Teraz jest 28 mar 2024 10:51:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
C67S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2015 10:26:12
Posty: 4
eCzytnik: C67S
Post C67S
W marcu tego roku kupiłam czytnik C67S i bardzo tego żałuję. Jestem starszą osobą i myślałam, że czytnik classic będzie dla mnie odpowiedni. Nic bardziej mylnego.Nie ma dokładnej instrukcji użytkowania. Nie ma ładowarki. Teraz zablokowało się coś i zupełnie nie wiem co dalej robić. Nie mogę go włączyć. U góry pali się jakaś lampka i nie mam pojęcia o czym to świadczy. .Nie wiem czy bateria jest rozładowana bo po prostu się nie włącza. Mam go podłączonego kablem do laptopa i nic się nie dzieje, laptop go nie wykrywa. Nie wiem co dalej z tym robić.


18 sie 2015 9:37:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2015 10:26:12
Posty: 4
eCzytnik: C67S
Post Re: C67S
Czyli rozumiem, że Kindle ? Czy tam jest instr po polsku?


18 sie 2015 12:07:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: C67S
Skoro dioda świeci, to może się ładuje? Poczekaj trochę i spróbuj włączyć.

W razie czego reklamuj czytnik nie w serwisie, a u sprzedawcy z tytułu rękojmi, najlepiej na piśmie (więcej na ten temat znajdziesz w necie).


18 sie 2015 12:18:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: C67S
Mam PB - tani model - i wcale nie uważam, że to chińszczyzna. Mnie to wygląda na autorski solidny sprzęt. Chińszczyzna to onyksy, inkbooki, o wynalazkach typu kiano nie wspominając. Na tym forum też widać, że pocketbooki nie stwarzają tylu problemów jak chociażby wspomniane wcześniej onyksy.


18 sie 2015 14:49:24
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: C67S
elen49 napisał(a):
W marcu tego roku kupiłam czytnik C67S i bardzo tego żałuję. Jestem starszą osobą i myślałam, że czytnik classic będzie dla mnie odpowiedni. Nic bardziej mylnego.Nie ma dokładnej instrukcji użytkowania. Nie ma ładowarki. Teraz zablokowało się coś i zupełnie nie wiem co dalej robić. Nie mogę go włączyć. U góry pali się jakaś lampka i nie mam pojęcia o czym to świadczy. .Nie wiem czy bateria jest rozładowana bo po prostu się nie włącza. Mam go podłączonego kablem do laptopa i nic się nie dzieje, laptop go nie wykrywa. Nie wiem co dalej z tym robić.


Do każdego urządzenia dodawana jest Instrukcja Szybkiej Obsługi, która pokrywa podstawowe używanie. Jest ono limitowane w funkcje, tak, aby nie nastręczać użytkownikom trudności w korzystaniu. Instrukcja obsługi C67S jest dostępna do pobrania z tej strony: http://onyx-ereader.pl/download/manual/ ... l%20PL.pdf. Ładowarki do czytników nie są dostarczane już od pewnego czasu - produkuje je coraz mniej firm. Tak jest również w przypadku urządzeń Amazon Kindle. Ładowarki USB są natomiast standardowo dołączane do smartfonów oraz innych urządzeń ładowanych przez USB.


18 sie 2015 15:02:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2015 8:03:32
Posty: 24
eCzytnik: Onyx Boox C65 Storia
Post Re: C67S
Cytuj:
Ładowarki USB są natomiast standardowo dołączane do smartfonów oraz innych urządzeń ładowanych przez USB.
.

Tyle, że ładowarka do onyxa powinna być 5V, zaś telefoniczna ma 12V.


18 sie 2015 17:34:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: C67S
athame napisał(a):
Niemniej to nie są tak bezproblemowe czytniki jak Kindle, Kobo czy Tolino (tu masz 1 aplikację i nie kombinujesz czy otwierać w tym czy innym programie).

W PB też masz jedną aplikację.

Nie mam żadnych problemów z PB 613. No, czasem wychodzi mi z plików Worda, ale w związku z tym przed wgraniem na czytnik zapisuję je jako RTF i jest OK.

Zamówiłem swego czasu touch luksa 2 i miał dwie wady ekranu (ostatecznie udało mi się go zwrócić). Byłem zażenowany kontrolą jakością, ale z tego co czytałem z kindle'ami jest podobnie. Czasem zdarza się, że ludzie kilkukrotnie reklamują czytnik zanim dostaną nowy bez wad ekranu. (Oczywiście nie usprawiedliwiam w ten sposób PB, bo trzeba równać w górę, a nie w dół).


18 sie 2015 22:40:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: C67S
Arta Tech napisał(a):
Do każdego urządzenia dodawana jest Instrukcja Szybkiej Obsługi, która pokrywa podstawowe używanie. Jest ono limitowane w funkcje, tak, aby nie nastręczać użytkownikom trudności w korzystaniu. Instrukcja obsługi C67S jest dostępna do pobrania z tej strony: http://onyx-ereader.pl/download/manual/ ... l%20PL.pdf. Ładowarki do czytników nie są dostarczane już od pewnego czasu - produkuje je coraz mniej firm. Tak jest również w przypadku urządzeń Amazon Kindle. Ładowarki USB są natomiast standardowo dołączane do smartfonów oraz innych urządzeń ładowanych przez USB.

O, jak miło was tu widzieć. Pewnie przegapiliście ostatnie posty w wątku z prośbami wyjaśnienia niejasnych sformułowań dotyczących nowego oprogramowania dla T68. Ale spokojnie, jestem przy was i zadbam o to, żebyście nie zapomnieli wyjaśnić wszystkiego dokładnie.


18 sie 2015 23:03:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: C67S
baali napisał(a):
Cytuj:
Ładowarki USB są natomiast standardowo dołączane do smartfonów oraz innych urządzeń ładowanych przez USB.
.

Tyle, że ładowarka do onyxa powinna być 5V, zaś telefoniczna ma 12V.


Która telefoniczna ma 12 V?
Każda ładowarka usb do telefonu ma napięcie wyjściowe 5 V , tylko różne prądy, ale to nie przeszkadza w ładowaniu.


19 sie 2015 7:55:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2015 8:03:32
Posty: 24
eCzytnik: Onyx Boox C65 Storia
Post Re: C67S
tps4 napisał(a):
baali napisał(a):
.

Tyle, że ładowarka do onyxa powinna być 5V, zaś telefoniczna ma 12V.


Która telefoniczna ma 12 V?
Każda ładowarka usb do telefonu ma napięcie wyjściowe 5 V , tylko różne prądy, ale to nie przeszkadza w ładowaniu.
Faktycznie, mój błąd.


20 sie 2015 9:26:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: C67S
jak już sobie tutaj zrobiliśmy oftop o wszystkim innym niż temat główny to gadanie że to i tamto to chińszczyzna a cudowny kindle ... czekaj, czekaj to niby gdzie robią?

i nie ściemniaj że niby kontrola lepsza czy coś, nadal to składają chiński rączki za miskę ryżu albo nawet pół znając praktyki wielkiego A w stosunku do swoich pracowników.
i jak już AT wspomniał dla równowagi też zapominają o daniu ładowarki - oj oj dziwne. No i nie znając angielskiego, z kim pogadasz o naprawie czytnika?


A wracając trochę do tematu
czytnika spisywać na straty jeszcze nie warto - pewnie czytnik się kompletnie rozładował, i niestety bez prądu "baterii" nie potrafi ruszyć - nie wystarczy prąd z komputera,
fakt lepsza była by tu "głupia" ładowarka od jakiegoś telefonu z identyczną wtyczką jaką teraz podłączasz do komputera, ale skoro świeci się się lampka to dostaje jakieś napięcie, tylko trzeba poczekać aż bateria się trochę podładuje - najczęściej kilka godzin.


20 sie 2015 20:26:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: C67S
Elen najpierw spróbuj wpierw dojść do ladu z classikiem - jesli sie nie da to mozesz sprobowac z inkbookiem i legimi ze wzgledu na ekosystem ( poczekaj jeszcze na opinie innych bo artatech ma niezbyt ciekawą opinię), kindle na chwilę obecna nie jest sprzedawany na rynek polski a co za tym idzie przystosowanie go pod swoje potrzeby wymaga już pewnej wiedzy


24 sie 2015 11:04:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: C67S
athame napisał(a):
johh napisał(a):
kindle na chwilę obecna nie jest sprzedawany na rynek polski


Co to za brednie. Wszystkie Kindle (z wyjątkiem Voyage) licząc od Keyboard są sprzedawane bezpośrednio do Polski. A potem niczego nie trzeba przystosowywać. To nie Onyx, gdzie zanim zaczniesz czytać to musisz cośtam ustawiać, coś doinstalowywać...

Od kiedy amazon ma sklep polski ? To ze pośrednik lub nawet amazon sprzeda ci czytnik nie oznacza że jest on przeznaczony na rynek polski.
Jasne że ci działa od razu po włączeniu - dostęp do sklepu amazonu;) Wręcz powiedziałbym że onyx czy pocketbook po włączenie są gotowe doczytania bez dodatkowych konfiguracji. Proponowałbym jednak na przyszłość merytoryczne argumenty a nie inwektywy.


Ostatnio edytowano 24 sie 2015 20:57:57 przez johh, łącznie edytowano 1 raz



24 sie 2015 20:41:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: C67S
athame napisał(a):
Nie tylko amazon.com sprzeda do Polski, ale też polskie księgarnie nie tylko sprzedają książki na Kindle, ale też mają bezpośrednią wysyłkę do chmury, więc wygoda użytkowania jest na najwyższym poziomie. Obecnie tylko PB może się z tym równać.

Co mi po tej usłudze, skoro i tak większość książek musisz przepuścić przez calibre, żeby podział wyrazów był właściwy. Dla mnie rozwiązaniem jest właśnie czytnik, na którym mogę zainstalować lepiej do tego przygotowane programy do czytania.

_________________
Conieco o programownaiu


25 sie 2015 9:01:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2015 10:26:12
Posty: 4
eCzytnik: C67S
Post Re: C67S
Mam już zapakowany do odesłania, ale jeszcze spróbuję potrzymać go na ładowarce od telefonu, bo od mojego akurat pasuje. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w sprawę mojego czytnika.Pozdrawiam serdecznie.


25 sie 2015 18:06:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: