Teraz jest 28 mar 2024 15:24:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Lepszy ekran ma Kobo Glo czy Pocketbook Touch Lux 2 (626)? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2015 22:02:38
Posty: 6
eCzytnik: Kobo Aura H2O
Post Lepszy ekran ma Kobo Glo czy Pocketbook Touch Lux 2 (626)?
Witam.

Szukałem dość długo, ale nie udało mi się znaleźć porównania czytników- Pocketbook Touch Lux 2 (626) vs Kobo Glo. Oba modele są na dziś w zbliżonej cenie. Zamierzam podarować jeden z tych czytników jako prezent, zależy mi głównie na: dobrym kontraście ekranu (lepszym niż Sony PRS-T2) oraz niezawodności.

Proszę o informacje - który z tych czytników ma lepszy wyświetlacz (serio, nie udało mi się znaleźć obu bez podświetlenia na jednej fotce :eee ), oraz który jest mniej zawodny?


30 sty 2015 12:00:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Lepszy ekran ma Kobo Glo czy Pocketbook Touch Lux 2 (626
Oba nie mają wyświetlacza, tylko "zaciemniacz" i to tej samej klasy E Ink Pearl HD, więc powinien się prezentować podobnie. Podejrzewam, że ekran w Kobo Glo może się prezentować odrobinę lepiej, bo dotyk jest oparty na czujnikach podczerwienie, a nie na warstwie dotykowej. Za Pocketbook Touch Lux 2 przemawiałby dropbox, lepsza obsługa pdfów.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


30 sty 2015 12:12:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Lepszy ekran ma Kobo Glo czy Pocketbook Touch Lux 2 (626
Jako że to na prezent to zamiast tzw niezawodności raczej bym sprawdził jakie są możliwości łatwej naprawy z miejsca zamieszkania obdarowanego. Ewentualnie łatwego oddania do sklepu itp.

Bo niestety nawet przy najbardziej niezawodnym producencie możesz mieć po prostu pecha i trafić na egzemplarz felerny.


30 sty 2015 12:20:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2015 22:02:38
Posty: 6
eCzytnik: Kobo Aura H2O
Post Re: Lepszy ekran ma Kobo Glo czy Pocketbook Touch Lux 2 (626
@Alcek No właśnie to mnie zastanowiło. Porównując kilka filmów na youtube zauważyłem że Kobo Glo może mieć jaśniejszy ekran od Pocketbook 626. Musiałem dojść do tego ciut naokoło, ale ustaliłem w końcu że Kobo jest jaśniejszy od Sony PRS-T2, a Pocketbook 626 ciemniejszy od PRS-T3. Z oboma Soniakami miałem do czynienia i wiem że jasność mają praktycznie taką samą.
Wychodzi na to że Pocketbook 626 jest wyraźnie ciemniejszy i mniej kontrastowy od Kobo Glo.

@Artii I tu jest pies pogrzebany. Pocketbook ma co prawda serwis w Polsce, jednak z tego co czytam serwis ten ma złą opinię. A i same czytniki Pocketbook nie należą ponoć to szczególnie bezawaryjnych. Natomiast Kobo serwisu w Pl z tego co wiem nie posiada, jednak Kobo ma generalnie opinie solidnych i raczej bezawaryjnych urządzeń. Zresztą sam mam Kobo Aurę H2O i póki co jest wręcz nudna w obsłudze - kiedy nie włączę to po prostu działa.

@Alcek, @Artii Dziękuję wam za odpowiedzi.

Wiem że marudzę trochę jak panna na wydaniu, co to i chciałaby i się boi ... Ale liczyłem na to że ktoś miał oba urządzenia w ręku i po prostu napisze - ten lub ten ma wyraźnie lepszy ekran, lub w inny sposób rozwieje moje wątpliwości. :D


30 sty 2015 18:19:59
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Lepszy ekran ma Kobo Glo czy Pocketbook Touch Lux 2 (626
Korfeusz napisał(a):
A i same czytniki Pocketbook nie należą ponoć to szczególnie bezawaryjnych.

Ja osobiście miałem do czynienia z 4 egzemplarzami PB i z żadnym nie miałem i nie mam problemów. Przeglądając sekcję PocketBook też jakoś nie widzę bicia na alarm z powodu problemów technicznych. Ciekawi mnie więc skąd taka opinia, bo to już któryś raz na tym forum pojawia się tego typu wypowiedź - powtarzana przez osoby, które nawet PB w ręku nie miały. No więc: jakieś konkrety czy może "sąsiadka kuzynki stryjecznej ciotki mojej mamy słyszała, że" ...


30 sty 2015 21:12:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Lepszy ekran ma Kobo Glo czy Pocketbook Touch Lux 2 (626
Mój pierwszy PB ma 2 lat i żadnych problemów z nim nie ma, obecny PB (nowszy model) mam 3 miesiące i też ZERO problemów.


01 lut 2015 18:22:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Lepszy ekran ma Kobo Glo czy Pocketbook Touch Lux 2 (626
Osobiście korzystałem z trzech modeli Pocketbooka.
903 był pierwszy - sprzedałem, bo się okazał za wielki i za ciężki, gdy go wysyłałem wciąż był w pełni funkcjonalny i bezawaryjny.

Potem był 622. Nigdy nie miałem urządzenia bardziej stabilnego, czytnik zawsze i bez wyjątku robił to co chciałem. Zrezygnowałem z niego, bo chciałem mieć coś ze światełkiem.

Następny w kolejności jest model 626. Ten miał swoje fochy, całkiem nawet poważne...
Ponieważ znacząco utrudniały one lekturę wdałem się w dyskusję z serwisem, który moim zdaniem wychodził z siebie, żeby mi pomóc. Gdy pomimo ich starań problemu nie udało się rozwiązać, wysłałem urządzenie do naprawy gwarancyjnej i od tego czasu nie mam z nim problemów.

Chyba nie muszę pisać jakiej firmy będzie mój następny czytnik ;) .


01 lut 2015 21:57:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2015 22:02:38
Posty: 6
eCzytnik: Kobo Aura H2O
Post Re: Lepszy ekran ma Kobo Glo czy Pocketbook Touch Lux 2 (626
@Puma44
@Krzysztof Kopeć

Bardzo wam dziękuję za konkretne, naprawdę pomocne odpowiedzi. :)


14 lut 2015 14:54:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron