Teraz jest 29 mar 2024 0:23:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Onyx Boox C65S Classic. Warto? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Piszesz publicznie. Wpływając być może na opinie innych chętnych.
Wolał bym pełen przegląd sytuacji, a nie tylko złość, że pękłem swój czytnik (a wiem jak to jest).

Ja bym chciał jednak wiedzieć czy problem jest w użytkowaniu :) czy też w czytniku*



* np źle zaprojektowana obudowa (i elementy wewnątrz) mogąca pod wpływem lekkiego obciążenia robić to właśnie co u Ciebie.

Wbrew pozorom nie każde uszkodzenie mechaniczne ekranu jest powodowane przez użytkownika - ba właśnie dlatego amazon swego czasu wymieniał bez szemrania pewną partie czytników (stąd ta legenda że wymieniają bez problemu - tak było kiedyś), bo się ludzie wk... i udowodnili że problem jest w złym projekcie tegoż.


12 sty 2015 17:05:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
@pikuś: Teraz, jak już ekran pękł, to możesz sobie otworzyć czytnik (jest na zatrzaskach, wystarczy karta kredytowa, żeby obudowę podważyć wzdłuż szczeliny) i zajrzeć na drugą stronę ekranu - tam lepiej widać pęknięcia i po ich charakterze/układzie można zwykle łatwo poznać w którym miejscu była przyłożona ta krytyczna siła która to spowodowała.
Jak zobaczysz, zastanów się na chłodno i spróbuj wyobrazić co mogło to spowodować...

Najczęściej upadek, ale np. ramka czytnika wystaje tylko ok. 1 mm od powierzchni ekranu - jeśli czytnik leżał bez etui, a położyłeś na nim książkę i między książką a ekranem przypadkiem było cokolwiek większego od tego 1 mm, to przy punktowym nacisku, myślę że może wystarczyć nawet ta lżejsza książka, żeby ekran pękł. A tego przy wyłączonym czytniku nie widać, dopiero jak się włączy i na ekranie dzieją się cuda (kreski i paski) to orientujemy się, że coś nie tak :|

_________________
W Obrazek też ;)


12 sty 2015 18:11:25
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Akurat w dawnych Kindle (głównie Keyboard) i Onyxach zdarzały się pęknięcia ekranu "od leżenia na półce" - jakieś wewnętrzne naprężenia ekranu czy coś, wystarczy przeszukać żale na tym forum ze 3 lata temu.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 sty 2015 19:03:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
W Kindle Keyboard pękała plastikowa ramka w rogach, tuż przy ekranie. Natomiast samoistne pękanie ekranów to ja bym włożył do działu "urban legends" :P

_________________
W Obrazek też ;)


12 sty 2015 19:57:35
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
No nie wiem, miałem swego czasu sporo relacji, że pękło samo i nie mam powodu im nie wierzyć. Oczywiście "samo" oznaczało w tym przypadku jakąś wadę konstrukcyjną, która się ujawniała po czasie, bo już np. o Paperwhite takich historii nie słyszałem.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 sty 2015 21:37:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Mam pytanie.
Czy firma ma w ogóle jakiekolwiek plany związane z tym czytnikiem?
Jest on na rynku od kilku miesięcy - tymczasem nie było chyba ani jednej aktualizacji, żadnego usprawnienia.
Wypuściliście urządzenie i umyliście ręce, czy co?


28 sty 2015 22:31:27
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Mam pytanie.
Czy firma ma w ogóle jakiekolwiek plany związane z tym czytnikiem?
Jest on na rynku od kilku miesięcy - tymczasem nie było chyba ani jednej aktualizacji, żadnego usprawnienia.
Wypuściliście urządzenie i umyliście ręce, czy co?


Drogi Krzysztofie,

postaram dowiedzieć się, jak stoi temat ewentualnych aktualizacji oprogramowania dla Onyx BOOX Classic.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


29 sty 2015 9:06:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2015 10:16:20
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Ja mam pytanie czy też ktoś tak ma, że przechodząc do następnej strony przyciskiem obok wyświetlacza czasami wraca do poprzedniej. Wiem, że dłuższe przytrzymanie tego klawisza powraca do poprzedniej strony, lecz ja tak mam wciskając go normalnie. Jednocześnie przerzucając strony ' krzyżakiem' takie coś nie występuje.


04 lut 2015 19:06:01
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Wygląda na to, że z przyciskiem jest coś nie tak. Proponowałbym kontakt z serwisem poprzez serwis@artatech.pl.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


05 lut 2015 11:06:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2014 9:19:19
Posty: 7
eCzytnik: Onyx C65 Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Widzę że aktualizacji się nie doczekamy. Tak to już jest z najtańszą chińszczyzną...


12 lut 2015 11:33:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2015 19:20:53
Posty: 2
eCzytnik: Onyx C65 Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Witam, mam Ciekawe pytanie do Panów z ArtaTech. Kupiłem około miesiąc teku czytnik ONYX C65S Classic NIEBIESKI, bardzo mi się podobał (używam go tylko do czytania książek;) ) i bez problemu otwiera się na nim pliki pdf nawet z drobna czcionką i skanowane! Postanowiłem kupić żonie taki sam tylko czarny (żeby się nie myliły) i wczoraj odkryłem że ma on o wiele nowsze oprogramowanie!! Mimo ze na moim po kliknięciu aktualizacji nic się nie dzieje! Czy na nowym czytniku może być nowe oprogramowanie? Na moim (niebieskim) mam androida 2 a na nowym jest 4!! O co chodzi?


21 lut 2015 11:41:16
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Istotnie, sam android jest nowszy, niemniej użyteczności, layout i menu urządzenia są dokładnie takie same, zmieniła się jedynie cyferka androidowej ''bazy''.

Aktualizacje dla wszystkich czytników z serii Classic będą dostępne przez OTA, za pośrednictwem WiFi.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


24 lut 2015 12:51:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2014 9:19:19
Posty: 7
eCzytnik: Onyx C65 Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Skoro zmienia się tylko cyferka, to jaki jest sens w/w aktualizacji? Użytkownicy czekają na zmiany w funkcjonalności...

Wysłane z mojego UMI ZERO


24 lut 2015 14:51:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2015 19:20:53
Posty: 2
eCzytnik: Onyx C65 Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Nie do końca tylko zmiana numerka, zauważyłem kilka zmian w strukturze menu i idąc do konkretnej strony nie trzeba juz zgadywać co sie wciska ;)


24 lut 2015 15:10:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2014 9:19:19
Posty: 7
eCzytnik: Onyx C65 Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Aha, no dobre i to. Bo obecnie obsługa czytnika to śmiech na sali.

Wysłane z mojego UMI ZERO


24 lut 2015 15:20:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron