Teraz jest 28 mar 2024 11:00:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Słownik w czytniku 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2013 22:35:36
Posty: 17
Post Słownik w czytniku
Dzień dobry.

Szukam czytnika który mógłby służyć jako słownik. Niektóre czytniki mają wbudowany słownik, wiem, że można wgrać nowy na urządzenie (zdaje się, że tu najłatwiej Pocketbook albo Onyx?), ale może jest taki, w którym ta funkcja pozytywnie się wybija?
Oczywiście słownik z jak największą liczbą haseł, polsko-angielski i angielsko-polski.

Proszę o rady, może ktoś też miał podobny problem:)


19 mar 2015 19:10:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Słownik w czytniku
Dla mnie właśnie w PocketBookach pozytywnie się ta funkcja wybija. Słownik funkcjonuje jako wyskakujące okienko w tekście (po przytrzymaniu palcem słowa) lub może być uruchomiony jako osobna aplikacja. No i ma możliwość wpisywania z klawiatury polskich znaków, co zapewne przyspiesza ew. tłumaczenie pol-ang. Do słowników lepiej się nadają czytniki z dotykowym ekranem. Tu jest to trochę pokazane jak może działać w PocketBooku: http://cyfranek.booklikes.com/post/1082 ... 6-czesc-ii

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 mar 2015 20:24:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Słownik w czytniku
athame napisał(a):
Czyli już działa to tak jak w Kindle.


Czy ten komercyjny albo inne czytniki na Kindle mogę uruchomić jako osobną aplikację jak w PocketBooku? No bo wiem, że mogę otworzyć jak książkę i to w moich działa. Ale co dalej? Przeszukiwać cały słownik na okoliczność występowania słowa, które chcę przetłumaczyć? Nie bardzo to widzę w działaniu jeśli jeśli szukam czegoś typu "the". W PocketBoooku aplikacja kieruje mnie do hasła "the". A jak w Kindelkach, mogę tak też zrobić?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


20 mar 2015 11:00:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2013 22:35:36
Posty: 17
Post Re: Słownik w czytniku
dziękuję za szybkie odpowiedzi

Kindla wolałabym uniknąć...
Pocketbook od początku mi się podobał, także chętnie bym się na niego zdecydowała. Wpadł mi w oko PocketBook 614 Basic, ale poprzeglądam jakie jeszcze modele oferują


20 mar 2015 15:37:20
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Słownik w czytniku
asiek1 napisał(a):
Wpadł mi w oko PocketBook 614 Basic, ale poprzeglądam jakie jeszcze modele oferują

W PB 614 obsługa tylko klawiszami - brak ekranu dotykowego. Do pracy ze słownikami ekran dotykowy jest bardzo wygodny - w tym kontekście lepiej dołożyć trochę i kupić PB 624 Basic Touch.


20 mar 2015 16:17:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Słownik w czytniku
Potwierdzam za MiPr ekran dotykowy dość mocno się przydaje w częstym słownikowaniu, powiedział bym że jest wręcz niezbędny w tym przypadku.
PB bez dotyku owszem daje rade jak chcesz sprawdzić coś raz od wielkiego dzwona, ale coś więcej to bym chyba zwariował :P

Kindle o ile wiem, pozwala otworzyć słownik jako książkę (co jest fajne), ale czy pozwala otworzyć 2 książki na raz (i wygodnie przełączać się miedzy nimi) to już nie wiem, koledzy kindlowcy powiedzcie (ale bez JB proszę).


Onyx też może być tu nie głupi, bo daje możliwości andka (tym razem to zaleta :D ), czyli np dostęp do słowników w postaci appek itp.

Żaden z czytników nie daje sensownych słowników en-pl-en na dzień dobry! Więc trzeba je zdobyć :) a jak już to wszędzie są mniej więcej te same.


20 mar 2015 18:05:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Słownik w czytniku
MiPr napisał(a):
asiek1 napisał(a):
Wpadł mi w oko PocketBook 614 Basic, ale poprzeglądam jakie jeszcze modele oferują

W PB 614 obsługa tylko klawiszami - brak ekranu dotykowego. Do pracy ze słownikami ekran dotykowy jest bardzo wygodny - w tym kontekście lepiej dołożyć trochę i kupić PB 624 Basic Touch.

Jeśli o mnie chodzi to dotyk czasem może być zawadą, a nie pomocą w zaznaczaniu słowa, w szczególności gdy ma się wolną jedną rękę. W Kindle Classic obsługa słownika jest dużo wygodniejsza niż w PB 614, nawigacja działa szybciej i płynniej.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


22 mar 2015 14:41:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2013 22:35:36
Posty: 17
Post Re: Słownik w czytniku
zdecydowałam się (albo raczej osoba w imieniu której piszę) na Pocketbook Basic Touch.
Teraz szukam słowników - i tu też proszę o wsparcie :) oczywiście sama też przeglądam, ale może ktoś coś zasugeruje?


27 mar 2015 15:25:04
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Słownik w czytniku
Najlepiej zacząć tutaj: pocketbook-f169/pocketbook-i-slowniki-t12350.html


28 mar 2015 16:12:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2013 22:35:36
Posty: 17
Post Re: Słownik w czytniku
dziękuję i przepraszam za tak długie milczenie - dopiero do tego usiadłam
udało mi się przerobić format, ale pojawił się kolejny problem - otóż nie mogę wgrać tego słownika na czytnik... po podłączeniu do komputera i otworzeniu czytnika nie mam folderu w którym wg instrukcji trzeba go umieścić. stworzyłabym nowy, ale skoro mam na urządzeniu inne słowniki to i folder gdzieś powinien być... ukryte pliki mam ustawione jako widoczne. próbowałam umieścić słownik w innym miejscu, ale dla czytnika on nie istnieje...


11 kwi 2015 16:55:04
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Słownik w czytniku
asiek1, jaki masz system operacyjny na komputerze?


11 kwi 2015 20:24:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Słownik w czytniku
Znaczy, nie masz katalogu "system"
czy "system\dictionaries\" ?


11 kwi 2015 21:25:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2013 22:35:36
Posty: 17
Post Re: Słownik w czytniku
Windows 8.1, ale próbowałam to zrobić też na Viście

w ogóle nie mam katalogu "system"


11 kwi 2015 22:41:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Słownik w czytniku
asiek1 napisał(a):
w ogóle nie mam katalogu "system"


Otwierasz "dysk" o nazwie PocketBook... w eksploratorze windows 8.1. Widzisz katalogi "applications", "books" itp. Wchodzisz w menu tegoż eksploratora i sprawdzasz czy jest zaznaczona opcja "Ukryte elementy" w sekcji "Widok"... I nie widzisz katalogu "system"?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


11 kwi 2015 23:17:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2013 22:35:36
Posty: 17
Post Re: Słownik w czytniku
Cyfranek napisał(a):
asiek1 napisał(a):
w ogóle nie mam katalogu "system"


Otwierasz "dysk" o nazwie PocketBook... w eksploratorze windows 8.1. Widzisz katalogi "applications", "books" itp. Wchodzisz w menu tegoż eksploratora i sprawdzasz czy jest zaznaczona opcja "Ukryte elementy" w sekcji "Widok"... I nie widzisz katalogu "system"?

no właśnie w tym problem...

mam zaznaczoną opcję "Ukryte" i widzę tylko takie foldery:
licnese - w środku tylko "fonts",
Downloads - puste,
Photo - kilka oryginalnych obrazków,
English - tu książki otrzymane z czytnikiem,
news - pusto,

a potem
autorun,
GPL_license_v.2.0,
tekstowy fwinfo


12 kwi 2015 0:06:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: