Teraz jest 29 mar 2024 7:16:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Paperwhite 3 - zwariowana numeracja stron 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 mar 2015 19:42:44
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox Lynx, Kindle Paperwhite 3
Post Paperwhite 3 - zwariowana numeracja stron
Witajcie!

Podczas korzystania z kindla zauważyłem, że postęp czytania liczony w stronach zatrzymuje się pod koniec książki. Na przykład: książka ma 1000 stron, po przeczytaniu około 80% dochodzę do strony 1000 i... pozostałe 20% ciągle jest stroną numer 1000, aż do końca. Dzieje się tak zawsze, bez względu na liczbę stron danej książki: próbowałem różnych kombinacji podczas konwersji w calibre (wtyczka count pages) i bez względu na to, czy dana książka pójdzie na kindla jako np. 1000-stronicowa lub 800-stronicowa, zawsze około osiemdziesiątego procenta licznikowi zaczyna odbijać w opisany przeze mnie wyżej sposób.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jeśli tak - byłbym wdzięczny za podzielenie się sposobem na jego rozwiązanie. :)


27 gru 2015 1:53:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Paperwhite 3 - zwariowana numeracja stron
Jak rozumiem problem występuje dla każdej książki? Mi zdarzały się takie przypadki, ale nie w każdej książce. Nie wiem jaki był powód takiego problemu. Ostatnio wysyłam książki mailem i raz na jakiś czas używam programu na książkach wgranych do pamięci czytnika. http://blog.blaut.biz/2014/09/extractco ... ndows.html do okladek i numerów stron i nie mam problemow z numeracją stron.


28 gru 2015 12:58:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 mar 2015 19:42:44
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox Lynx, Kindle Paperwhite 3
Post Re: Paperwhite 3 - zwariowana numeracja stron
Rzeczywiście - wyszło na to, że calibre zrobił moim e-bookom krzywdę podczas konwersji. Pliki jak najbardziej legalne - numeracja stron działa prawidłowo, gdy wrzucę na kindla "surowy" mobi ściągnięty z księgarni. Jako że oryginalne formatowanie jest dla mnie zazwyczaj nieznośne (brak dzielenia wyrazów, wiszące spójniki etc.), ściągam epuby i w calibre konwertuję na mobi. I właśnie na tym etapie kryje się źródło opisanego przeze mnie problemu. Problem obszedłem - przy konwersji na azw3 strony pozostają ponumerowane prawidłowo, a i resztę mogę dostosować do własnego widzimisię. Dzięki za trop!


29 gru 2015 2:01:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron