Teraz jest 28 mar 2024 20:07:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!! 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
Po pierwsze: wyluzuj trochę.
Po drugie: jak ci się nie podoba to sprzedaj i kup Pocketbooka albo kindla.


14 lut 2015 20:10:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
O brawo. GENIALNE rady.


14 lut 2015 22:27:04
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
martinezz123, rozumiemy, że jesteś właśnie w trakcie krucjaty, ale czy to coś wniesie do sprawy albo zmieni z Twoim czytnikiem? Przykro mi, ale chyba nikt na tym forum nie jest w stanie Ci pomóc. W tym sensie porada Krzysztofa jest jak najbardziej rozsądna: albo będziesz się z tym męczyć albo dasz sobie spokój i przesiądziesz się na coś mniej frustrującego.


14 lut 2015 22:41:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
MiPr, i bardzo dobrze, że martinezz123, wylewa swoje żale tutaj, może kilku nie rozsądnych klientów uniknie porażki... jak ja kupowałem swojego AG2 nawet nie wiedziałem o istnieniu tego forum... ile bym dał aby przed zakupem poczytać opinię. A w ogóle co to za podejście? "kup kindla albo pocketbooka?". Ja czuje sie tak samo oszukany jak on tyle pieniedzy za czytnik, a działa... szkoda gadać... ehhh


15 lut 2015 4:42:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
Rozumiałbym pewne awanturnictwo - gdyby przynosiło ono jakieś rezultaty. Gdyby sprawiło, że firma jakoś by na to zareagowała. Przygotowała poprawki. Zmieniała sytuację na lepszą.

W sytuacji, kiedy nic nie wskazuje na to, by rzeczywiście miało to nastąpić, są dwie możliwości.

Albo będziecie się kisić z produktami, które będą was frustrować - albo się ich pozbędziecie i kupicie coś bardziej spełniającego wasze oczekiwania.

Nikt nie przyznaje medali za męczeństwo przy używaniu nieudanych urządzeń.


15 lut 2015 6:49:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
MiPr napisał(a):
martinezz123, rozumiemy, że jesteś właśnie w trakcie krucjaty, ale czy to coś wniesie do sprawy albo zmieni z Twoim czytnikiem? Przykro mi, ale chyba nikt na tym forum nie jest w stanie Ci pomóc. W tym sensie porada Krzysztofa jest jak najbardziej rozsądna: albo będziesz się z tym męczyć albo dasz sobie spokój i przesiądziesz się na coś mniej frustrującego.


Ta. OReader nie zapisuje zaznaczeń więc wyrzuć czytnik albo się zamknij.
Znowu typowy dla bałwochwalczych forów rant.

Czekam na upgrade softu panowie z Arta Tech.
Ma to działać.

I rozdzielcie zaznaczenia od notatek.
pozdrawiam.


15 lut 2015 13:00:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
Ile problemów zgłosiłeś - i ile z nich rozwiązałeś własnymi siłami?
Rzeczywistość jest taka, że masz stary czytnik - a doproszenie się o cokolwiek w przypadku onyxów jest bardzo trudne, lub wręcz niemożliwe.

Dlatego uważam, że twoje problemy są w zasadzie nierozwiązywalne.
Pozowanie na pana i władcę tego NIE ZMIENI.


15 lut 2015 23:39:48
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
martinezz123 napisał(a):
Czekam na upgrade softu panowie z Arta Tech.
Ma to działać.

Ale firma Onyx i jej polski dystrybutor nie powstały wczoraj. Mamy na forum takich którzy czekają już kilka lat i przeważnie jedyne czego się doczekali, to kilku wskazówek i domowym sposobem skleconych poprawek od najwierniejszego użytkownika Onyksów w tej części świata, czyli Airsa.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 lut 2015 0:43:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
Więc płaszczcie się dalej i zachwalajcie. Gdyby przed moim zakupem ktoś tak jak ja zgłaszał pretensje to przynajmniej bym wiedział w co się pakuję.
To raz.
I nie uciszajcie mnie tu. Stary czy nowy. Zapłaciłem za niego kilka stów a soft nie działa nawet poprawnie.
Mam prawo się domagać żeby to zostało zmienione. Choćbyście się rozpękli z żalu.
Forum to nie towarzystwo wzajemnej adoracji i nie lizanie d. że ma się fajny czytnik.

Widać jestem z jednym z niewielu którzy piszą jak naprawdę jest.


16 lut 2015 1:17:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
Grzeczność to nie jest lizanie się po d. jak to nazwałeś.
Tylko nic nikogo nie kosztujące staranie, by dało się tu jakoś wytrzymać.

Moje zdanie jest trochę takie, że najbardziej sam sobie szkodzisz.
Obnoszenie się swoimi prawami w zupełnie żadnym stopniu nie przybliża cię do osiągnięcia takiej funkcjonalności na jakiej ci zależy - a jaki jest stosunek firmy do wprowadzania poprawek, to już ci tutaj mówiono. Ale zamiast wziąć sobie to do serca, to się pienisz i mówisz, że ma być tak jak chcesz.

Arta Tech cię oleje, a ty wciąż nie będziesz miał uporządkowanych notatek i takiego czytnika na jakim ci zależy.
No ale to już nie moja sprawa.
Męcz się z tym sam, skoro tak cię to bawi.


16 lut 2015 10:14:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
martinezz123 a wystarczyło poczytać forum o "genialności" nowych urządzeń Onyx i podejściu jakże polskiego ich dystrybutora. Na papierze taki Lynx na przykład to Ferrari a wyszło jak zwykle czyli do ....


16 lut 2015 12:14:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
Dziwią mnie posty "wyluzuj", kiedy martinezz123 obrał najlepszą taktykę porozumiewania się z ArtaTechem (doświadczenie wskazuje na to, że starają się nieudolnie dbać o dobry PR w internecie i odpowiadać na tego typu zarzuty). Skuteczniejsze byłoby tylko wypisywanie takich żalów na mobileread.

tomaszek71 napisał(a):
martinezz123 a wystarczyło poczytać forum o "genialności" nowych urządzeń Onyx i podejściu jakże polskiego ich dystrybutora. Na papierze taki Lynx na przykład to Ferrari a wyszło jak zwykle czyli do ....

A z tym się nie zgodzę - mam wrażenie, że Lynxa krytykują wyłącznie ci, którzy chcieli Kindle'a z ewentualnym rozszerzaniem funkcjonalności, czyli ci, którzy nie zrozumieli idei tego urządzenia. Kolejny miesiąc jestem posiadaczką Lynxa (wcześniej przeżyłam pierwszego Kindle Touch i AngelGlow) i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to najdoskonalsze urządzenie z ekranem epapierowym, jakie poznałam w życiu. Świetnie zastępuje komputer w przenośności, nie męczy oczu, długo wytrzymuje na baterii i przy okazji można na nim poczytać książki. Przy takim ustawieniu priorytetów Lynx jest niedoścignionym ideałem.

NB książki na Lynxie czyta mi się o niebo lepiej niż na tym świństwie, którym był Kindle Touch. Pominę wywalanie się pamięci amazonowskiego badziewia na większych pdf-ach (wiem, wiem, że czytanie pdf-ów nie jest celem Kindle'a, ale w pewnym momencie miałam dość konwertowania wszystkiego do mobi, co dodatkowo gubiło mi numery stron i inne ważne w pracy naukowej informacje), ale nic nie przebije idiotycznego systemu kolekcji. Na Lynxa po prostu przekopiowałam pogrupowaną hierarchicznie kilkudziesięciogigową bibliotekę - w folderach! I wreszcie każda książka jest na miejscu.


16 lut 2015 22:27:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
Podsumowując. Po nowym ugrade:
OReader traci zaznaczenia po każdym wyjściu z programu - jest bezużyteczny.
Onyx reader często nie pokazuje menu po zaznaczeniu tekstu. Zaznaczasz tekst i nie masz gdzie kliknąć - kartka jest pusta i musisz zaczynać od nowa.
Onyx Reader nie potrafi zaznaczać tekstu. - trzeba po kilkanaście razy naciskać na słowo a otrzymujemy komunikat "nie udało się zaznaczyć..."
Onyx reader po wpisaniu notatki pokazuje tylko jej treść bez zaznaczonego tekstu. Stąd możesz mieć notatki typu "kto", "jak" itp.
AlReader stracił wszystkie zaznaczenia z poprzednich książek. mimo że odpowiednie pliki mrk istnieją w katalogu to AlReader pokazuje puste książki. Straciłem przez to dwie książki z zakładkami!!
Al Reader po wyjściu z programu, tak jak Oreader traci zaznaczenia - jest bezużyteczny.
Upgrade wymaga hard resetu czyli utraty WSZYSTKICH zainstalowanych aplikacji. Polecam.

Wszystko co zrobił ten upgrade pogorszyło działanie czytnika diametralnie.
Aplikacje nie działają.
Połowa z nich jest bezużyteczna.
A nadal nie rozwiązano problemu mieszania zaznaczeń z notatkami. Nikt k. z tych ludzi nigdy nie czytał tekstu na papierze i nie podkreślał fragmentów? Nit z nich czasem nie dopisywał własnych komentarzy?? Czy to jest kurna to samo??????

Jeśli ta firma w tempie nie zrobi czegoś z obecnym softwarem to będę wszędzie gdzie się da ostrzegał ludzi przed kupowaniem Onyxów. I będą mi wierzyli jako jego posiadaczowi.


17 lut 2015 19:24:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!!
Może warto w takim razie rozważyć zwrot czytnika z tytułu niezgodności z umową.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


17 lut 2015 21:55:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: C65 Storia: Nowy soft to porażka! Nie upgrejdujcie!
martinezz123 napisał(a):
Podsumowując. Po nowym ugrade:
OReader traci zaznaczenia po każdym wyjściu z programu - jest bezużyteczny.
Onyx reader często nie pokazuje menu po zaznaczeniu tekstu. Zaznaczasz tekst i nie masz gdzie kliknąć - kartka jest pusta i musisz zaczynać od nowa.
Onyx Reader nie potrafi zaznaczać tekstu. - trzeba po kilkanaście razy naciskać na słowo a otrzymujemy komunikat "nie udało się zaznaczyć..."
Onyx reader po wpisaniu notatki pokazuje tylko jej treść bez zaznaczonego tekstu. Stąd możesz mieć notatki typu "kto", "jak" itp.
AlReader stracił wszystkie zaznaczenia z poprzednich książek. mimo że odpowiednie pliki mrk istnieją w katalogu to AlReader pokazuje puste książki. Straciłem przez to dwie książki z zakładkami!!
Al Reader po wyjściu z programu, tak jak Oreader traci zaznaczenia - jest bezużyteczny.
Upgrade wymaga hard resetu czyli utraty WSZYSTKICH zainstalowanych aplikacji. Polecam.

Wszystko co zrobił ten upgrade pogorszyło działanie czytnika diametralnie.
Aplikacje nie działają.
Połowa z nich jest bezużyteczna.
A nadal nie rozwiązano problemu mieszania zaznaczeń z notatkami. Nikt k. z tych ludzi nigdy nie czytał tekstu na papierze i nie podkreślał fragmentów? Nit z nich czasem nie dopisywał własnych komentarzy?? Czy to jest kurna to samo??????

Jeśli ta firma w tempie nie zrobi czegoś z obecnym softwarem to będę wszędzie gdzie się da ostrzegał ludzi przed kupowaniem Onyxów. I będą mi wierzyli jako jego posiadaczowi.

A nie możesz wgrać po prostu starszej wersji gdzie ci to działało dobrze?
Nie do końca jest prawdą że po hardware reset tracisz wszystkie zainstalowane aplikacje - wbudowane powinny tam być nadal (poza plikami głosów ivona), jak również zainstalowane poprzez sklep play jeśli zaznaczono opcje kopii na koncie google. Nie wiem tylko czy masz domyślnie zainstalowany sklep play. ( nie mam twojego modelu czytnika ).
Co do notatek , zakładek itp to różnie działa w zależności od formatu pliku. Z tego co pamiętam najbardziej rozwinięte opcje były tu dla plików PDF.
Problemy dotyczące aireadera wydaje mi się że powinieneś zgłosić do autora lub spytac się na mobileread forums.
Po za tym życzę powodzenia w walce z dystrybutorem.


18 lut 2015 1:37:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron