Teraz jest 28 mar 2024 22:48:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[Wybrany-PB TL3] PW3, PB TL3, Onyx - 500zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2015 12:23:38
Posty: 7
eCzytnik: Planuję zakup
Post [Wybrany-PB TL3] PW3, PB TL3, Onyx - 500zł
Dobry wieczór drodzy Forumowicze,
Stoję właśnie przed wyborem pierwszego w życiu czytnika e-booków. Przymierzam się od paru tygodni i wybrałem kilku faworytów, jednak jestem kompletnym laikiem w tej kwestii. Przejdę może do konkretów. Kwota jaka mogę przeznaczyć to ok. 500zł, a najlepiej mniej :) Do tego muszę jeszcze dokupić jakieś etui.

Co musi mieć czytnik:
- podświetlany ekran i wi-fi (raczej norma w tej cenie),
- nie liczę na sprawną obsługę PDFów, więc zostanę przy popularnych formatach (mobi, epub), najlepiej jakby obsługiwał jak najwięcej,
- słownik, przede wszystkim ang-pol, najlepiej jakby się klikało na dane słowo (zdanie) i byłaby opcja "tłumacz",
- ze względu na wi-fi ułatwieniem by było np. wyszukiwanie jakiegoś trudnego wyrazu w wikipedii, albo coś w tym rodzaju,
- Przyciski. No właśnie tu mam największe wątpliwości, bo nigdy nie czytałem na czytniku. Czy przyciski muszą być? Czy znacznie ułatwiają obsługę? Lepiej jak są na dole czy z boków? A może wystarczy sam dotyk ekranu?
- Myślę, że wejścia na kartę pamięci nie musi mieć, bo 4gb na książki to chyba wystarczająco,
- Nie musi być j.polskiego w menu,

Na plus Kindle'a przemawia (chyba najlepszy) ekran, rozdzielczość, dobry słownik ang-pol? Natomiast pozostałe (PocketBook Touch Lux 3, Onyx InkBook, Onyx InkBook Obsidian) posiadają przyciski, obsługują więcej formatów ze względu na androida, tylko czy z kolei android nie jest jednocześnie ich wadą w porównaniu z Kindle?

Proszę was o pomoc i serdecznie dziękuję za każdą wskazówkę :)


Ostatnio edytowano 09 sty 2016 17:02:00 przez hatchet, łącznie edytowano 1 raz



30 gru 2015 1:20:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
Zapomnij o marce Onyx i InkBook. Chyba, że lubisz problemy. Właściwie zostają Ci dwa urządzenia: Kindle Paperwhite 3 i PocketBook Touch Lux 3.
Więcej możliwości ma PB gdyż Kindle bez rootowania nie obsługuje innych formatów niż mobi.
Poza tym ja osobiście nie trawię kindlowych kolekcji.
Aha Kindle nie ma karty SD.
Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


30 gru 2015 1:34:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
Widzę że kolega roztropny i już zrezygnował z PDF - bardzo dobrze :)

Co do przycisków to jest tak: że jak są, to się ich dość często używa (dochodzi jeszcze kwestia jak dany czytnik trzymasz), a jak nie ma, to no wiadomo, nie ma.
Dla mnie osobiście przyciski muszą być, bo się przyzwyczaiłem :).

Co do super rozdzielczości kindla to bym się tak bardzo tym nie kierował te 200ppi jest całkiem całkiem, ba wielu ludzi nawet nie widzi różnicy (o ile im się nie wskaże).
Co innego z ekranami 800x600, tu widać kanciastość literek, tylko że to też mało kiedy przeszkadza.

Na korzyść kindla przemawia obsługa gwarancyjna, na PB więcej formatów. wybrać musisz i tak sam.

Inkbooka to bym rozważał w przypadku chęci korzystania z legimi (no i daleki był bym od całkowitego skreślania), w innych przypadkach to raczej nie ma sensu (chyba że z innych powodów potrzebujesz andka).


30 gru 2015 2:19:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
athame napisał(a):
W sprawie obsługi dużej ilości formatów zostaję przy stanowisku, że wolę porządną obsługę dwóch (MOBI i PDF), niż mierną obsługę 15.
Ja aż 15 formatów nie potrzebuję, ale obsługa plików .doc, .docx, .rtf, .txt, .html bardzo mi odpowiada i korzystam z niej cały czas. Obsługa bynajmniej nie mierna - praktycznie nie ma znaczenia, czy czytam .epuba/.mobi czy .txt, .rtf itd.

Co do kindle'a, np. mojej znajomej (ma voyage'a) nie odpowiada to, że nie wie, na której jest stronie - kindle tego nie pokazuje. (Nie odpowiada jej też, że nie można przekartkować książki, no ale to cecha wszystkich czytników).


30 gru 2015 12:55:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
vhek napisał(a):
(Nie odpowiada jej też, że nie można przekartkować książki, no ale to cecha wszystkich czytników).


Tę funkcję mają akurat (jako tako zaimplementowaną) kindelki oraz Sony.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


30 gru 2015 13:31:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2015 12:23:38
Posty: 7
eCzytnik: Planuję zakup
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
Na wstępie dziękuje za szybki i liczny odzew :)
No dobrze, czyli InkBooka odrzucam.

kriss.kg napisał(a):
Więcej możliwości ma PB gdyż Kindle bez rootowania nie obsługuje innych formatów niż mobi.

Problemu z rootowaniem raczej nie będzie - znam się na tym w przypadku androida, więc z kindle nie powinno to być bardziej skomplikowane.
kriss.kg napisał(a):
Aha Kindle nie ma karty SD.

Jak pisałem, nie jest mi potrzebne, bo na czytniku będę trzymał tylko książki. Zawsze pod ręką mam smartfona.

Artii napisał(a):
Co do przycisków to jest tak: że jak są, to się ich dość często używa (dochodzi jeszcze kwestia jak dany czytnik trzymasz), a jak nie ma, to no wiadomo, nie ma.
Dla mnie osobiście przyciski muszą być, bo się przyzwyczaiłem :)


athame napisał(a):
Brak przycisków to zdecydowanie wada PW, ale niekoniecznie dyskwalifikująca (tzn. dla mnie TAK, dla innych NIE). Oczywiście ewentualne przyciski sensowniejsze są z boku, a nie na dole. Same przyciski przydają się właściwie tylko do przerzucania stron. Słownik, zaznaczanie i inne znacznie wygodniej obsługuje się palcem.


To jest w sumie jedno z ważniejszych pytań, bo jak pisałem nie czytałem nigdy na czytniku, więc nie mam pojęcia, jak go będę trzymał w różnych sytuacjach (na krześle, w pociągu, na łóżku itp.) Chodzi mi o wasze doświadczenia w "przewracaniu kartek", bo wydaje mi się, że wyłącznie do tego przycisków będę potrzebował. Czy bez przycisków można się obejść, czy lepiej jak są, a jeżeli tak to na dole czy po bokach. Jestem świadomy, że jest to subiektywna opinia :) A jeżeli najlepsze są przyciski z boku, to jaki czytnik byście polecali, bo PB TL3 ma przyciski na dole, a PW3 w ogóle?

Artii napisał(a):
Inkbooka to bym rozważał [...] (chyba że z innych powodów potrzebujesz andka).

Andka nie potrzebuję, a wręcz trochę się obawiam, ze względu na to, że nie jest to dopracowany system.

Co do formatów, będę raczej używał formatów mobi/epub, chociaż pewnie przyszłościowa przydałyby się też np. .doc czy obsługa .pdf, w zwykłej ksiązkowej wersji (bez kolumn i obrazków).
Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że możliwość robienia notatek podczas czytania byłaby przydatną rzeczą.

A co powiecie na PocketBook 650 Ultra? Posiada przyciski na dole oraz po bokach? Tylko czy watro dopłacać 100 zł w porównaniu do PB TL3 ?


30 gru 2015 13:39:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
hatchet napisał(a):

A co powiecie na PocketBook 650 Ultra? Posiada przyciski na dole oraz po bokach? Tylko czy watro dopłacać 100 zł w porównaniu do PB TL3 ?


Recenzję PB Ultra znajdziesz tutaj: http://cyfranek.booklikes.com/post/1170 ... ra-czesc-i. Z tego co mi wiadomo, PB TL3 ma jaśniejszy, bardziej kontrastowy ekran. I to jest argument przeważający na jego korzyść. Testuję właśnie poprzednika - PB Lux 2, to niezły sprzęt. W porównaniu do Kindle Paperwhite 3 (tak w telegraficznym skrócie) - ma słabszy ekran, obsługuje karty pamięci, większe możliwości obsługi PDF, ma przyciski, w zasadzie nie działa przeglądarka WWW, nie obsługuje MOBI lecz bazuje na EPUBie. W PB TL3 podobnież jest lepszy ekran niż w TL2. Ale widziałem go tylko chwilę i trudno mi potwierdzić na 100%.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


30 gru 2015 13:47:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
Mobi obsługuje, tylko słabo... Wystarczy doinstalować koreadera.

_________________
Conieco o programownaiu


30 gru 2015 14:02:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
hatchet napisał(a):
Na wstępie dziękuje za szybki i liczny odzew :)
No dobrze, czyli InkBooka odrzucam.

I dobrze.

hatchet napisał(a):
kriss.kg napisał(a):
Więcej możliwości ma PB gdyż Kindle bez rootowania nie obsługuje innych formatów niż mobi.

Problemu z rootowaniem raczej nie będzie - znam się na tym w przypadku androida, więc z kindle nie powinno to być bardziej skomplikowane.

Ale jest - rozbieranie czytnika i przede wszystkim interfejs dorabiany.


30 gru 2015 14:15:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2015 12:23:38
Posty: 7
eCzytnik: Planuję zakup
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
Czyli reasumując najlepszym wyborem będzie PocketBook Touch Lux 3?


30 gru 2015 15:02:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
hatchet napisał(a):
Czyli reasumując najlepszym wyborem będzie PocketBook Touch Lux 3?


Póki co proponuję następną lekturę o Kindle PW 3 a o PB Lux 2 to "sie robi" dopiero :)
http://cyfranek.booklikes.com/post/1265 ... c-pierwsza

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


30 gru 2015 20:53:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
Ja na twoim miejscu wybierał bym pomiedzy tymi dwoma modelami (KP3 i PB TL3). Osobiście wybrałbym PB ze względu na czytanie epub, mobi i pdf oraz obsługę folderów. Cała reszta w obu modelach jest podobna.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


30 gru 2015 23:24:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
hatchet napisał(a):
To jest w sumie jedno z ważniejszych pytań, bo jak pisałem nie czytałem nigdy na czytniku, więc nie mam pojęcia, jak go będę trzymał w różnych sytuacjach (na krześle, w pociągu, na łóżku itp.) Chodzi mi o wasze doświadczenia w "przewracaniu kartek", bo wydaje mi się, że wyłącznie do tego przycisków będę potrzebował. Czy bez przycisków można się obejść, czy lepiej jak są, a jeżeli tak to na dole czy po bokach. Jestem świadomy, że jest to subiektywna opinia

każdy swój ogonek chwali, bez przycisków się da, ale .... lepiej je mieć.
bez przycisków się da, ale lepiej je mieć :)

Tak po prawdzie mój mini ma ten sam "układ klawiatury" co jego młodszy i dużo nowocześniejszy brat PB TL 3 :) No i mam dostęp do inkbooka gdzie są przyciski z boku (i dotyk, a tego nie mam w mini).


No i co Ci powiedzieć w kwestii umiejscowienia przycisków: używa się podobnie, PB bardziej naturalnie chwyta się bliżej dołu, a iB trochę wyżej. Ot co. PB mają fajny patent wyprofilowania tyłu, jednak w większości przypadku okładka i tak to niestety zniweluje (a nie wiem, czy jest przednia klapaka jak dla mini).

chmm w iB zdarza mi się zmieniać strony dotykiem kiedy czytnik stoi oparty o coś a ja leże na łóżku na totalnym leniu i paluchem wtedy leniwie można zmienić :)
Jak trzymam czytnik, to już tylko przycisk, bo nie trzeba nic kombinować odginaniem palca do smyrania po ekranie tylko zwiększyć siłę nacisku.


31 gru 2015 4:46:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2015 12:23:38
Posty: 7
eCzytnik: Planuję zakup
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
No i zamówiłem :) W razie czego będę miał 28 dni na zwrot, jeżeli mi się nie spodoba. Czekałem dość długo, ale ceny od 2 miesięcy praktycznie stoją w miejscu.
A zamówiłem Pocketbook'a Touch Lux 3 razem z etui za 480zł, więc finansowo jestem zadowolony. Zobaczymy jak się będzie sprawował mój pierwszy czytnik :) Dzięki za rady i pozdrawiam :)


07 sty 2016 23:13:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kindle PW3, PB Touch Lux 3, Onyx InkBOOK(Obsidian?) ok.5
To napisz później w tym wątku na temat czytnika i swoich odczuć. O tym czytniku poza recenzjami nikt nie pisze.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


08 sty 2016 18:50:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron