 17:09:44
Posty: 13
eCzytnik: Onyx boox t68
Post Re: inkBOOK Obsidian
Witam! Jestem tu nowa, stałam się posiadaczką 2-ch Obsidianów z 8gb pamięci flash. System wskazywał prawidłową wartość na 1 czytniku , a drugim tylko 1,89 gb. Po kontakcie z serwisem okazało się, że jest to wina wadliwie wgranego oprogramowania. Serwis Arta Tech zamówił kuriera w piątek, kurier odebrał czytnik w poniedziałek, a w czwartek już kurier przywiózł czytnik z powrotem. Tak, że jestem bardzo zadowolona z serwisu Arta Tech.


30 cze 2016 17:48:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: inkBOOK Obsidian
lara07 napisał(a):
Witam! Jestem tu nowa, stałam się posiadaczką 2-ch Obsidianów z 8gb pamięci flash. System wskazywał prawidłową wartość na 1 czytniku , a drugim tylko 1,89 gb. Po kontakcie z serwisem okazało się, że jest to wina wadliwie wgranego oprogramowania. Serwis Arta Tech zamówił kuriera w piątek, kurier odebrał czytnik w poniedziałek, a w czwartek już kurier przywiózł czytnik z powrotem. Tak, że jestem bardzo zadowolona z serwisu Arta Tech.

Jak to mówią, ćwiczenie czyni mistrza, nie ma to jak rutyna.


30 cze 2016 19:41:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: inkBOOK Obsidian
A poza tym to tylko dowodzi, ze jest całkowity brak kontroli jakości, czyli mówiąc prosto wypuszczane są buble na rynek.


30 cze 2016 23:51:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Obsidian
lara07 napisał(a):
Po kontakcie z serwisem okazało się, że jest to wina wadliwie wgranego oprogramowania. Serwis Arta Tech zamówił kuriera w piątek, kurier odebrał czytnik w poniedziałek, a w czwartek już kurier przywiózł czytnik z powrotem.


Skoro winne było oprogramowanie to mogli zaproponować samodzielna aktualizację.
Czuję że jednak że to nie była tylko wina softu. Obejrzyj czy nie ma śladów otwierania obudowy.


01 lip 2016 11:25:49
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK Obsidian
panjan, ciężko nam powiedzieć, skąd takie "podejrzenia" u użytkowników, możemy jednak uspokoić zwolenników teorii spiskowych - nie są to reklamacyjne zwroty. Co do ilości miejsca, system operacyjny w każdym urządzeniu pobiera dla siebie część pamięci, pozostała część z powodzeniem wystarczy na zainstalowanie niemałej ilości książek. Co do aplikacji, to już trzeba sobie samemu odpowiedzieć, w jakim celu kupuje się czytnik.


01 lip 2016 13:24:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK Obsidian
Ee... Kupując czytnik 8GB a dostając 4GB to jest jednak różnica prawda? I aktualizacja softu nie zmieni kości pamięci.
Kiedy w końcu zmienicie wyświetlanie się logów na głównym ekranie w Waszych czytnikach? I czy naprawdę tak ciężko jest włączyć zmianę czcionki co 1 rozmiar w dedykowanych programach do czytania? Naprawdę musi być co 4 punkty w FBreader np. Akurat mam na myśli Inkbooka ale pewnie to się tyczy też innych Waszych czytników. I tak prawie od roku żadnych zmian w tym temacie. Serio?!
Dlatego nikomu już nie polecę Waszych czytników. Gdyby nie Legimi to moje dwa kupione Inkbooki bez abonamentu wylądowały by na allegro. Mam nadzieję, że Legimi zacznie współpracę z kimś innym. Miało być super wsparcie a wyszło do dupy. MASAKRA!!!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


01 lip 2016 20:16:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: inkBOOK Obsidian
Arta Tech napisał(a):
panjan, ciężko nam powiedzieć, skąd takie "podejrzenia" u użytkowników, możemy jednak uspokoić zwolenników teorii spiskowych - nie są to reklamacyjne zwroty.

Och, tak mi się tylko fakty skojarzyły. Dowodów brak, więc ok, może być że teoria spiskowa.

wojtkl1 napisał(a):
I czy naprawdę tak ciężko jest włączyć zmianę czcionki co 1 rozmiar w dedykowanych programach do czytania? Naprawdę musi być co 4 punkty w FBreader np.

To rzeczywiście spora niedogodność. M.in dlatego zainstalowałem sobie Alreader...

Ale fbreader przynajmniej działa. Tymczasem drugi program, czyli Adobe Reader, ma totalnie zrypany wybór czcionek. A szkoda, bo w przeciwieństwie do FB, nieźle sobie radzi z bardziej złożonymi / pogmatwanymi stylami w epubach.
Są też inne, pomniejsze błędy. A aktualizacji niet.

@Arta Tech, więc żeby uniknąć kolejnych teorii spiskowych, powiedz może, czy (i kiedy) mamy jakieś szanse na poprawki? Nawet jeśli tego softu nie robicie sami, tylko dostajecie gotowce od Kitajców, to chyba możecie im jakoś błędy zgłaszać?
Czy może wersja 1.0.0 jest ostateczna i trzeba nauczyć się z nią żyć?

Trochę szkoda, że wartość użytkową tego całkiem przywoitego czytnika zaniżacie sobie paroma durnymi, acz uciążliwymi błędami w oprogramowaniu.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


02 lip 2016 2:17:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2016 17:09:44
Posty: 13
eCzytnik: Onyx boox t68
Post Re: inkBOOK Obsidian
puchatek2 napisał(a):
lara07 napisał(a):
Po kontakcie z serwisem okazało się, że jest to wina wadliwie wgranego oprogramowania. Serwis Arta Tech zamówił kuriera w piątek, kurier odebrał czytnik w poniedziałek, a w czwartek już kurier przywiózł czytnik z powrotem.


Skoro winne było oprogramowanie to mogli zaproponować samodzielna aktualizację.
Czuję że jednak że to nie była tylko wina softu. Obejrzyj czy nie ma śladów otwierania obudowy.



Na czytniku brak śladów ingerencji i jestem prawiie pewna, że to kwestia softu. Samodzielna aktualizacja tonie to samo co podpięcie do boxa, a wcelu poprawnego wgrania softu. Przecież zdarza się, że po aktualizacji OTA trzeba oddać np. Smartphone, talet czy właśnie czytnik do serwisu w celu wgranie poprawnie softu.


04 lip 2016 10:02:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2016 17:09:44
Posty: 13
eCzytnik: Onyx boox t68
Post Re: inkBOOK Obsidian
athame napisał(a):
Nie chcę nic sugerować, ale pierwszy post z nowego konta z pochwałami serwisu AT brzmi podejrzanie, biorąc pod uwagę wcześniejsze relacje z działalności tego serwisu...


To, że jestem nowa, nie znaczy, że to mój pierwszy czytnik i z pewnością nie jestem osobą skapowaną przez AT. Czasami czytając to forum, mam wrażenie, że ludzie nic tylko narzekają, na AT i ich czytniki. Najlepsze są tylko kindle i żadne inne, ok może i są, ale po jakiego czorta kupujecie Onyx i potem macie żal, że to nnie Kindle. Ja potrzebowałam czytnika , który mogę pod siebie spersonalizować i wybrałam Obsidiana. Nie płaczę, że w czytniku mi miesiąc bateria nie wytrzymuje, bo wiedziałam jaki sprzęt kupuję, na systemie ANDROID, stąd pewność, że bateria będzie krucej działać. Proszę też nie wmawiać mi , że gdy czytnik trzyma ok. 1 do 2-ch tygodni przy czytaniu ok 30 min. dziennie to dramat, bez przesady świat się nie zawali jak trochę częściej podłączymy do ładowarki. Mnie się zdarza ładować co 2 - 3 dzień, jak mam czas i czytam ok 10 godzin dziennie, jakoś żyję i nie narzekam, wiem jaki sprzęt kupiłam. Sam czytnik jest niezły: wykonanie, ekran ale przede wszystkim możliwość całkowitej personalizacji, do czytanie używam 2 -ch apk Moon Reader I All Redera - są świetne. Ja osobiście jak narazie jestem zadowolona nie licząc i tej wpadki z pamięcią urządzenia. Jedynie uważam, że AT powinno częściej wydawać aktualizację dla swoich czytników i poprawić się pod tym względem, np. firma Pocketbook bardzo często aktualizuje swoje urządzenia, powinni wziąść z nich przykład.


04 lip 2016 10:29:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: inkBOOK Obsidian
lara07 napisał(a):
Najlepsze są tylko kindle i żadne inne

Tutaj się z tobą zgodzę. Może nie są najlepsze, ale są dobre, a to dużo
lara07 napisał(a):
... ale po jakiego czorta kupujecie Onyx i potem macie żal, że to nie Kindle.

Kupujemy zwiedzeni reklamą Arta Tech, która obiecuje czytnik, a dostajemy produkt niedopracowany, niepełnowartościowy. To tak, jakbyś kupiła stereo, a grało jako mono - muzyki też da się słuchać, ale to nie to samo. Poza tym Kindle normalnie nie czyta formatu epub - można konwertować lub instalować FB Readera, ale normalnie firma tego nie daje. Dlatego ja, przykładowo, skusiłem się na inkbooka classic, ale to była zupełna porażka. I tak w końcu wylądowałem na kindle i wcale nie żałuję.


04 lip 2016 11:38:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: inkBOOK Obsidian
lara07 napisał(a):
Nie płaczę, że w czytniku mi miesiąc bateria nie wytrzymuje, bo wiedziałam jaki sprzęt kupuję, na systemie ANDROID, stąd pewność, że bateria będzie krucej działać.


Myślę, że Twoja wypowiedź mogłaby się spodobać każdemu marketingowcowi - ułomności przemianować na zalety i udawać, że tak ma być :zakrecony:

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 lip 2016 11:40:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: