Teraz jest 28 mar 2024 15:04:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kobo H2O i przypisy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Kobo H2O i przypisy
Zgadza sie,dlatego chyba kupię Kobo. Z czystego lenistwa,nie przerabiam pdfow i dlatego reflow,mimo że nie jest idealny, mi pasuje


30 paź 2015 22:56:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kobo H2O i przypisy
Np. PDF Transformer + Abbyy robi to na bardzo wysokim poziomie. Nawet sam tworzy linki do rozdziałów i przypisów.
Reflow przy tym to nieporozumienie. Po 2-3 minutach masz gotową książkę.

Poza tym, czy rzeczywiście masz tak dużo tych książek w pdf?
Jeśli są to jakieś podręczniki z tabelami i wykresami - to zapomnij o reflow.

Natomiast każda dobrze zrobiona książka w pdf - wyjdzie duuużo lepiej po kdobrej onwersji niż w reflow.


30 paź 2015 23:55:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kobo H2O i przypisy
athame napisał(a):
Przesadzasz. Ogólnie poziom trybu reflow (w Kindle) oceniam podobnie jak konwersję w produktach Abbyy i dużo wyżej niż to co można osiągnąć w calibre czy innym badziewiu.


Jakie było moje zdumienie gdy zobaczyłem wynikowy epub po konwersji Transformerem. Spis treści z linkami, działające z linkami przypisy. W reflow o tym można pomarzyć.

Oczywiście wyjściowy pdf był solidnie, czytelnie wykonany.


31 paź 2015 0:59:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Kobo H2O i przypisy
W co drugiej firmie/biurze jest jakiś profesjonalny program do konwersji pdf.
Ostatecznie Abbyy Transformer można za darmo przetestować i/lub ewentualnie kupić.
Podobnym programem (o praktycznie takich samych możliwościach) jest najlepszy na rynku soft OCR Abby FineReader.
Wersji tego programu jest (starszych i nowszych) multum. Za symboliczną kwotę można kupić (z drugiej ręki) wersję która zrobi bardzo dobrą konwersję do epub.

Zmierzam do tego, że nie warto trzymać się kurczowo opcji reflow, jeśli czytnik (taki jak Onyx) jest fatalnej jakości (zarówno soft jak i wykonanie).


31 paź 2015 17:35:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Kobo H2O i przypisy
Nie wiem co powstrzymuje Kobo, żeby tryby do obsługi PDF wprowadzić razem z kolejną aktualizacją. Miewam trochę naukowych artykułów w układzie kolumnowym i tryb do obsługi tegoż przydałby się jak nie wiem co;)
Podsumowując jaki program polecacie do przeróbek PDF>ePub do Kobo? Nie pytam o OCRy.


01 lis 2015 21:02:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Kobo H2O i przypisy
athame napisał(a):
PS. Polecanie drogiego komercyjnego programu jako oczywiste rozwiązanie jest... dziwne - by nie użyć dosadniejszych sugestii.



Nie wiem, czy cenę 295 zł brutto uznasz za zbyt dużą czy wygórowaną. Fakt - jest to program komercyjny, ale czy my, Polacy zawsze musimy opierać się na czymś tanim, a już najlepiej za darmo? Czasami, owszem, jakiś darmowy program potrafi zaskoczyć, ale nie generalizujmy. Ja jestem z transformera bardzo zadowolona.


02 lis 2015 15:52:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: