Teraz jest 28 mar 2024 12:21:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Kobo Aura H20 - trudne początki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 kwi 2016 19:32:44
Posty: 3
eCzytnik: Kobo
Post Kobo Aura H20 - trudne początki
Witam wszystkich forumowiczów !

Mam na imię Monika i dzisiaj rozpoczynam moją przygodę z e-czytnikem Kobo Aura H20. Niestety, trudności z obsługą czytnika piętrzą się jedna za drugą.
Po konwersji książki z formatu pdf na epub i wgraniu jej do czytnika okazało się, że tekst bardzo się rozjechał.Próbowałam konwersji z formatu pdf na kepub, ale czytnik nie widział pliku.
Dodatkowo pomimo iż, otrzymałam zaplombowany czytnik na wewnętrznych krawędziach ramki (w kilku miejscach) widzę białe milimetrowe (około 1- 2 cm) kreski tak jakby przetarcia lub niedomalowania plastiku. Czy wam też trafiały się takie egzemplarze i czy taka kosmetyczna niedoskonałość może stanowić podstawę do wymiany czytnika?

W załączeniu przesyłam zdjęcia tekstu w formacie epub i zdjęcia ramki.

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam
Monika
Spoiler! Obrazek

Obrazek

Obrazek

t3d: zdjęcia schowałem w tag spoler, bo ich szerokość psuła układ forum.


13 kwi 2016 20:09:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Kobo Aura H20 - trudne początki
Z plikiem pdf, który konwertowałaś to jest tak, że jeśli plik wsadowy jest kiepski to wynik tez będzie kiepski.

Co do ramki to nie widzę dokładnie, ale czy nie masz czasem jakiejś folii na niej, a może nawet na ekranie?


13 kwi 2016 21:40:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 kwi 2016 19:32:44
Posty: 3
eCzytnik: Kobo
Post Re: Kobo Aura H20 - trudne początki
Witam,

dziękuje bardzo za odpowiedz. Książka w formacie PDF była ładnie sformatowana stad moje zaskoczenie tym co ujrzałam po konwersji do formatu epub. Jeżeli chodzi o ramkę, to folia, która jest na wyswietlaczu nie zachodzi na wewnętrzny kant ramki. Czytnik jakby nie było jest z górnej polki i nie powinien posiadać takich niedociągnięć.


14 kwi 2016 7:39:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kobo Aura H20 - trudne początki
Folia na wyświetlaczu ?? :)
Ściągnij folie jeżeli tam jest bo do niczego nie jest potrzebna.


14 kwi 2016 8:32:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 kwi 2016 19:32:44
Posty: 3
eCzytnik: Kobo
Post Re: Kobo Aura H20 - trudne początki
Jak zatem pojąć tę trudną sztukę konwersji plików ? ;) Zdjęłam folię z ekranu a kreski pozostały :( .


14 kwi 2016 18:10:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Kobo Aura H20 - trudne początki
Najprościej calibre i tam zaznaczyć przetwarzanie heurystyczne wtedy teoretycznie tekst aż tak bardzo się nie rozjedzie. Trudniej i kosztowniej ( zakup programu ) to: pdf do worda w ABBY PDF Transformer + a potem już z górki bo docx konwertujemy do epub w calibre. Efekty całkiem całkiem ale co ja tam się znam. Dzisiaj mi się moja Aura zawiesiła i już myślałem że padła, zero reakcji łącznie z przyciskiem zasilania. Nawet zadzwoniłem do Redcoon ale jak facet mógł zapomnieć ja się pytam o dziurce resetu??? No cóż mam te 45 lat i mam prawo zapomnieć o "dziurce" ale sam sie sobie dziwie.


14 kwi 2016 20:46:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Kobo Aura H20 - trudne początki
tomaszek71 napisał(a):
Trudniej i kosztowniej ( zakup programu ) to: pdf do worda w ABBY PDF Transformer + a potem już z górki bo docx konwertujemy do epub w calibre


Jak się ma Transformer+ (ja! :lol: ), to bez sensu jest robic tak jak powiedziałeś. Wystarczy od razu pdf do epub - robi 1:1. I wychodzi epub identyczny z pdf. :mrgreen:


15 kwi 2016 15:49:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Kobo Aura H20 - trudne początki
Hmmm nie zgadzam się z tym bo mały przykładzik: w pdf jest np. "miał rękę w nocniku" a w epub może wyjść: " m iał rękę w nocniku" W mojej wersji konwersji praktycznie nie zdarza się taki błąd.Zgadzam się z tym że nic się nie rozjeżdża i jest ok no i że czepiam się drobnostek. Mi akurat takie byki przeszkadzają w czytaniu


15 kwi 2016 17:05:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron